Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon depressziós vagyok....

Nagyon depressziós vagyok. Orvosom nem segít elegem van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon depressziós vagyok hivatalosan is diagnózisom van róla!F31.6 a diagnózisom ha fontos még gyógyszert is már fél éve szedek naponta 10 mg cipralexet a depressziómra. Na most én nem a gyógyszertől várom a gyógyulást elsősorban de azt gondolom segítenie kéne. De mégse vagyok teljesen vidám meg boldog sajnos. Sőt ma is délig aludtam és teljesen depressziós voltam. Tegnap pedig hajnali 5kor keltem és megnéztem lb fél11ig három filmet aztán elmentem ismerősökkel inni egy teraszra dél körül aztán meg teljesen jó kedvem volt amíg le nem feküdtem éjszaka 3 körül.


Na most ez állandóan így van egyik nap jó a kedvem máskor meg rossz és nem bírok kikelni az ágyból, fáradt vagyok és a rossz életemen gondolkodok hogy mit rontottam el. Hiába panaszkodok doktoromnak Ő nem ért meg pszichoterápiát is csinál de az se használ. Szerinte az agyamban nem működnek rendesen a neurotranszmitterek és emiatt van a rossz hangulatom. Ja meg múlthéten felírt még egy gyógyszert Lamictal a neve de nem merem kiváltani mert itt az interneten olvastam hogy nem jó a depresszióra. Na most én nem vagyok dilis de mégis a hangulatom olyan mértékben rossz sokszor hogy már a falat kaparom.


Mit tegyek? Hogyan tovább? Valaki járt már hasonló cipőben?



2018. jún. 5. 23:41
 1/3 anonim ***** válasza:
33%

Értem, szóval elvégeztél egy hatéves egyetemet, utána lehúztál még több évet rezidensként, majd letettél egy szakvizsgát 16 évesen, nem kis dolog ez! Nyilván kiváló elme lehetsz, ha ezekre ennyi idősen képes voltál, hiszen jobban tudod, mit kell szedned, mint az orvosod.

Nincs mit tenni, ha te nem vagy hajlandó követni az utasításait, akkor másik orvost kell keresned. Ha a másikét se leszel hajlandó követni, ismét másikat kell keresni... előbb utább vagy feltör a józan eszed, hogy felismerd, nem véletlenül írnak fel valamit receptre, vagy jön a másik lehetőség: tudod, olyan betegen, aki nem hajlandó követni az utasításokat egyetlen orvos se tud segíteni...

2018. jún. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem csoda, hogy depressziós vagy, délig alszol, másnap hajnalban ébredsz, tvzel, iszol (gyógyszere ráadásul). Nincs rendes ütem az életedben, akkor alszol, ébredsz amikor kedved tartja. Rakd rendbe a napi ritmust, nagyjából ugyanakkor menj aludni és ébredj fel időben. Keress valamit ami lefoglal nappal, iskola, munkahely stb.
2018. jún. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

F31.6 az nem sima depresszió, hanem bipoláris betegség, amire nem elég 10mg cipralex, és jó rá a Lamictal (lamotrigin).

Betegtájékoztató:

"A Lamictal a bipoláris kedélybetegség kezelésére is szolgál

A bipoláris kedélybetegségben (más néven mániás depresszióban) szenvedő emberek szélsőséges kedélyállapot változásokat tapasztalnak; ilyenek a mániás periódusokkal (izgatottság vagy eufória) váltakozó depressziós időszakok (mélységes szomorúság vagy elkeseredettség). A 18 éves vagy idősebb felnőtteknél a Lamictal alkalmazható önmagában vagy egyéb gyógyszerrel együtt a bipoláris kedélybetegséghez társuló depressziós periódusok megelőzésére."

2018. jún. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!