Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan gyógyuljak ki a depress...

Hogyan gyógyuljak ki a depresszióból orvosi segítség nélkül?

Figyelt kérdés

16 eves lany vagyok, es mar regota depresszioban szenvedek. Igen, mindjart jonnek a valaszok, hogy “jajj ennyi idosen tuti csak kamu depi”, meg hogy “mivan nem kaptad meg az uj iphonet?”. Nem, nem ezert vagyok depresszios. Valoban eleg szegenyek vagyunk, es nem kapok gyakran dolgokat, de emellett meg millio nagyobb ok van, amiket nem szeretnek reszletezni... De nagyon sokat utana neztem, es akarmilyen tuneteket irtak, majdnem az osszeset felfedezni veltem magamon. 100% hogy depresszios vagyok. Hogyan gyogyulhatnek ki belole? Nagyon szivesen jarnek pszichologushoz, de mivel gyerek vagyok, penzem sincs ra, es amugy se tudnam a szuleim tudta nelkul intezni. A szuleimnek meg biztos nem fogom elmondani, mert csak kinevetnenek es azt mondanak, hogy ennyi idosen ilyen nincsen, hagyjam oket a hulyesegeimmel. Valamint ok is kivalto okok, szoval ez felejtos. Hogy gyogyulhatnek ki onerobol?

Ui.: bocsi amiert nem raktam ekezeteket, telorol ilyen hosszu szovegnel faraszto lett volna.



2018. júl. 17. 02:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


En is szegenykent nottem fel, ugy is jartam iskolaba. Depresszios voltam, rament az egeszsegemre is. Nehez, ennyi idosen kimaszni belole, mert nem vagy ugymond a magad ura! Nalam ez akkor valtozott meg, amikor berendeztem az eletemet. ( Munkahely, egy jó kapcsolat )


Kitartast! Remélem nem nagy a baj, a szuleiddel probald meg megbeszelni, elvileg arra vannak. ;) Valószínűleg nem fognak komolyan venni!

2018. júl. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha vannak barátaid jó megoldás lehet ,ha velük töltöd az idődet. A suli akármilyen sportcsapatába is jelentkezhetnél,vagy bármi tánc vagy hasonló programba. Amikor otthon vagy tanulj a suliba, és töltsd hasznosan az idődet. Pl olvass könyveket amik fejlesztenek, írj listát arról,mit szeretnél az élettől és gondolkodj hogyan tudod megvalósítani azokat.

Még ilyen középsulis korban sok lehetőséged van szerintem depresszió ellen,én inkább a 20-as éveim elején lettem depis azelőtt lekötött a suli,barátok,tanulás,buli . De amikor megszűnt nagyon magam alatt lettem,egyetemen már nem volt olyan szoros a barátság ,nem dogloztam,nem volt barátom. Azóta hol előjön hol nem,attól függ,mi történik velem.

2018. júl. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!