Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lenne egy nagy problémám és...

Lenne egy nagy problémám és csak tanácsot szeretnék kérni? Mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
öt éve elkeztem egy fősulit és három éve meghallt a lányom. Mély depresszioba estem és azótaa sem jöttem ki belöle. három éve küszködök a sulival mindig halogatok stb, mert azt gondotlam majd egyszer jobb lesz lesz és betudom fejezni. most kaptam egy levelet ha a félévben nem fejezem be megszünik a jogviszonyom. mit csináljak? jövöéten van vizsga 50 tétel, és még elö sem szedtem. (de még ha ez lenne abaj) évek óta nem dolgozom, depressziso vagyok és erősen pánikbeteg, ugynéz ki gyomorfekélyem is kialakult a sok idegeskedéstől, Állandó félelemben élek , remegek, pánikrohamaim vannak, és állando fej és gyomro féjés. mit csináljak? vége a sulinak, vgay menjek el ugy vizsgázni hogy évek ota nem is mertem kilépni itthonrol. az anyag mennyiségéről már nem is beszélve, 5 nap 50 tétel...
2010. jún. 14. 13:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én megráznám magam,és bizony nekifeszülnék a tételeknek.Biztos,hogy nem nehéz most Neked,de képes Vagy megcsinálni,efelől kétségem sincs.És ha visszanézel és azt mondod:-Ez is megvan!-Milyen jó érzéssel tölt majd el!Továbbléphetsz.Ne add fel könnyen!Nem tudod meg,mi lehet,ha meg sem próbálod!

És ne engedd,hogy negatív gondolatok hátráltassanak.Végig higgy abban,hogy egyértelműen sikerül.Én ezt tenném.Neked nehezebb,mint egy hasonló gondokkal nem küszködőnek,de Te,mivel ennyi szenvedés van mögötted,erősebb Vagy.Egyszerűen meg tudod csinálni.És ha megcsináltad,magadra is más szemmel nézel majd.

Szedd elő az erődet!Nehéz lesz,de meg tudod csinálni.

2010. jún. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Első sor:*biztos,hogy nagyon nehéz most Neked
2010. jún. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha Te nem teszel magadért,ha nem kezdesz kimászni ebből,a pánikbetegségen és gyomorfekélyen kívül súlyosabb problémák is felléphetnek.Ne várj addig.A sok rossz után itt az ideje,hogy jó dolgok történjenek veled.El kell indulni.
2010. jún. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

Nem lehet könnyű feldolgozni egy gyermek elvesztését,de valahogy túl kell tenned magad rajt!! Ez így nem mehet tovább!! Ettől nem oldódik meg a probléma sajnos...Bárcsak ilyen egyszerű lenne!!

Én elmennék a helyedben,mert lehet,hogy pont az húzod,amit tudsz és végre elvégzed a fősulit és nincs vele több gondod,de ha nem mész el,akkor egész életedben azon gondolkodnál,hogy miért nem mentem el! Ez sokkal rosszabb lenne. Egy megérzésem van,hogyha nem fejezed be most,akkor nem kezded el többet soha sem és nem mindegy azért. Elhiszem,hogy nem vagy könnyű helyzetben,de uralkodj magadon és lépd át azt a bizonyos határt!

Gondolj bele abba,hogy születhet még gyermeked és ha nincs jólfizető állásod és egyáltalán szakmád,akkor hogyan fogod eltartani. Jó oké ott lesz a férjed,de akkor is. A saját önbecsüléshez kell valami. NE add fel!!! Ez egy új lehetőség,hogy talpra állj. Ezt ne hagyd elszalasztani! Legalább próbáld meg.

A pánikbetegséggel meg menj el pszichológushoz,mert ez hosszútávon nem mehet így!! Ő segíteni fog...

A családod is melletted állna és segítene biztos vagyok benne! NE add fel!

Néha csalódnunk kell és nem olyan élet,mint amilyennek elképzeltük,de hinnünk kell és nem szabad összetörni! Mindig van remény,ami nálad lehet,hogy éppen ez az:mármint a vizsga. Sosem tudhatod,de ha nem próbálod meg,akkor egész életedben ezen fogsz bánkódni. Adj egy esélyt magadnak!!!

A gyomorfekéllyel nagyon vigyázni kell.Mindenképpen menj el vele orvoshoz. A barátnőmnek is az volt,és nem játék. Kezelni kell!

Ezeket 18 évesen mondtam neked,és ezt most azért mondom el,hogy tudj viszonyítani! Nekem beteg az apukám,de ettől az életem nem áll meg. Nem tudok neki segíteni bármennyire is szeretnék,nem tudok,de ő is azt szeretné és akarja,hogy legyek valaki és mutassam meg,hogy mit tudok!! A te gyermeked is ezt szeretné! Hidd el!!!!! Ő látja,hogy te mit csinálsz és nem örül neki,ha szomorú vagy és nem engeded őt el! Mutasd meg neki,hogy mire vagy képes. Büszke lesz rád és bízni kell abban,hogy majd egyszer találkoztok és minden jó lesz,de ő is azt mondaná: Mami csináld,Ne add fel,Menni fog,Ügyes vagy,Okos vagy...Mindig gondolj erre!! Gondolkodtál már ezen valaha?? Szerintem nem! Mutasd meg neki! Had lehessen büszke rád!!

Én nagyon drukkolok neked és tudom,hogy ez nagyon nehéz és szörnyű dolog,de NE ADD FEL!!! A pánikbetegség tünetei is javulni fognak,ha ezt feldolgoztad. Próbáld meg elengedni őt! :(

Remélem tudtam segíteni...

2010. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Tudom mit érzel. Én nem tudnám folytatnia sulit. Abbahagynám, és 5-6 év múlva újra elkezdenék egy másikat.

Csak azt nem értem hogy lehetsz 5 éve depressziós? Mrt egy sepressziós periódus nem több mint 1 ÉV!

Milyen gyógyszereket szedsz?

2010. jún. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Ne mond neki ilyen hülyeséget!!! Az eszem megáll :(

Ne hallgass rá...menj el vizsgázni...ez nem kérdés...

Neked meg 17:43 annyit,hogy simán lehet valaki depressziós évekig,csak az már súlyos depresszió sajnos :(

Ha valamit nem tudsz pontosan,akkor ne írd le kérlek...Mások életével játszol,ezt is vedd számba :(

Szégyellném magam a helyedben!!!

2010. jún. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

17:43-as mellé állok.


Kb. 1 év után már más probléma.


Szintén depressziós vagyok, de hosszú fázisok közben beismerem, hogy nem tetszenek a kompromisszumok.


ÖNKÉNT savanyodok.

2010. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Az is depresszió,csak egy súlyosabb fajtája,és már az illető tudja,hogy depressziós,ezáltal a helyzet megváltozik,de a depresszión nem tud felülkerekedni!!!

Nem értek egyet még mindig a 17:43-sal és a pártolójával sem :( Sajnálom...

2010. jún. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Előző!


4 évig nem létezik h. valaki depressziós legyen. Olyan nincs. Mac fél év, vagy még pár hónappal több. De gyakori a szezonális loefolyás.


"A depresszió időtartama kezelés nélkül általában 6 hónap"


Itt a link::: [link]

2010. jún. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

El sem olvasod, amit belinkelsz.

Rögtön ott van az első bekezdés végén...: "A depresszió időtartama kezelés nélkül általában 6 hónap, de akár 2 évig vagy TOVÁBB IS eltarthat."

2010. jún. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!