Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális vagyok, ha gyakran...

Normális vagyok, ha gyakran képzelődöm tudatosan?

Figyelt kérdés
Különböző szituációkba képzelem magam legtöbbször zenehallgatás közben valós vagy kitalált személyekkel. Teljesen bele tudom élni magam ebbe, volt hogy amiatt sírtam, mert azt képzeltem hogy épp öngyilkos akarok lenni és valaki rám talál és megment, de legtöbbször ezek pozitív élmények, ráadásul teljesen hétköznapiak (egy buli, beszélgetés barátokkal stb.) Teljesen el tudom veszteni a valóságérzetem. Egyesek szerint emiatt álomvilágban élek és ez rossz. Kérjek segítséget, vagy mással is volt már ilyen?

2018. aug. 25. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenki szokott/ szeret álmodozni. Amíg ez nem hat ki a valós életedre, addig nincs baj.
2018. aug. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Normális és volt már ilyen kérdés itt is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

Szóval nyugi.

2018. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van, normális, amíg nem gátol a mindennapokban.
2018. aug. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2.-es az az én kérdésem. :) Olvasd el kérdező, és ha akarod beszélhetünk.
2018. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bánki Tomi ***** válasza:

Szia Kérdező!


Ahogy a többiek is írták ez egy elég gyakori dolog. Akkor normális, ha álmodozol valamiről és később megpróbálod megvalósítani. Pl arról álmodozol, hogy saját céged lesz és mindent megteszel egy saját vállalkozásért. De elég veszélyes is lehet rád nézve, elmagányosodáshoz vezet. Az emberek akkor szoktak az "ámodozás" világába menekülni amikor a való világban valami hiányzik. Pl a bulizásról akkor álmodoznak, ha nem tudnak úgy bulizni ahogyan szeretnének. Vagy barátokkal való beszélgetésről álmodoznak, ha a való világban nincenek, vagy nem olyanok a barátok, amilyennek szeretné a barátait. Itt is az arany közép út a jó, nem szabad túlzásba vinni. Mert ha az álomvilág nagyon kényelmes hely, ott minden úgy van, ahogyan az álmodozó megálmodja, nincsenek konfliktusok a barátokkal stb.

25 éves koromig én is sokat álmodoztam, majd felismertem a veszélyeit és tudatosan "leszoktam", hát nem egyszerű, az biztos.

2018. aug. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!