Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet mutatni valahogy a...

Ki lehet mutatni valahogy a mentális betegségeket? Bizonyíthatóak? A pszichiátria nem tudományos alapon működik?

Figyelt kérdés

[link]


A pszichiátria viszont nem tudományos alapon működik. Itt nincs eljárás, amivel ki lehetne mutatni, hogy valaki ebben vagy abban a mentális betegségben szenved. Egy forrásunk van, hogy miről számol be a beteg, és az egyetlen mérőműszerünk egy másik szubjektum, aki ezt meghallgatja. Vagy egy órában, vagy öt percben. A gyakorlatban inkább öt percben. A biológiai pszichiátria, mint szakma meghalna, ha kiderülne, hogy a gyógyszerei hatástalanok.


-

A depresszió fogalma tudományosan kétséges fogalom. Egyes vitaminok, tápanyagok hiánya, vagy az omega-3 hiány is okozhat olyan tüneteket, amelyekre ráfogható, hogy depresszió.



2018. máj. 18. 13:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%
Ja és leszögezném nem a pszichiátriát szeretném ócsárolni, persze értek el nagy eredményeket, pl. a skizofréniát sikeresen tudják kezelni ez óriási dolog. Csak azzal nem értek egyet ,hogy a lelki bajokkal is elkezdtek foglalkozni és ilyen ráadásul ilyen alacsony szinten. Túl sok pénz van benne...
2018. máj. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
Na persze, az hogy valakinek fáj a feje és éppen mennyire, vagy a hasa, azt ki lehet mutatni. Ja, nem is.
2018. máj. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
7%
A depressziót az okozza,hogy valaki valamit elfojt magában és nem ad szabad utat az érzéseinek. Ez egy lelki dolog a depresszió.
2018. máj. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%

Az sem bizonyított, hogy nem e lehet valaki ok nélkül depressziós...


Nekem amúgy segítettek a gyógyszerek, megnyílni ebben a társadalomban amúgy sem lehet, hiszen az emberek 90% egyszerűen nem hisz a depresszióban és elitéli azt aki gyógyszert szed, hogy "drogos".


A pszichiáter nem pszichológus, a pszichiáter orvos, ugyanúgy elvégezte azt a 6 év orvosi egyetemet, s ezen túl szakosodott 60 hónapot.

Szerintem aki konteózik, meg jön azzal, hogy a pszichiátria áltudomány, az sem normális, de tutira nem orvos, vagyis nem kompetens...

2018. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
44%
Lol. Én a amúgy liberális vagyok, de pl. az írásodon látni, hogy Te bizony nem szeded amit kéne...
2018. máj. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
14-es Tudod ki a Szendi Gábor? Na, ezt ő találta mondani.
2018. jún. 19. 09:40
 17/18 szenes43 ***** válasza:
100%
Engem le%-oltak depresszióval.Bizonyára a bizottság akik előtt meg kellett jelennem olyan orvosokból állt akik életükben nem láttak még depresszióst. Voltak közöttük ősz dokik is ők biztosan előtte az udvart sepregették. Szerintetek én voltam kretén vagy a dokik. Végül is 66%-ra leszázalékoltak. Annak jön be Szendi Gábor akinek nincs mentális problémája mert nem öröm azzal együtt élni.
2018. jún. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
46%
Azt szedek,amit akarok. Semmi közöd hozzá.
2018. jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!