Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió? Ha nem, mi...

Ez depresszió? Ha nem, mi lehet? Nem szeretnék gyógyszereket szedni, hogyan oldhatnám meg?

Figyelt kérdés

Szóval

Az a helyzet, hogy még októberben szerelmes lettem valakibe. A dolog végig viszonzatlan maradt, de napi szinten beszéltünk, ami valamennyire “egyben tartott” engem. Aztán február közepén nagyjából minden kapcsolatom megszakadt az illetővel, én döntöttem úgy, hogy elengedem, gondoltam, ha nem beszélünk, biztos könnyebb lesz ezt megtenni.

Utána egy hónapig jobban éreztem magam, nyitott voltam új emberekre, és kevesebbet gondoltam már rá. Aztán április elején valamiért megint egyre többet. Azóta, vannak ugyan jobb napjaim, de majdnem minden nap úgy telik, hogy az iskolában, amíg leköt az osztálytársaimmal való beszélgetés illetve a tanórák, jól vagyok, aztán kilépek az iskolából, egyedül maradok a gondolataimmal és vége. Csak arra tudok gondolni, hogy nem vagyok elég jó annak a bizonyos embernek, meg senki másnak, mivel nincs sok barátom sem, és hogy mások mennyivel jobbak nálam.

Majdnem minden délután/este sírok, és szabadidőm nagyrészében nem csinálok semmit. Mert minek? Nem látom értelmet egy eddigi hobbimnak, de még a tanulásnak sem. Feleslegesnek érzem, hiszen ettől senki nem fog jobban szeretni, akkor meg minek? Folyton csalk aludni akarok, fáradt vagyok 10 óra alvás után is.

Aztán, hihetetlenül gyorsan telik az idő. Volt, hogy napok teltek el úgy, hogy nem csináltam kb semmit, és észre sem vettem. Kicsit olyan, mintha egy álomban ragadtam volna. Telik, telik az idő, de semmi nem változik, és sokszor nem értem, hogy repült már el ennyi idő azóta, hogy ez meg az a dolog megtörtént, mikor nekem az egész csak nehány hétnek tűnt, holott hónapokról van szó.

Hogy tudnék egyedül kiutat találni ebből?



2018. máj. 12. 01:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy utálom magamat, amiért nem voltam elég jó annak az embernek, így nem sokat eszek, régebben is küzdöttem evészavarokkal.
2018. máj. 12. 01:20
 2/8 A kérdező kommentje:
És az öngyilkosság is sokszor fordult már meg a fejemben, de nem hiszem, hogy meg fogom tenni, a szüleim szeretete visszatart tőle.
2018. máj. 12. 01:20
 3/8 anonim válasza:
ha unalmas életet élsz, mások is unalmasnak fognak találni ezért nem szivesen töltik veled az időt. Kell valami cél az életben a szerelmen kívül is. Amúgy igen, ez már depresszió.
2018. máj. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem most kezdődött ez, sosem volt nagyon háromnál több barátom.

Általánosban is mindig én voltam az, akit piszkáltak meg kiközösítettek, még mindig nem értem, miért. Most már nincs ez (gimnazista vagyok, 16 éves), szimplán nem mutatnak felém különösebb érdeklődést.

2018. máj. 12. 02:00
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Kitaláltam, hogy nem vagy tôbb 16-nál. Ebben a korban utálják magukat fôleg a lányok. Majd kinôvôd.

Mivel egyszerre hárommal kavarsz, a dolog nem lehet annyira vészes.

2018. máj. 12. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem kicsit félreértetted a dolgot. Az a három tényleg csak barát (2 lány és egy fiú), nem “kavarok” velük.
2018. máj. 12. 10:32
 7/8 anonim válasza:
51%
szia, velem ugyanez a helyzet, csak nem oktoberben, hanem tavaly juniusban tortent. ehhez tarsulnak csaladi es barati problemak is, en is minden este sirok es teljesen feleslegesnek erzem magam
2018. máj. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónap nagyon kevés ahhoz, hogy valakit elfelejtsél. Nálam két és fél év volt legutóbb, utána éreztem azt, hogy már nem gondolok állandóan rá, már sokkal könnyebb volt a szívem, addig meg egyfolytában hívtam a lelki segélyszolgálatot telefonon.
2018. máj. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!