Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniához, deriliumhoz...

LeonScottKennedy kérdése:

Skizofréniához, deriliumhoz hasonló mentális betegség, de nem annyira mainstream?

Figyelt kérdés

Valamilyen ritkább, durvább mentális betegséget keresek, aminek köze van pl. hallucinációhoz, hasonló tünetekkel operál, mint a skizofrénia, csak annál is durvább.

A lényeg igazából hogy ne legyen mindennapi.


2018. máj. 12. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az idiotizmust tudnám ajánlani, de neked már biztos nem újdonság.
2018. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért, most lehet választani?
2018. máj. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké, hogyha nem tudtok, de akkor ne válaszoljatok. Normális válaszokat szeretnék. Ez tényleg érdekel, hogy milyen ritkább mentális betegségek vannak.
2018. máj. 12. 17:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Alice csodaországban szindróma (vagy Todd-szindrómának is nevezik), Capgras-szindróma, Alien Hand Syndrome (nem tudom, hogyan van hivatalosan lefordítva magyarra, szóval meghagyom angolul). Szerintem ilyesmikre gondoltál, nem?
2018. máj. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4:

Köszönöm, igen, ilyesmikre. Lehet még küldözgetni, aki ismer. Én meg összegyűjtöm magamnak aztán majd meglátom melyiket használom az írásomhoz :)

2018. máj. 13. 09:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segíthettem. :)

Még a disszociatív személyiségzavar jutott eszembe, bár az nem hasonló a szkizofréniához, nincs delírium, meg semmi ilyesmi, de egyáltalán nem mindennapi.

Meg ha beírod gugliba vagy YouTube-ra, hogy rare mental disorders, tuti kidob egy csomó találatot.

2018. máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A disszociatív személyiségzavart ismerem, az egyszerre félelmetes és lenyűgöző. Csak nem esik abba a kategóriába, ami engem most érdekel.

Jah, videókat szoktam nézni, onnan is válogatok egyébként :)

2018. máj. 13. 13:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Te fogyatékos vagy amúgy?
2018. máj. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!