Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Otthon folyton bántanak. Hogy...

Otthon folyton bántanak. Hogy bírjam ki?

Figyelt kérdés
Mindenféle dologgal kapcsolatban bántanak. Éreztetik velem, hogy utálnak, ha beszélek hozzájuk sokszor nem is reagálnak rá. Butának és semmirekellőnek neveznek, mert csak júliusban vállaltam diákmelót, augusztusban szeretnék pihenni kicsit a végzős évem előtt. (nem vagyunk szegények). Sokszor elmondják, hogy úgyse vesznek fel az egyetemre és nem lesz belőlem semmi, pedig jó tanuló vagyok amúgy. A húgomat bezzeg agyba főbe dícsérik,pedig ő szakmunkásba jár, érettségizni sem fog. Rá büszkék és engem folyton oltanak. Még a húgom sokszor elmondja, hogy kövér vagyok, pedig 13 éves korom óta anorexiával küzdök. De mióta kb. 50kg-ra felhíztam mást nem is hallok tőle, csak hogy kövér vagyok, nagy a fenekem, ne egyek annyit stb... Pedig ő tényleg el van hízva. A tesóm néha le szokott köpni.Hogy bírjam ki ezt az egy évet velük? Rossz hatással vannak rám, eddig egész nyáron sírtam. 18 vagyok, de sajnos nincs esélyem elköltözni, mert nincs kihez, egyedül pedig nem tudom fenntartani magam még.

2018. aug. 8. 09:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Add vissza,kiabálj légy férfi
2018. aug. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, pedig ilyen környezetnél szinte bármi jobb...

Koleszt próbálj meg első körben.

Ha nincs rá lehetőség, akkor rokonokat, ismerősöket próbálj meg "megfűzni", hogy legalább ideiglenesen, pár hétre vagy hónapra mehess hozzájuk.

Van egy ismerősöm, éveken át így élt, barátnőknél, ismerősöknél töltött rövidebb-hosszabb időszakokat (pár naptól pár hónapig), szinte soha nem volt otthon.

Legvégső esetben pedig menj el dolgozni + társbérlet, a sulit meg befejezed estin vagy levelezőn.

Aztán majd ha felvesznek az egyetemre, és nappalis leszel, ott megint próbálhatsz kollégiumi elhelyezést kérni.

2018. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!