Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Számítógép függő vagyok?...

Számítógép függő vagyok? Hogyan vessek véget ennek?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 14 éves korom óta a gép előtt töltöttem a mindennapjaim iskola után, mielőtt beszippantott ez a világ egész nap csavarogtam y fociztam, bringáztam, bármi más. Egész szakközépiskolát végig kockultam, sőt még most is elég sokat játszom . De már van mellette egy kis szociális életem, van munkám, dolgozom, viszont munkában is arra gondolok sokszor , hogy inkább gépeznék.. Barátnőm is van, vele elvagyunk, elég sokat vagyunk együtt, viszont mellette is néha késztetést érzek rá, hogy nekem le kell ülnöm játszani.. Ez elég gáz, és ideje lenne változtatni rajta, elkezdtem edzeni is, de ezt pár alkalom után abba is hagytam, mivel szabadidőmben inkább leültem kockulni. Bármikor ha van egy kis időm leülök, ha átmegyek szüleimhez például akkor is sietek haza, ugyanez ha találkozom valakivel, vagy inkább le mondom a programot, hogy több időm legyen játszani, későn fekszem le és korán kelek a munka miatt, kivéve amikor barátnőmmel vagyok, akkor sikerül ez mert nem gépezek.. Emiatt elég sokszor vagyok fáradt, mert arra gondolok, hogy ma játszok estig mivel holnap úgyse lesz időm.. Nincs olyan, hogy most nincs kedvem játszani, inkább filmezek. Ha úgy érzem nincs kedvem akkor is játszok. Szánalmasnak tartom 22 évesen ezt csinálni, tanulni szeretnék de egyszerűen a játék elvesz rengeteg időt, ez tölti ki a mindennapjaimat ha nincs olyan fontos teendőm, inkább halasztgatom a dolgokat, hogy gépezhessek. Ha ragondolok , hogy lekene törölni és meglenne oldva egyből késztetést érzek rá, hogy játszanék.. Persze ha kirángatnak a gép elől nem fogom szétverni a falat, vagy bármi ilyesmi, egyszerűen csak kicsit rosszabb lesz a kedvem, de ez akkor sem normális.

Aki volt ilyen helyzetben az mit csinált? Mit tanácsol , töröljek le mindent és majd egy idő után elmúlik az érzés? Kössem le magam?



2018. máj. 24. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy erőt veszel magadon, vagy semmit ne tegyél. Döntsd el. Amúgy mivel játszol? :D
2018. máj. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Leginkább lol.
2018. máj. 24. 12:33
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem is ez zavar a leginkább, hogy játszom, hanem az, hogy ezen kívül az ég adta világon semmi sem érdekel/foglalkoztat, olvasom itt gyakorin az embereket amiket írnak, hogy mi érdekli őket tanulás szempontjából is például, ha engem kérdeznek erről ötletem sincs , beszűkült a látóköröm eléggé a játékok irányába..
2018. máj. 24. 12:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a problémád magaddal, de semmi bajod nincs, ha leülsz egy kicsit kikapcsolódni... van barátnőd, sok időt töltesz vele, vannak barátaid, nem értem mi a gondod. :) Az hogy a jövőről nincs elképzelésed - ezzel nem vagy egyedül, a nagy többségnek fogalma sincs, hogy mit fog csinálni a középiskola, érettségi, egyetem elvégzése után.
2018. máj. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem add el a géped, kezdésként töröld le a játékokat. Ha bármihoz kell laptop, PC mégis, vegyél olyat, amiben nincsen VGA.


Én is rengeteget játszottam korábban, nagyrészt elpocsékoltam életem legszebb részét. Lassan megundorodtam ettől, így tudtam változtatni.

2018. máj. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, persze mindenki leül kockulni, de szerintem az már nem normális ha azt várom néha mikor fugghetek ott a gép előtt :D Bár lehet túlgondolom.
2018. máj. 24. 13:53
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Én is elég nagy kocka voltam. Nekem nincs barátnőm, haverjaim is kockák, úgyhogy egész nap velük játszottam. Aztán megelégeltem, meg elkezdtem dolgozni, edzeni. Mérlegeltem a dolgokat, hogy munka után vagy edzek, vagy kockulok. Edzést választottam. Mivel inkább agylefárasztós a munkám annyira nem is volt nehéz a döntésem. A lényeg ,hogy így 2-3 hét elteltével már kb nem is izgat a dolog. Hétvégente, azért szoktam ha nincs program de akkor is már megunom 1-2 óra után. Örülök ,hogy így alakult, és nem volt olyan nehéz mint hittem. Azóta olvasok is, megjött a kedvem a tanuláshoz, pedig elég szomorú, de soha életembe nem olvastam el magamtól egy könyvet se és utáltam tanulni. 23 vagyok és 10 éves koromba kezdtem játszani, kb. 14-től már aggasztóan sokat.
2018. máj. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
#1 Ott a pont. Szép lassan kevesebbet kell előtte ülni. Kezdheted mondjuk naponta -10/20 percel. Sok sikert :)
2020. aug. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!