Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Glutenerzekenyseg es panikroham?

Glutenerzekenyseg es panikroham?

Figyelt kérdés

Azt vettem eszre, hogy kajalas utan nagyobb a szorongasom, foleg ha valami lisztes dolgot eszek, rantott husit vagy kenyeret. Nem mindig van jelen, de felfigyeltem mar ra. Ezen kivul is vannak panikrohamot megelozo tuneteim, kiteljesedett panikrohamom nem volt mar egy ideje. Viszont a pajzsmirigyemben autoimmun gyulladas van, amit olvastam, hogy okozhat glutenerzekenyseg. Errol nincs papirom egyebkent, nem tudom, hogy haziorvos intezi e ezt.

Lehet osszefugges ezek kozott? Ebben a panikolos szorongos allapotomban trivialis dolgokon feltudom magam megjobban spanolni, mindent haromszor olyan melyen es erzelmesen elek at, nem jo ertelemben. En nem akarom elhinni, hogy trauma ert volna ami ilyet okozott idovel...

20/L



2018. jún. 30. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A tejérzékenység okozhat pánikbetegséget. Erről már olvastam. De éppúgy okozhat a glutén is...

Ja, és igen: a háziorvos koordinálja ezeket a kivizsgálásokat. ( egy tejallergiás )

2018. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Es a dieta megszuntetheti a panikbetegseget? Vagy arra mar igy mindenkepp nyugtato kell?

A tejre erzekeny vagyok tutira, arrol sincs papirom, de iszonyat hasgorcsom van utana. Es csak a tej meg a fagyi, de a joghurt sem a baratom ilyen teren. Turorudit ilyeneket tudok enni.


Egyebkent ahogy jon ez a panikolos allapot, ugy el is tunik hirtelen altalaban egy kb 30 perc mulva. Igaz most megettem egy zacsko csipszet es egy oraja kerulget a panikroham. Elmulhatna mar.

2018. jún. 30. 21:47
 3/4 piku78 ***** válasza:
Sajnos én hiába diétáztam (Leadtam kb 25kilót) mégis megmaradt a pánik.Azt tanácsolom neked hogy keress fel egy orvost.Ne húzd az időt.Én halasztgattam a dokit.Azóta már kigyógyultam volna vagy 2x vagy tünetmentes lennék már.
2018. júl. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jarok pszichologushoz. Honapok ota, mist mondta hogy na akkor szerinte kell a gyogyszer. Szepen haladtam, de megrekedtem, gyogyszerrel gyorsabvallban megszunne ez az egesz.
2018. júl. 1. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!