Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez az eros idegesseg a szorongas?

Ez az eros idegesseg a szorongas?

Figyelt kérdés

Azt olvasgattam ott gyakorin, hogy valakinek korhazfobiaja van, nyugtato kell ahhoz, hogy akar csak a vernyomasat megmerjek. Ezek a dolgok egy ideje felzaklatnak, ahogy most is tortent, hipochonder vagyok. Elzsibbadt a bal karom, nyilvan mert hulyen tartottam, megijedtem, hogy valami tortenik velem es olyan eros feszultseg, ijedtseg tort ram, hogy egy pillanatra olyan idegen volt a szoba is, gondolkoztam, hogy sikitok a baratomnak, hogy baj van. Tudtam, hogy ha valamit elkezdek csinalni, akkor csillapodik a panik, nem teljesedik ki a panikroham. Igy is tettem, felalltam, megneztem mit csinal, de nem mult el teljesen az ijedtseg igy lefekudtem pihenni. Borzaszto. Olyan ketsegbeesett voltam az elso par percben, hogy alig nyugodtam meg.


A szorongasos epizodban nektek is olyan erzes, mintha barmi kivaltana a panikrohamot? Nalam nyilvan szimpla ijedtseg volt, hogy mi tortenik velem, amitol megjobban megijedtem amitol megisegesebb lettem...de ez mar elviselhetlen. Jarok pszichologushoz fel eve, o is felhozta mar azt, hogy lehet megis kene nekem gyogyszer. Annyira ketsegbe vagyok esve. Miert idegesit fel ennyire egy szimpla gondolat? Miert ilyen nehez tole szabadulni? Miert ilyen nehezen nyugszok meg? Mi lesz ha gyogyszert kapok? Mi lesz velem? :((

20/L



2018. júl. 29. 21:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen, ez szorongás. Pánikbeteg vagyok, úgyhogy abszolút átérzem a helyzetedet. (Plusz hipochonder is vagyok mellé..) Én évek óta szedek gyógyszert, jobb azóta, valamennyire kordában tartja a pánikot. De sajnos azt én sem tudom, hogy hogy lehet megszabadulni a szorongástól és a pániktól, eddig nekem nem sikerült. De kitartást, ne add fel! 21/L
2018. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:

Én szorongok a pszichiáter szerint, nekem fel sem tűnt.


Nem akarok bizonyos dolgokat csinálni és tartok attól, hogy rosszul fognak elsülni, van, hogy naponta többször beugrik és olyankor a hatalmába kerít egy kellemetlen érzés, hogy rossz lesz.


Én inkább félelemnek vagy aggódásnak tekintem az érzést, nem bénít le, nem nagyon szélsőséges érzés, inkább vissza visszatérő kellemetlenség, amitől könnyen szabadulok, de mindig visszatér.


Szerintem te pánikolsz roham nélkül(egyszer volt pánikrohamom tiniként), na az bénító érzés és sokkal hevesebb a szorongásnál. A szorongás nem heves érzelem, nem intenzív, kicsit erősebb tiltakozás és kellemetlenségérzés, én legalábbis így érzem(azt hittem ez normális olyan dolgoknál, amiket az ember nem akar, de a pszichiáter szerint nem)

2018. júl. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Gyógyszereket ne erőltesd, túl nagy a kockázat a mellékhatásokra. Helyette ki lehet próbálni természetes szorongásoldókat, ha nem szedsz gyógyszereket.


Pl. fekete kömény olaj, orbáncfű tea, ashwagandha. Embere válogatja melyik válik be, de erősebbek mint a "gyógyszerek".


Hideg zuhanyok vétele pedig megtanítja az idegrendszeredet, hogyan maradjon nyugodt. Ha nincs magas vérnyomásod, alacsony vércukrod, keringési problémád, akkor fokozatosan szoktasd magad a hideg vízhez. Ne kapkodd a levegőt, hanem lazulj el, és lassan lélegezz.

2018. júl. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Engem a panikroham sem benit le szerencsere, volt haromszor. A munkahelyen volt mindharom, egyszer megvartam szepen csendben a helyemen amig elmulik, masik ket alkalommal kimentem a mosdoba lenyugodni. De akkor is borzaszto erzes, mintha haldokolnek vagy nem is tudom. Egyebkent mikor olyan dolgot kene csinalni, oda kene menni amihez nincs kedvem, vagy sokat kell varni akkor elojon a szorongas, nem kell semmi ijesztonek tortennie. Hal'Istennek a levegokapkodas nalam nem volt soha, eros szivdobogassal, remegessel jar nalam a panikroham es ahogy vege nagyon durvan lever a viz. Meg persze a kusza gondolatok meg a halalfelelem.
2018. júl. 30. 10:07
 5/18 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Nálam is hasonló a pánikrohamok lefolyása. Úgyhogy tudom, hogy mit érzel.
2018. júl. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kegyetlen, ezelott mielott ez kialakult el sem tudtam kepzelni, hogy ez ilyen. Legyintettem, hogy ugyis fejben dol el, mit panikolnak az emberek...

Az egyszeru szorongassal el lennek, ha nem ereznem, hogy a panikroham barmikor bekovetkezhet altala.

2018. júl. 30. 11:44
 7/18 A kérdező kommentje:
Te milyen gyogyszert kaptal es mik voltak a mellekhatasok?
2018. júl. 30. 12:06
 8/18 anonim ***** válasza:
Xanaxot és Citapramot szedek, de nem nagy dózisban. Mellékhatásként fellépett bizonyos mértékű libidó vesztés és hüvelyszárazság. De amikor elkezdtem szedni a gyógyszert, az szó szerint életmentő volt.
2018. júl. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mert en olyanokat olvastam, hogy erosebben lepett fel a szorongas a gyogyszer elkezdesevel, ettol tartok. Hogy megjobban bepanikolok a gyogyszer miatt. Szedtem nyugtatot (Atarax) 1 hetig, azt is elalvashoz, mert annyira elalmosodtam tole, hogy bepanikoltam.
2018. júl. 30. 14:08
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát mivel alapjáraton nem hangzol depressziósnak, ezért sanszos, hogy, ha ssri-t írnak fel neked, ami egy szerotonin visszavételt gátló(magyarul több serotonin pattog majd az agyadban), akkor rosszabbul leszel, mivel a szorongó/pánikoló emberek agya már eleve telített szerotoninnal, max annyit érnek el vele, hogy "kiégetik" az agyadat, és "zombi" leszel. : )
2018. júl. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!