Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontinfüggőség. Sikerülhet a...

Frontinfüggőség. Sikerülhet a pokolból kimászni?

Figyelt kérdés
Kb 10 éve is szedtem,pánikbetegségre írták fel,de gyereket szerettem volna,(30 voltam),igy mindenéppen abba akartam hagyni,mert célom volt.Elhagytam,ma már van egy gyönyörű 9 éves lányom.DE!!Az életem ugy alakult,hogy 4 éve ujrakezdtem.Szorongtam,visszamentem dolgozni,csak hébe-hóba kaptam be belőle,aztán rendszeressé vált.Ha nem veszem be,iszonyú rossz,ha csökkentem az adagot,rosszul vagyok.Van valaki aki hasonló gonddal küzd?Köszönöm!
2018. jún. 23. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik hatóanyagút szeded és milyen mennyiségben?
2018. jún. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1 mg-os,reggel 1-et muszáj,délben felet szoktam,este megpróbálok elaludni nélküle,ha nem sikerül,mert szorongok akkor felet.
2018. jún. 23. 21:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Ennek a sokszorosát tettem le. Ki lehet mászni a pokolból de mint a példám is mutatja mindig van lejjebb. Mindenkinek más a mélypontja. Onnantól pedig akarni kell nagyon a változást és tenni érte. Màs megoldásokat keresni. Ha szorongásra szeded akkor azzal kell kezdened valamit. Kérheted ebben pszichológus segítségét. Sok sikert.
2018. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én már régóta szedem és többször volt hogy ráálltam a nagyobb adagra aztán nyugis időszakban mindig sikerült csökkenteni. Pszichiáter segíthet egyéb nyugtató felírásával ami mellett már tudod csökkenteni, illetve a macskagyökér és az orbáncfű tabletta is hatékony(nyilván nem annyira mint a frontin) ráadásul a macskagyökér erősíti a frontin hatását ezért könnyebben tudod csökkenteni az adagot.
2018. jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A pszichológus nem segít,voltam már többször.Alapvetően szorongó,másoknak megfelelni vágyó ember vagyok.Alapvetően tudom hogy a gyógyszer csak tüneti kezelés,nem oldja meg a mély problémát.9 évvel ezelőtt volt célom hogy letegyem( a lányom),de most nincs.Önmagamnak kell bizonyítanom,de gyenge vagyok,ezért is ostorozom magam állandóan.Azonkívül titkolom a családom előtt is a gyógyszert.Csökkentetted az adagot,mindig egy kicsit,vagy hogy csináltad kedves válaszoló,kérlek ird meg.
2018. jún. 23. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, mindig csak egy kicsit, erre kiválóan alkalmasok a nyugisabb időszakok. Lehet antidepresszánst kéne mellé szedned, akkor az alapprobléma is csökken idővel. De ettől pontosabb diagnózist meg gyógyszert a pszichiáter tud adni.

Ingyenes járóbeteg pszichiátriai ellátásban, bár nem tudom milyen pszichológushoz jársz.

2018. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem járok dokihoz.Amikor társaságba megyünk akkor is be kell vennem előtte,mert félek hogy rosszul leszek.El sem indulok sehova a táskám nélkül,amiben ott a pirula.Annyira utálom ezt.Megpróbáltam nem bevenni,hogy milyen kemény csaj vagyok,aztán a wc-be kötöttem ki bőgve,be kellett vennem a gyógyszert.
2018. jún. 23. 22:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nincs azzal, ha az elején kerülöd azokat a helyzeteket amelyek a leginkább fokozzák a szorongást. Pszichológus azért lenne jó mert lenne kinél ezeket kibeszélni. Sokat segít ha nem marad benned ez az érzés. Azért szerintem a családodat beavathatod. Biztos nem bántanának érte hiszen ez egy betegség. Kérd a segítségüket, Egyedül sokkal nehezebb megoldanod, és nem kell szégyelned. Rengeteg ember küzd hasonló gondokkal mint te.

Nekem egyik napról a másokra sikerült letennem. Persze maga a folyamat amíg helyreállt újra az életem sokkal hosszabb volt, és egyáltalán nem volt kellemes. Azt tudtam hogy ez elmúlik, sajnos idővel, amit ki kell várni.

2018. jún. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!