Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az lehetséges, hogy a depressz...

Az lehetséges, hogy a depresszió egy teljesen más emberré formál minket?

Figyelt kérdés
Illetve ha megszűnik a kiváltó oka, akkor maga a depresszió is? Én úgy érzem, hogy nem. Ugyan a kiváltó ok sem szűnt meg nálam, de úgy érzem, hogy attól függetlenül, hogy a depresszió a vonzata, ez két külön dolog. Ha nem lennék depressziós, akkor amiatt a dolog miatt lehetnék "csak" egészséges mértékben szomorú is. Úgy érzem, hogy a depresszió teljes mértékben hatással van a mindennapjaimra, a hangulatomra, és a reakcióimra. Mintha átvette volna az agyam helyét, és a betegség irányítana. Ha nem lennék depressziós, teljesen más ember lennék. Vagy ha nem is teljesen, de az biztos, hogy másképp reagálnék bizonyos dolgokra. Vagy ez hülyeség? Pl a munkahelyemen is vannak dolgok, amikre nem éppen a legjobb a reakcióm, és emiatt szoktak b..szogatni is, de nem akarom elmondani a főnökeimnek, mert egyrészt félek, hogy nem értenék meg, másrészt nem akarok mindent erre fogni, és úgymond "sajnáltatni magam". Pedig tényleg úgy érzem, hogy emiatt van minden.

2018. jún. 27. 10:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem vagyok vallásos, és nem is tervezek az lenni.


#5: Igen, amikor már megvan a diagnózis, utána valóban saját magadat húzod le legjobban. Én is ezt mondom. Viszont azzal továbbra sem értek egyet, hogy valaki csak és kizárólag saját maga miatt kerül oda, ahova. Akár gyerekkori traumák, akár felnőttkori rossz dolgok. Igen, vállalni kell a cselekedeteink, gondolataink következményeit. Viszont nehogymár magunkra vállaljunk olyan dolgokat, amikor egyértelműek, hogy nem a mi hibáink.

2018. jún. 27. 10:51
 12/17 anonim ***** válasza:
A Prédikátor könyvét egy kifejezetten "depressziós", ám realista ember írta. Kb. úgy néz ki a világ folyása, amint leírja. Viszont Isten csupán úgy jelenik mef ebben az írásban, mint aki nem avatkozik be semmibe, hanem élete végén megítéli cselekedeteik szerint az embereket. Ha ezután kontraszként elolvsaod a Zsoltárok könyvét, megismerheted, hogy előbbi írás nem adott teljes képet Istenről, Ugyanis Isten GONDVISELŐ Isten, személyesen ismeri a Hozzá fordulókat (a Jézus által hirdetett Istenről beszélek).
2018. jún. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, a "vallás" nem mankó (mint ezt állítják, akik nem is olvasnak utána), hanem:


"Én vagyok az út, az IGAZSÁG és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."


Az igazság hiányában elég nehéz (eufémisztikusan fogalmaztam) jó életet berendezni.

2018. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Rosszul fogalmaztam fentebb, mert Isten nem a "jóléthez" segít hozzá, hanem, hogy minden körülmények közt optimista legyél, nehézségeket is ki tudj állni.
2018. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem szókiforgatás az hogy leírok egy példát aminek tükröbén hülyeség amit írtál. Mellesleg nem egyedi esetet írok a "pszchiátriai szemléből", meglehet te lennél az első aki lefordulna a székről ha egy pszichoterápiàs csoport monológjait kéne végighallgatnia. Engem nem egyszer a hányás kerülgetett.

A depresszió nem egyenlő a pesszimista gondolkozással mint ahogy a laikusok reklámozni szeretik. Nem segít rajta a vonzás törvénye meg egyéb ezoterikus szemfényvesztések. Ez egy klinikai állapot amin gyógyszeres kezelés vagy pszichoterápia segíthet. Aki eljut addig hogy aktívan együttműködik egy szakemberrel a gyógyulása érdekében az már egy jó úton jár, hiszen felelősséget vàllal magáért, felismeri hogy a jelenben már rajta múlik mit kezd azzal ami a múltban történt. Ez nem jelenti azt hogy másoknak nincs felelőssége van abban amik vele történtek, csakhogy felismeri hogy ő tud ezzel kezdeni valamit. Rengeteg ember akiket nagyobb trauma ért gyerekkorban a szülők részéről, mintegy felmentik a szülőket később különböző gátlások végett, a felgyülemlett agressziót viszont önmagukra irànyìtják ami önpusztítő életmódhoz vezethet. Egy pszichoterápiának az is legalább ugyanolyan fontos eleme hogy helyrerakjuk ki milyen szerepet töltött be az életünkben és ezzel kapcsolatos érzéseinket megértsük minthogy saját kezünkbe vegyük dolgokat, hiszen ez, az előbbi lépés nélkül nem is történhet meg.

2018. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mire számítottál, de én ezzel teljes mértékben egyetértek.
2018. jún. 27. 13:25
 17/17 anonim ***** válasza:
Tudom, vagyis sejtettem. 10-est igyekeztem felvilágosítani.
2018. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!