Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdő pszichológusok, nem...

Kezdő pszichológusok, nem szeretnétek rajtam kísérletezni?

Figyelt kérdés

Már régebb óta szeretnék részt venni pszcihoterápián, mint páciens, mint kérdező. Laikus vagyok.

Igazából nekem lelki problémáim vannak egy szerelem miatt, és nagyon nem szeretnék szaksegítséget kérni.

De ha valaki szeretne egy kísérleti alanyt, szívesen vállalom a szerepet.


2010. jún. 14. 23:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

szia,én pszichológus hallgató vagyok.

nem értem, h szeretnél kérdező lenni egy pszichoterápián, az általában nem a páciens dolga...

pszichoterápiát csak végzett terapeuta tarthat,amennyiben hozzá fordulsz, az már "szaksegítség".

ezek szerint mondjuk hozzám szeretnél eljárni, h egy olyan "terápiát" tartsak neked, amit még én is csak tanulok?


kedves kérdező, nagyon remélem, h egyetlen pszichológus hallgató sem fog ebbe belemenni!a mi részünkről ez etikátlan és tilos(!!!) tevékenység, szerintem ha kiderülne még az egyetemről is kirúgnák az illetőt, legalábbis remélem!

a te részedről egy tanuló nagyon könnyen félrekezelhet vagy elronthat valamit, ez nem könnyű dolog és nem játék!

ha valóban segítségre van szükséged, keress fel egy szakembert és ne sajnáld a pénzt a saját egészséged megőrzésére.bizony, ezt mentális/lelki egészségnek hívják.

ha legközelebb vakbélgyulladásod lesz, egy harmadéves orvostanhallgató fogja otthon a fürdőben kiműteni??ugye nem.


szerintem beszélgess erről a barátaiddal,saját tapasztalatom szerint minél többet beszélsz másoknak a problémáról, annál több megoldási és kilábalási javaslat érkezik majd a külvilágtól, és saját magadtól is.


sok sikert, és azt ajánlom, felejtsd el ezt a dolgot, és keress más megoldást


22/L

2010. jún. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Élő donációval szervet ajánlhatsz fel, de az agyad és a pszichéd kivétel.


Valahol biztos toboroznak résztvevőket kísérletekhez, de ott is EGÉSZSÉGESeket keresnek.

2010. jún. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

első válaszoló voltam meg a második is.

bocsi télleg, nem bunkóból írtam amit írtam. túl leszel rajta. nagy lány vagy már. szerintem már mindenki volt ilyen esetben a te korodban és nézd mennyien tudnak még mosolyogni és nevetni....

nem kell ahhoz pszichológus meg mit tudomén mi. barátokra van szükséged most!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nekem is így sikerült ;)

és télleg bocs hogy bunkó voltam.

18/L

2010. jún. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Válás után szenvedek másfél éve.

NEM tudnak segíteni, az milyen pszichoterápiás javaslat, hogy "szexeljek sokat" ezzel nyomjam el a felejtés fájdalmát.


De nem kell más, kötődöm az ex-hez.


Megáll a tudomány?!

2010. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
csak pszichiáter lehet pszichoterapeuta. Vagy esetleg klinikai szakpszichoilógus. Milyenre gondolsz pontosan?
2010. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nem hittem volna, hogy ennyire zaklató lesz a kérdésem. Csak kíváncsi voltam a válaszokra.

Én is tudom, hogy csak magam oldhatom meg a gondokat. Szar az élet, ez van... Csak kivi voltam!!

2010. jún. 16. 22:21
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem hinném, hogy mégegyszer szerelmes leszek. De nem is akarok.

Igen, tudom, hogy ezt nem lehet kitörölni. Csak arra lennék kíváncsi, hogy tudnám megszüntetni a lelki problémáim és az enyhe pszichoszomatikus tüneteim...

2010. jún. 16. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!