Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki Asperger tesztet...

Hosszúhajú kérdése:

Valaki Asperger tesztet mellékelni?

Figyelt kérdés
Láttam többen is kérték már hasonló kiírásban, de ahelyett hogy valaki linkelt volna, vagy ötletet adott volna, szegény kérdezőt osztották hogy "honnan veszed hogy az vagy, meg csak a szakember csinálja, meg nem is biztos az eredmény... stb a teszt arra való hogy valamennyire képben legyünk. szeretnék egy irányvonalat ahhoz hogy egyáltalán tudjam miről van szó. ha valaki kritizálás és belekötés nélkül tudna küldeni, linkelni, nagyon hálás lennék :)

2018. jún. 30. 01:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

10. hu, köszönöm szépen! :)

szóval te gyanítottad és megcsinálták ezt a tesztet és akkor beigazolódott? ez alapján? ( többek között ...)

2020. jún. 14. 01:47
 12/16 anonim ***** válasza:

Hát, nem gondoltam volna hogy erre az egy éve feltett kérdésre jön válasz, pláne tőled, a kérdezőtől.

Azt hittem hogy már nem aktuális, csak más is rákereshet erre a témára az oldalon.

Még nincs meg a diagnózis, vagy másról van szó?


Nem a teszt alapján jöttem rá hogy aspergeres vagyok. Azt csak 2015-ben töltöttem ki. Hanem egy aspergerről magánembereknek szóló könyvben (szóval nem szakmai) olvastam 2007-ben, amit csak kíváncsiságból vettem kézbe a nővéreméknél (az ő kisebbik fia autista, vitték szakemberhez is, és fejlesztették. Ma már egyetemista. Ezért vették a könyvet amikor még 7 éves volt.)

Szóval csak véletlenül került a kezembe a könyv, de akkor már 2 éve kutattam az Interneten a tüneteimre való gyógyszerek és diagnózisok után, utána meg rákerestem a neten. De már 1995-ben elmentem pszichiáterhez, aki csak a szokásos depressziót és szorongást állapította meg, 2001 óta meg folyamatosan jártam pszichiáterekhez, és ekkorra már rájöttem, hogy muszáj a saját kezembe vennem a dolgot.

De 2007-ben hiába mondtam az akkori pszichiáteremnek a gyanúmat - csak udvariasan - csak azt mondta hogy hallott már erről valamit.

2015-ben meg, amikor újra megkérdeztem egy pszichiátert hogy nem kéne-e kivizsgáltatnom magam az Autizmus Alapítványnál mert egy nem pszichiáter orvos aki ezzel foglalkozik, szóban megerősítette a gyanúmat, akkor azt válaszolta gúnyosan, hogy "minek, hogy legyen még egy címkéje!?"


De miután megvolt a diagnózis (2019-ben) és elmondtam ezt meg más eseteket is amiket tapasztaltam a pszichiáterekkel, akkor is mindig csak védték mindegyiket. Amit többször hallottam: "akkor még nem tartott ott a tudomány" meg hasonlók. Ha még nem tartott ott a tudomány, akkor én laikusként hogy tudtam hozzáférni többek közt szülőknek szóló, magyar nyelvű könyvhöz...

Hasonló volt a helyzet az ADHD diagnózisommal.

Még most sem lenne meg egyik sem ha a pszichiáterekre várnék. Át kellett váltanom 'progresszív' üzemmódba, és a saját kezembe venni a dolgokat. Amivel viszont kihúztam a gyufát a pszichiátereknél, mert személyes sértésnek veszik, ha a páciens többet tud náluk.

2020. jún. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Bocs, annyi mindent kellett leírnom - főleg, mert itt is vannak sokan akik csak azt keresik hogy mibe köthetnek bele - hogy végül kimaradt a lényegi kérdésedre a válasz.

Tehát: önmagában a teszt éppúgy nem elég a diagnózis felállításához, ahogy egy könyv elolvasása sem. De ezt a tesztet egy orvos ajánlotta, akinek ez a szakterülete, ez szerintem önmagáért beszél.

De természetesen az Autizmus Alapítványnál diagnosztizáltak, méghozzá hónapokon keresztül. Volt vagy 3 alkalom személyesen velem, és egyszer a nővérem, apám és nagynéném is behívták. Rengeteg kérdést tettek föl előzetesen nagyon hosszú kérdőívben a gyerekkoromról, amit kitöltve postán küldtem el (a nővérem segítségével) még mielőtt egyáltalán felraktak volna a várólistájukra.

Ja, és elírtam az előbb, 2018 októberben lett meg a diagnózis, miután 2017 szeptemberben jelentkeztem hozzájuk.

A pontos megnevezése, ahogy a hivatalos papíron szerepel:

"autizmus spektrum zavar, Aspergeri típus (pervazív fejlődési zavar) F84.5"

2020. jún. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

12-13

milyen részletesen leírtad, így most jobban képbe lettem! :)


én alapból borderline meg kényszerbeteg vagyok. de mindig éreztem hogy valami még nem stimmel. a kérdés kiírása óta új dokihoz kerültem akinek meséltem az asperger gyanúmat. a doki hónapokig figyelt, meg minden, és maximálisan gyanítja hogy adhd vagyok, azok a tüneteim ugyanis markánsabban jelen vannak. így elküldött a felnőtt adhd ambulanciára. ott a várakozási idő eleve 6-8 hónap, amire a nyári szünet és a korona még rátesz. azt mondta a doki hogy előbb az adhd ra fókuszáljunk mert az erőteljesebbnek látszik és utána nézzünk rá az aspergerre. azért is halad ilyen lassan, mert mikor a dokihoz kerültem akkor a borderline-ra meg a kényszerre fókuszáltunk, aztán jött az adhd és még ott az asperger, közben meg bejött egy szorongásos depresszió is. nem bír már ennyivel szegény.... - hát még én!!! szóval mivel az asperger a többihez képest kisebbnek látszik, így a végére tettük, és most az adhd behívót várom. kész őrület!!

2020. jún. 17. 02:46
 15/16 anonim ***** válasza:

Szuper ahogy leírtad a helyzetet, most már mindent értek!

Tudom, hogy ennyi információ alapján ez túlzásnak tűnhet, de van egy-két elképzelésem arról hogy mi lehet a helyzet veled - az ami rengeteg más aspergeressel és ADHD-sal.

Viszont inkább majd privátban írok, amikor lesz rá időm.

2020. jún. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
15. oksi, várni fogom! :)
2020. jún. 17. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!