Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline nőként ne is...

Borderline nőként ne is akarjak párkapcsolatot?

Figyelt kérdés
Még sosem volt párkapcsolatom ami komoly lett volna. Ami volt az is csak általános iskolaban. Vágyom már nagyon egy szerelmi kapcsolatra. Maganyos vagyok nagyon. De azon kívül hogy az első pár órába, napba elbuvolom a kiszemeltet és úgy tűnik milyen magabiztos vagyok, nem vagyok képes másra. Nem tudom a kapcsolatot fent tartani. Rettegek, hogy elhagy az illető, megun, akarom is de ne is jöjjön túl közel, de néha még is jöjjön közel... Ezt értem verbális és non verbális téren is. Sőt ha túl merész, annyira betudok szorongani, hogy teljesen paranoiás leszek, lefagyok, azt érzem mintha zaklatnanak. A duhrohamaim szinte előre látom, mindent tonkretesznek majd. Kívülről az első pár napban egy bájos tunemenynek latszom, aztán pedig olyanná valok mint egy nőstény pók ami becsalja a hálójába a hímet és felfalja. KB egy ilyen szornynek látom magam. Egy labilis elmebetegnek, meg akkor is ha csak az előbbi igaz. Ha valaki meglatja milyen vagyok úgy sem azon gondolkodik tényleg az vagyok e, hanem egyből leír annak. Iszonyatosan féltékeny tudok lenni ami borzalmas dühbe megy át. Félek egyszer megolok emiatt valakit. Szörnyű szembenezni vele, hogy ilyen ember vagyok. Mit tehetnek? Tényleg csak az marad nekünk borderline embereknek, hogy örökké csak terápiára járunk és nem tudjuk élni az életünket mert elviselhetetlenek vagyunk? :(
2018. júl. 24. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Hát, azt hiszem, én komolyan félnék tőled...
2018. júl. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Ha tudod, hogy a borderline ilyen pszichopatává tesz, akkor fölösleges feltenned a kérdést. Amúgy szerintem sok ember csak bemeséli magának a betegségét, hogy tudjon mivel takarózni. Ez a féltékenység annyira nyomi dolog, hogy szívem szerint a féltékeny embereket egyenként pofoznám fel. :D Ha a párja menni akar, akkor menjen. Azt hiszed, hogy te vagy az atya úr isten, közben meg mindig lesz nálad jobb és rosszabb is. Szörny vagy, mert TE akarsz az lenni.
2018. júl. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

En azt mondom h probalj hasolno betegsegu emberrel osszejonni, igy megertitek egymas cselekedeteit es konyebben elfogadjatok, de am azt nem ertem h ha ezeket tudatositod hh nem tudod mersekelni legalabb a dolgokat??

En pl drogokat, italt es minden tudatmodositot kerulnek a helyedben h mindig jozanul tudjak gondolkodni, de nem ertek a betegsegedhez szoval csak egy otlet. Sok sikert a parkereseshez es a gyogyulashoz.

2018. júl. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Bipoláris férfiként én annyival tudlak biztatni, hogy tapasztalatom szerint a hozzánk hasonló "elmeroggyantak" általában toleránsabbak, mert kb. tudják min megy keresztül a másik, ezért jó esélyed van kapcsolatra. Kissé viharos és szenvedélyes lesz, de annyi baj legyen.


Annyi hátránya van ennek, hogy ilyenkor a felek általában rángatják is egymást rendesen, ha valaki mélyrepülésbe kezd, akkor a másikat is húzhatja magával és ez nagyon rossz érzés.


Ez nem jelenti azt, hogy ne jöhetnél össze egy teljesen átlagos pasival, de viszonylag az elején jelezd szerintem, hogy mi a helyzet, mert ez ugye nem látszik eleinte és szerintem megérdemel a másik annyi tiszteletet, hogy még azelőtt fusson el mielőtt beléd szeret. Én legalábbis nem nagyon titkolom és így tartom korrektnek.


Nyilván az én esetem más, de egész normális és tartós kapcsolatokat sikerült kialakítani. Ha valakit szeretsz akkor nagyon sok hülyeségét képes vagy elviselni és ez oda-vissza érvényes.


Van még egy olyan árnyalata is a dolognak, hogy rendelkezel olyan tulajdonságokkal ami egyeseknek nagyon szimpatikus lehet. Én pl. nagyon értékelem azt, ha egy nő rettentően ragaszkodik hozzám. Tudom, hogy ez egészségtelen, de hát ez van. A bordelineban is van pár extremitás ami esetleg kifejezetten bejöhet valakinek.


Meg hát persze sok múlik a külsődön. Ha nagyon dekoratív vagy akkor könnyebb dolgod van.


Szerintem ne keseredj el, össze fog jönni, hidd el. Biztos vagyok benne, hogy van olyan aki igaz szerelemmel tud szeretni. Arról nem beszélve, hogy a terápia hatására lassan de biztosan javulsz is folyamatosan.

2018. júl. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Akarni akarhatsz, csak nem fog működni. Én meg a Himaláját szeretném megmászni, de szívbetegként nem valószínű, hogy menne. Kb ez a helyzet.
2018. júl. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik bátorító kommenteket irtak.

Az, hogy valaki Himalajat akarja megmaszni nekem nem ugyan olyan kaliberű mint az, hogy társat szeretnék és nem éppen vagyok rá alkalmas. Az ember társas lény. Jó annak aki nem feltekenykedik, ez lenne a normális. Én is az szeretnék lenni. Azt, hogy valaki miért betegesen féltékeny, és, hogy miért nem bírja abba hagyni csak az érzi aki szenved tőle.. nem hobbiból csinálja.

Nagyon fájó volt azt a sort olvasni, hogy "jár neki annyi tisztelet, hogy elfusson mielőtt beléd szeret". Végig gondolni, hogy igazából ha tudnak rólam az emberek milyen vagyok inkább futnanak a legtöbben és ezzel kell beharangoznom minden kapcsolatom elejét... Egyszer már el is mondtam egy srácnak, meg is kaptam, hogy neki ez sok és nem tudja hova tenni azt ami velem van. Ezt elmondtam az akkori terapomnak és azt mondta elkergettem a srácot és hagynom kellett volna, hogy megismerjen. De én meg nem akartam fölösleges köröket futni így felvazoltam neki, hogy figyu néha bekattanok és ezt meg azt elhajitom tudod stb. Nem csoda, hogy elmenekult. Most ezt poenosra fogtam, de elég szomorú. Valahogy a középutat kellene megtalalnom, de tényleg úgy érzem, hogy így senki nem fog szeretni.

2018. júl. 25. 00:02
 7/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha kicsit kuszan és nehezen érthetően írok, csak már fáradt vagyok.
2018. júl. 25. 00:04
 8/12 anonim ***** válasza:
ha tenyleg bipolaris vagy miert nem szedsz ra gyogyszert? !
2018. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez kinek szól utolsó?
2018. júl. 30. 22:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Borderline lányként sok felszínes pár hetes “kapcsolat” után megtaláltam a párom. Már 3 éve. Ő nárcisztikus személyiségzavaros.. az ilyen férfiak valahogy tudnak kezelni minket, van erről egy csomó cikk is. Ne add fel! És ne hallgass itt azokra akik sose élték át ezt...
2018. aug. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!