Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tennem?

Mit lehet tennem?

Figyelt kérdés

25 éves fiu vagyok, 2012 ota nem találom az utamat. 2012 ota, érettségiztem 2012ben azota se iskola, munkák meg alig voltak,bejelntett munka egyáltalán nem.

Ez ugy indult nekem hogy depresszios voltam, 2012ben, és nehezen érettségiztem le.

Nem vettek fel egyetemre akkori közszolgálati egyetemre ahová szerettem volna menni, igy kihagytam egy évet, eljártam edzeni stb. Kb..2013 nyarán ujra probálkoztam sikertelenul.

Okj képzésre akartam akkor beíratkozni, de akkor engem 20-évesen az akkori jogszabályok miatt csak estire vettek volna fel, én.meg nem akartam tölem 10-15 évvel idösebb emberek mellett tanulni.

Kerestem munkát, mai napig sikertelenul, voltam gyárban itt meg ott , és ennyi.

Azota vagyok teljesen elszigetelt , nincsenek haverjaim,barátnöm sem volt soha, életem 2013 ota ugy telik hogy netezel alszok tvzek, sétálok az utcán és ennyi, évek,honapok,napok összefojtak, szuleim nem segitenek, és én ezt már nem birom.

Voltam háziorvosnál tavaly, de nem segitett.

Fizetos szakemberre meg nincs pénzem, és rengetekszer öngyilkos aksrtam lenni az elmult 2 évben , azelött is ,csak akkor jobban birtam,de méfis már 5 és fél évröl beszélunk.

És ott tartok hogy végzetes, dologra készulok vonat elé,vagy akármi, mert depresszio,sikertelrnség, társhiány minden egyszerre a nyakamba és igy rontottam el a huszonéves korom felét, és nem tudok már belöle kimászni.

De már feladtam,rengeket turtem, rengeteket alszok napokat is, és senkire nem számithatok.

És ez egyre rosszabb lesz:(


2018. júl. 14. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A depressziót kezelni kell, mert életveszélyes is lehet! Pszichiáterhez kell fordulni minél hamarabb! Lehet, hogy kérnek beutalót, azt kérhetsz a háziorvostól. Ne hagyd, hogy elhajtson, kérj beutalót! Mondd neki,hogy kilátástalannak érzed az életet!
2018. júl. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy veszélyes, és mivel nem gyogyultam ki brlöle mégrosszabb lett.
2018. júl. 14. 22:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Az már jó hogy látod hogy végulis te vagy mindenért a felelős, legalábbis tettél erre utaló megjegyzést

Tégy úgy ahogy az első válaszoló írta


Biztos vagy te abban hogy mindent megtettél azért hogy felvegyenek az egyetemre ? Nem az a sikertelenség hogy egy rossz érettségivel tétlenül ülsz és csodák csodájára ismét nem vesznek fel

Akinek nincsen sikere az probálkozik,de mégis csak sikeres mert van ereje , aki már elkönyvelte azt hogy vesztett az a lúzer

Amit leírtál az OKJ nál azt én csak kifogásnak érzem, magadnak tanulsz nem az osztálytársaknak, ismét volt egy lehetőség hogy tegyél magadért

És azt tudod hogy csak annak lehet segíteni aki hagyja ? Mit vártál volna a szüleidtől ? Mi lett volna a segítség? Az hogy kifizetik a számlákat és pénzelnek hogy ne haljál éhen ? ( ez tényleg óriási segítség,de a szar életedet neked kell felépíteni [Ami lehet nem is olyan szar csak te gondolod annak] )

" vonat elé " Tovább nem is folytatom

A gyávaságod miatt tönkretenéd más ember életét ? Mindenki úgy rontja el a sajátját ahogy akarja

Ebből a mondatból nekem ERŐS gyávaság és ÖNZŐSÉG jön le

elmagyarázom miért. A problémával nem akarsz szembenézni és ezt gondolod megoldásnak amikor ez nem az

más életében egy ekkora traumát okoznál ( szerinted milyen érzés lenne elcsapni egy másik embernek téged cafatokra szedve? ebbe nem is gondoltál bele ebben biztos vagyok )

A gyávaságod miatt más ne szenvedjen

Légy felnőtt ember és vállalj felelősséget ez biztosan nem egyszeru de ki mondta azt hogy az lesz

Akkor leszel valaki amikor tudsz felelősséget vállalni

Javaslom a fokozatosság elvét haladj lépésről lépésre


Összefoglalva KÉT darab választás vagy felnősz végre és a saját életedet a kezedbe veszed és nem másokat okolsz a saját életedért csak te vagy a felelős nem a szülők meg az orvos ( ha kell segítség akkor igényeld, vannak megfelelő lelkisegéllyel foglalkozó szolgálatok )


Vagy van a másik egyszerubb megoldás az pedig ,hogy benne maradsz ebben a felelősség nélküli életedben és egy puha pocs maradsz csak a te döntésed hogy ezt elkerüld legnagyobb mértékben felelőség szükséges ha ez megvan akkor az önbizalom az önbizalom az pedig olyan dolog amelyért mindennap megkell dolgozni,de ez még később fog kelleni


( Ha valaki azt írja hogy nincs bennem empátia nem írtam volna ennyit )

2018. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3:


Dr. Csernushoz van szerencsénk? :)


Én bírom őt, és azt gondolom, hogy sok esetben igenis rá van szüksége egy-egy embernek. A pátyolgatással, dédelgetéssel stb. sokaknál nem mennek semmire sem a szülők, sem a pszichológusok.


Jelen esetben pedig azért is érzem abszolút jogosnak, mert szerintem a kérdező ezt már régebben is megkérdezte. Legalábbis volt egy kb. ugyanilyen kérdés pár hónapja. Sok segítő szándékú válasz jött rá, de úgy látszik, hiába.

2018. júl. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!