Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet agorafóbiám és/vagy...

Lehet agorafóbiám és/vagy pánikbetegségem?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években folyamatosan alakult ki, hogy félek a nyílt víztől. Eleinte annyi volt, hogy nem mentem be a vízbe messzire, de mostanra már ha nem ér le a lábam szóba se jöhet. Nemrég pedig belöktek viccből az úszómedencébe, de rosszul sült el, mert szerintem pánik rohamon lett abban a pillanatban, miután segítséggel kikászálódtam onnan nagyon sokáig még remegtem, hánytam is később, gyorsan ver a szívem azóta is ha csak rá gondolok. Ezután már ha csak egy videót meglátok véletlenül,ami víz alatt van (pl. tv, internet) rögtön felmegy a pulzusom,szédülök és izzadok. Azt vettem észre, hogy a védtelen, kiszolgáltatott érzés miatt kezdek el pánikolni, ha csak víz vesz körül, semmi fal vagy talaj. Ez lehet a fent említett betegségek valamelyike?

Nem tudom számít e, hogy még általános iskolában verseny úszó voltam és nagyon ritkán, de tisztán emlékszem, hogy már akkor volt ez az érzés bennem. De furcsának tartom, hogy annyi évnyi úszás után pont ilyen félelem alakult ki bennem.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. júl. 8. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyik sem. Ez vízfóbia, ami pánikrohamokat vált ki.
2018. júl. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. júl. 9. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!