Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek skizofrén?

Lehetek skizofrén?

Figyelt kérdés

Évek óta szorongással küzdöm. Ami egy pánikrohammal kezdődött. Egyik közeli rokonom skizofrén és nagyon félek hogy én is az leszek. A szorongásom nagy részben emiatt van. Olvasgattam a skizofrénia korai tüneteit és épp azok a tünetek vannak nekem is. Nehezen koncentrálok. Elfelejtek dolgokat. Nem tudok fogalmazni. Mintha elbutulnék. Sokszor feszült vagyok és lehangolt. Hangulatváltozásaim is vannak. Van hogy fel vagyok dobva és azon vagyok hogy megvalósítsam a céljaim. Nem telik el sok idő már le vagyok törve és teljesen reményvesztett vagyok. Nem akarok beszélni senkivel. Nem látom értelmét az életnek.

Ez lehetnek a skizofrénia jelei? 20 éves lány vagyok. Épp abban a korban amikor kialakulhat.


2018. máj. 22. 22:25
 1/3 Miss Endzsi ***** válasza:

Nekem is így kezdődött. Fontos, hogy elhidd nem lehetsz beteg, az segít. Keress célokat, én pl elkezdtem edzeni súlyokkal, sokkal jobban vagyok azóta. Nézz szembe a gondokkal, ülj le és beszéld meg magaddal, mit, miért teszel.

20/L

2018. máj. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez lehet depresszió is, meg eleve lehetnek a szorongástól is ilyen tüneteid.
2018. máj. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez akármi más is lehet, például depresszió, és annak különböző fajtái.
2018. máj. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!