Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosság megoldás?

Az öngyilkosság megoldás?

Figyelt kérdés

Nem bírom már

Utálom ahogy kinézek emiatt elkezdtem edzeni, ma feladtam, mert a lábaim egyszerűen nem bírják

Utálom, hogy mindent feladok, mégsem tudok változtatni

Egy kövér disznónak érzem magam aki semmire sem képes

Úgy érzem, hogy nem tartozom sehova sem, az iskolában senki se foglalkozott velem, az egyetlen barátom is sokszor levegőnek néz, persze nem direkt, csak ha mondani szeretnék neki valamit és közben mással beszél olyan, mintha nem is hallana, ha elkezdtem valakihez beszélni úgy csinált, mintha nem is léteznék emiatt ezt is érzem

A nyári szünet erre rátesz mégegy lapáttal, mivel egész nap csak bent ülök a szobámban, mamám folyton basztat, hogy egyek, mivel napi 2-300 kalórián élek, viszont ma ez felment 1200-300-ra ami miatt olyan hasam lett, mint egy terhes nőnek és úgy érzem magam, mint valami jóllakott ovis, miközben utálom ezt az érzést

Mentális betegségeim is vannak amik rátesznek erre még egy lapáttal, mint például a bipoláris zavarom, a depresszióm, a hatalmas önutálatom, emiatt lett a táplálkozási zavarom is amiből kifolyólag hétfőn is 600 kalóriát vittem be, majd utána több, mint 2 órán keresztül edzettem, hogy ledolgozzam és a végén már -300 körül jártam amire büszke is voltam

Majd kedden 350 körüli volt a kalória bevitelem amihez megint edzettem így lett 200 alatt egy kicsivel

És mint említettem ma felment ez 1200-300-ra amit megint leakartam dolgozni, viszont a lábaim már nem bírták emiatt most olyan 1000-100-nál tartok

Legszívesebben nem is foglalkoznék ezzel, viszont mint említettem hatalmas az önutálatom ami ezt nem engedi

A depresszióval lassan 2 éve és a többivel lassan pedig 1 éve szenvedek, viszont már nem bírom

Nem akarok önző se lenni, hogy a családomat itthagyjam, viszont beszélni se merek nekik erről

Még ez tart bennem valamit, hogy őket nem akarom ezzel terhelni, de már nem bírom

Persze vannak álmaim, de ezek mellett nem érzem úgy, hogy képes lennék megvalósítani őket

És szerintem a világ is jobb hely lenne nélkülem, hisz csak mások friss levegőjét szívom, miközben nem csinálok semmit, ma például teletömtem magam, miközben mások éheznek és emiatt is olyan rossz érzésem van

Esetleg ha beszélnék velük erről, vagy ha a közeli barátomnak elmondanám akkor jobb lenne? Vagy ha talán gyógyszereket is kiírnának nekem attól jobb lenne?

Vagy valahogy, valamivel, akármivel is jobb lenne?

Bocsánat, ha valamit elírtam, de közben sírtam emiatt nem nagyon látom a kijelzőt

Ha pedig valaki kritizálni szerezne, nyugodtan, az évek alatt hozzászoktam már

Ha valamit nem ért valaki írja meg, elmagyarázom érhetőbben

Előre is köszönöm a válaszokat



2018. júl. 18. 19:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
20:18 vagyok. Egyik válaszoló írta az egyetemet. Nem tudom hány éved van még egyetemig de ha egyetemre kerülnél, lehet az is használna neked! Az is egy új esély, esély új barátokra, új életmódra, környezetváltozás.Ha egy másik városban lennél, az még jobb lenne. Az eleje lehet nem könnyű, de szerintem ez is egy lehetőség. Én például féltem a gimiből elmenni de az egyetemen mégis jól érzem nagyon magam! És mikor voltak esetleg nehezebb időszakaim, akkor is részben az egyetem segített elterelni a figyelmem, "beszippantott" az egyetemi légkör, a társaság...
2018. júl. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Egy hobbi is jó lenne. Az eltereli a figyelmed, általa találhatsz új barátokat.
2018. júl. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha van diagnózisod, akkor kezelnek is. Olyan nincs, hogy egy bipoláris/depressziós anorexiás gyerek nem kap kezelést, esetedben méghozzá gyógyszeres kezelést a pszichoterápia mellé. Így aztán nem értem az egészet. Egyébként nem kell érdeklődnöd, hogy az öngyilkosság megoldás lenne-e, ugyanis a napi 300-1000 kcal maga a lassú öngyilkosság, így aztán hamarosan megtapasztalod, hogy megoldás-e vagy sem.
2018. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Teljesen szervezd át az életed. Az, amennyi kalórián élsz, ha valóban ennyin élsz, ló*asz. 1500 kcal kell neked, feltehetően fejlődő szervezet vagy. Ha ennél lejjebb mész, akkor izomból veszítesz, és gyenge, ingerlékeny, letargikus állapotba kerülsz, vitaminhiányok léphetnek fel. Kezdd az étrended átalakításával. Így nem fogsz fogyni, ha ugyan kell, hanem raktározó üzemmódba kapcsol át a tested.
2018. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Menj el pszichologushoz. Vagy vmi..

amiket irtál,ez nem normális. Illetve maga,hogy nincs kezeltetve az nem normális, nem szégyen betegnek lenni és kezeltetni magad hidd el,viszont hülyeség nem kezeltetni.

2018. júl. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

egy jó pszicolgóusra van szükséged. a változás hosszú folyamat, de minél előbb belekezdesz, annál hamarabb leszel jobban.


ha sikerül is legyűrni ezeket a dolgokat, később valószínűleg hatással lennének az jövőbeli életedre, párkapcsolatodra, önértékelésédre. így szerintem mindenképpen érdemes szakszerű segítséget kérned, minnél előbb.


ami az evést illeti. 1200 kcal alatt a szervezeted anyagcseréje nagyon lelassul, és ellenkező hatást fogsz kiváltani. nem lesz energiád, és amint eszel valamit, azt a szervezeted mindjárt megpróbálja majd elraktározni. számold ki mennyi kalóriára van szüskéged, hogy tartsd a súlyod normál életvitel mellett, és egyél 10-15%-al kevesebbet. mellé pedig sportolj heti 3-4x. ez lehet könnyebb mozgás is, ha nem vagy még olyan jó kondiban, mint mondjuk bringázás, vagy erőltetett séta.

2018. júl. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
8%
Csak gondolj bele. Megszabadít mindentől. És még a többiek is boldogak lesznek hogy nem vagy köztük. Most mondjam azt h saját tapasztalat vagy hadjam ezt a szar dumát?....
2018. júl. 22. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
A gyógyszer nem megoldás. A varázsgomba segít az ilyen állapoton.
2018. júl. 22. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!