Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongas mikortol nyulik...

A szorongas mikortol nyulik at skizofreniaba?

Figyelt kérdés

Kicsit megijedtem, hogy az esetem nem e sulyos... teljesen hetkoznapi dolgok lerantanak ebbe az allapotba, hogy a panikroham kerulget, az idegesseg az aggodas az izgulas. Aztan egyszercsak elmulik, de ez olyan 20-30 percig tart. Ezido alatt jonnek a negativ/kenyszergondolatok, amik megjobban felspanolnak, olyan mintha magamat idegesitenem akaratlanul. Lenyugtatni nem tudom magam,ha azt mondogatom, hogy nincs semmi baj, akkor megjobban megijedek. Ha elkezdek valamit csinalni, elterelem a figyelmemet akkor elmulik. Csak az a baj, hogy minden nap jelentkezik.

Skizofren lennek?

20/L



2018. jún. 25. 13:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A kettőnek semmi köze nincs egymáshoz.
2018. jún. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szorongás,depresszió és skozofrénia nem feltétlenül jár eggyütt.

Depressziv,szorongos pánikkal kezelnek,15 éve.Skizofrén nem vagyok.

2018. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De a skizofrenianak is lehet tunete a szorongas, nem? Az erdekel, hogy a ketto hol kapcsolodik ossze es mibol lehet felismerni, hogy nem "szimpla" szorongasrol van szo.
2018. jún. 25. 13:10
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem nyúlik, mert nem hosszúságban különbözik, hanem lényegileg: a szorongás neurózis, a skizofrénia egy súlyos elmebetegség. Keress barátokat, barátnőket- ne szorongj és fantáziálj egyedül. Ha egyedül vagy akkor meg dolgozz, rajzolj, fess, írj, zenélj, fordíts, olvass stb.
2018. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem! Meg kell tanulnod kiadnod magadból a feszültséget! És megtanulnod lazítani! Keress értelmes hobbit, járj társaságba, mozogj, beszélgess sokat, mozdulj ki. Életmód változtatás! Kávét, energiaitalt, cigit elfelejteni, ha ezekkel élsz.
2018. jún. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igyekszem meggyogyulni, bar nem egyszeru. 1 eve kinoz ez a szorongos panikolos panikrohamos izgulos aggodos valami.

Regen nem is igazan birtam felfogni laikuskent, hogy tenylegesen iranyithatatlan ez a panikos dolog... de eleg para, hogy eleg egy rossz gondolat es kesz a panikroham.


Koszonom a valaszokat, ment a zold kez mindenkinek! :)

2018. jún. 25. 13:14
 7/15 A kérdező kommentje:
Kavezni nem kaveztam soha, a cigit letettem pont emiatt mert feltem, hogy ez is eloidezi, az alkohol ugyszint.
2018. jún. 25. 13:15
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Skizofrén=hangokat hall,képeket lát,olyan emlékei vannak amik nem valósak,azt hiszi megfigyelik/lehalgatják,több személyiséggel is járhat

Dióhéjban.

2018. jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

En sulyos skizofren voltam,Te nem vagy az!

Mindig allj meg egy pillanatra es gondold at,most mi okom van az aggodalomra??????

Ha kell ird le,hogy mindig el tudd olvasni.

Mindent gondolj at (ird le) es azt is gondold at,hogy ez mivel oldhato meg,ha van megoldas,akkor nincs miert aggodnod.

(Nemtudom mennyire vagy vallasos de a gonosz demonjai kepesek arra,hogy mindent kitoroljonek a fejedbol es csak ezeket az erzeseket erositik fel benned,ezert erdemes leirni,mert ha atolvasod hamarabb "felebredsz",kitisztulnak gondolataid,de szamits arra,ha ezzel megkuzdesz,ujjabb dolgokkal fog zaklatni a gonosz).

2018. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Magatol a betegsegektol tartok, hipochonder vagyok ezert ennyire nehez. Ha feszult vagyok azt meg ugy konnyebben kezelem. Amikor mar bekovetkezik a panik, erzem hogy kezdek szedulni, na ott mar nehez nem oda figyelni es elterelni a gondolataimat. Ilyet igazi stresszhelyzetben erzek, ezt az igazi eros adrenalinloketet. Peldaul mikor verekedes van, vagy mikor azt lattam, hogy a parom mas noknek miket ir, esatobbi... tehat ez az erzes jelentkezik akkor is, mikor nincs oka ra.
2018. jún. 25. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!