Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ellene? *félek a...

Mit tehetnék ellene? *félek a sötétben*

Figyelt kérdés

Nem merek teljesen sötétben aludni és azt sem bírom ha teljesen nyitva van az ajtó mert akkor félek a legjobban és nem merek elfordulni az ajtó irányától.

Amikor már rettenetesen félek átmegyek a szüleimhez csak úgy tudok elaludni. Ráadásul egyedül vagyok a szobában így 2x jobban félek. :) mit tegyek ellene?

Azt biztos nem csinálom meg hogy teljes sötétben alszom! Az még nem megy!

Köszi a válaszokat!

16/l


U.i.: a tv minden éjjel megy (amíg el nem alszom mert van kikapcsolás időzítő)



2018. aug. 26. 23:01
 1/5 anonim válasza:
Én 33 évesen is úgy alszok el,hogy a tv be van állítva időzített kikapcsolásra és irányfény világít a folyosón,sötétben én sem tudok aludni.Nem hiszem,hogy ez olyan nagy gond,inkább csak megszokás kérdése.Félni nem kell,főleg,hogy nem vagy egyedül a lakásban!
2018. aug. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem a sötéttől félsz hanem valami mástól akár tudat alatt.Miért mi vagy ki jöhetne onnan?(A sötétből az ajtó felől) gondold át hogy valójában mitől félsz, csak akkor tudsz szembenézni a félelmeiddel ha megérted őket.Akkor majd le is tudod győzni...
2018. aug. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem alszom teljes sötétben, ha egyedül vagyok, pedig 28 éves vagyok. Teljes sötétben félnék. Nem tekintem egetrengető problémának, vettem egy ilyen elemes kislámpát, azzal szoktam aludni, nekem tetszik. :) Viszont a második válaszolónak igaza van, nekem is mondta a pszichiáterem, hogy amitől valójában félek, az nem a sötétség. Hogy nálam mi a "valódi" oka, azt nem írnám le, de ez úgyis mindeninek más.
2018. aug. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2018. szept. 4. 18:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így voltam, elég furcsa. Főleg mert hangokat hallok éjszaka, néha elég furcsadolgok is történnek. De én kimegyek legyőztam saját magam.. :D Van annak oka egyébként hogy félsz? Van előzmény vagy ilyesmi?
2018. okt. 23. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!