Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger diagnosztizálása...

Asperger diagnosztizálása felnőtt korban pszichiáternél?

Figyelt kérdés

Szeretnék érdeklődni azoktól, akik hasonló cipőben járnak: Felnőttként hogyan tudnám kideríteni, hogy asperger szindrómás vagyok-e? A gyermekkorban történő diagnosztizálásról sok mindent találtam, de a felnőtt korról szinte semmi sincs.


Mindig is nagyon nehezen "barátkoztam", 26 éves koromra sikerült eljutnom odáig, hogy képes vagyok szót érteni az emberekkel a munkahelyen és az egyetemen. Viszont közeli barátaim, illetve párkapcsolatom még sose voltak. Ennek egyik legfőbb oka, hogy hosszabb távon minden ember idegesít, sőt nem csak idegesít, hanem fáraszt is, és elmenekülök a kapcsolatokból.

Nagyobb társas összejöveteleket szintén nem tudok elviselni, nem is járok sehová. Ha nagyon őszinte akarok lenni, egyedül a kutyámmal érzem jól magam, előtte nem kell megjátszanom, hogy normális vagyok.

Folytathatnám a sort még a többi furcsa tünetemmel, ami arra enged következtetni, hogy esetleg Apergerem van, de inkább még egyszer a fő kérdés:


Felnőtt korban pszichiáter tudja diagnosztizálni az Asperger-szindrómát? A vidéki kórházakban is van erre lehetőség, vagy csak Budapesten? Esetleg magánpszichiáter is meg tudja állapítani, hogy aspergeres vagyok-e?


Előre is köszönöm a segítséget!



2018. aug. 11. 19:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 27 évesen diagnosztizálták az Aspergert TB alapon, lett MÁK kártyám, AOSZ kártyám, fogyatékossági támogatásom, adókedvezményem, valamint megváltozva vagyok munkaképes, ami után a munkáltató jutalmat kap.


Esetemben a SOTE Pszichoterápiás kognitív viselkedésterápia osztály diagnosztizálta, hat hét bentfekvésembe került úgy, hogy soha nem is gondoltam az Aspergerre, nem is tudtam, hogy van ilyen. De kb 7 évesen jobb lett volna a diagnózisolás.


A SOTE-n rengeteg tesztet kellett kitöltenem, meg volt valami speciális szülői kérdőív is amit anyám töltött ki. A diagnózist végül megkaptam, utána az Autizmus Alapítványtól kértem szakvéleményt és ingyen bérmentve kaptam mivel diagnózissal már rendelkeztem.


Ennek köszönhetően az Aura Egyesület és a Nem Adom Fel Alapítvány oszlopos tagja lettem, ahol munkát is kaptam emiatt.

2018. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"De kb 7 évesen jobb lett volna a diagnózisolás."


Úgy érted, azért, mert akkor már gyerekkorodtól kezdve kaphattál volna fejlesztést?

2018. aug. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az van ,még csak most diagnoztizátattom .kerülöm az embereket mert idegesitenek .
2018. aug. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!