Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez kezdődő agorafóbia?

Ez kezdődő agorafóbia?

Figyelt kérdés

Utálok elmenni itthonról, csak az otthonomban érzem magam biztonságban. Amint kimegyek az utcára, olyan érzésem van, mintha nem léteznék, vagy mintha álmodnék. Ez a reakció nekem úgy tűnik, mintha egy védelmi funkcióként szolgálna a pánikroham ellen. De különös, mert emellett a szívverésem is eléggé rakoncátlankodik.

Amikor suli időszak volt, sokszor inkább itthon maradtam, mert a tudat, hogy emberek közé kell mennem, olyan tüneteket produkált, mint a fejfájás, szédülés, ájulásérzet, egyszer hasmenésem is volt, és napi szinten sírógörcseim voltak halálvággyal.

16 éves gimnazista vagyok, ha ez számít.



2018. jún. 29. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez már agorafóbia, ami a pánikbetegség miatt alakult ki, vagy fordítva. Pszichológushoz menj.
2018. jún. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Krisz_39 ***** válasza:

SZia


Én azt javasolnám hogy tanulj meg meditálni. De most ne a szobádban vagy olyan helyen gyakorold ahol senki sincsen, hanem ahol sok az ember. Kicsit önkinzónak hangzik, de a jótékony hatása az lesz hogy jobban megismered önmagad. Fogadd el az érzéseidet. Az van ami van.

Viszont jó az ha van egy célod, mint pl.: hogy jól szeretnéd magad érezni bezárt helyen emberek között.

Ha belemész tudatosan számodra kellemetlen szituációkba, nem fogsz meghalni, semmi bajod nem lesz, csak az egót kűzd majd az ellen hogy megtedd. És ha megteszed, elképesztően jól fogod érezni magad, mert szembenéztél a mumusoddal és legyőzted.


A pszichológus is sokat segít nyilván.

Én azt csinálnám hogy kiülnék egy térre, először valami könnyűvel kezd, ez fontos.

Aztán növeld a nehézségi fokot, mint a videójátékokba.

Határozd el hogy jól fogod érezni magad. Felszabadultan, és szuperul. Nem baj ha nem érzed, elsőre, másodikra, tizedikre, ha kitartó vagy, jönni fog amit keresel. :-)

Fel a fejjel. Sokan vannak így! :-)


A pszichológus azért jó ötlet mert segít feldolgozni a multadat, ami miatt ez kialakult. Menj el oda is.

Sok sikert. :-)

2018. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!