Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek az egyetemtől, már...

Rettegek az egyetemtől, már pánikrohamaim is vannak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemsokára elkezdem az egyetemet, de úgy érzem, kevés vagyok. A gimiben tanultam, nem mondom, hogy rendszeresen, de a nagyobb dolgozatokra mindig rendesen felkészültem. De most nagyon félek attól, hogy új társaság, más tanárok, más követelmények... Vegyes véleményeket hallom a felsőoktatásról, van, aki áldja, míg mások pokolként írják le. Nyilván ezek szélsőségek... Egyetemisták, tudtok valami olyasmit mondani, ami hasznos lehetne szánomra mint elsőéves? Már annyira rettegek, hogy majdnem nem mentem el beiratkozni...

2018. aug. 30. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal jobb, mint a gimi! Nem ismer a tanár, így nem szemétkedik. Ha nem akarsz foglalkozni a többiekkel, akkor nem kell, egy két emberrel azért dumálj, mert jegyzet esetleg kellhet. Nagyon más világ, ezerszer jobban szeretem. Na de ez függ, hogy melyik egyetem és milyen szak. Hova fogsz menni?
2018. aug. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Én meg nemsokára befejezem. Utolsó év, mostanra az egész rendszert olyan szinten meggyűlöltem, hogy elmondani sem tudom. Hetek óta gyomorgörcsöm van, mert tudom, hogy idén is lesz valami gáz a rendszerrel, ami miatt megint én szívom meg é emiatt a szutyok miatt dolgozni is kevesebb időm lesz, mert természetesen csak a nap közepére tudnak ezek a szemetek gyakorlatot meghirdetni, nehogy előtte vagy utána legyen esélyem bemenni normális munkaidőben, hogy legyen miből összeszednem a tandíjra valót... Konkrétan hányok az egésztől.

Neked talán nagyobb szerencséd lesz.

2018. aug. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Mitől rettegsz pontosan?


Az egyetem más dolgokat követel meg és mások az elvárások, egyrészt szabadabb vagy, másrészt ez azt jelenti, hogy jobban be kell osztanod a magad idejét és munkáját, mint a gimis oktatásnál. DE! Senki nem fog a mélyvízbe dobni rögtön, az anyagokat és követelményeket általában alaposan ismertetik már az elején és a tanárok sosem tagadják meg a kérdéseket az óráikról, legalábbis én még meg találkoztam ilyennel.


A gólyaprogramokra, amik közösségépítésre vannak, nyilván nem kötelező elmenned, de én nagyon ajánlanám az ismerkedést. Én olyan személy vagyok, aki kerülte ezt, de ez inkább csak növeli a szorongást, ha szerzel egy-két ismerős arcot, az sokat segít abban, hogy találj erőt bejárni minden órára. Intézettől és tanártől függően nem lesz kötelező látogatni minden előadást, de ha megvan a luxusod, hogy nem dolgozol egyetem mellett, tedd meg. Nem egy emberrel kezdtem együtt akikkel hirtelen nagyon elszálltak a szabadságérzettől, aztán csak néztek vizsgaidőszak előtt, hogy itt tanulni is kellett volna?

2018. aug. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért ennyire nem kell rettegni. Én a gimit utáltam, olyan szinten el voltam ott nyomva, hogy sajnos a végéig benne is maradtam ebben a "szerepben". Egyetemen tiszta lappal kezdhettem, sokkal közvetlenebb nyitottabb lettem.

Ott már teljesen más a rendszer mint középiskolában. Persze tanulni kell, és nem egyszerű, de nem is teljesíthetetlen. Pánikolni sem kell. Első nap legyél közvetlen a többiekkel, aztán úgyis alakulnak a dolgok. Nekem életem legjobb évei voltak.

23N

2018. aug. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Először is milyen szakra jelentkeztél?

Mert vannak olyan szakok, ami mellett egy csomó szabadidőd van, maga az anyag sem a végtelenségig elméleti inkább gyakorlatiasabb, könnyen megérthető, stb.

2018. aug. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a gimivel se volt bajom, de az egyetemi évek életem legjobbjai voltak. Felnőttként kezelnek, magad osztod be az időd (nyilván bizonyos keretek között), a magad ura vagy, előre tudod, mikor lesz számonkérés/vizsga, nem szopatnak meglepi dogákkal. Pedig én olyan szakra jártam, ami köztudottan nehéz és állítólag szívatós. Szerintem nem volt. Sokat kellett tanulni, de velem mindig korrektek voltak a tanárok, még azok is, akikről rossz hírek terjengtek.


Szerintem tök feleslegesen aggódsz, pláne ennyire előre.

2018. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Én pont ettől a "nem ismer a tanár" dologtól tartok. A mi giminkben rettentő jó tanárok voltak, az összessel nagyon jó volt a akpcsolatom, bárkihez bármikor oda lehetett menni, Facebookon mémeket küldözgetni nekik vagy elmenni sörözni. Az egyetemenen viszont elég távolságtartónak tánnek nekem a tanárok/professzorok. Nekem jól jött, hogy a tanáraim ismertek, tudták, miért van éppen szar kedvem vagy rossz teljesítményem, egy kis protekció meg nyilván sosem ártott...


A magamnak osztom be az időmet dologgal is gondjaim lesznek/lehetnek, új város, új lakhely, én teljesen megértem, hogy félsz. Soha ne változz meg senki kedvéért, én ezt tanácsolom. Melyik egyetem egyébként?

2018. aug. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szegedi Tudományegyetem BTK, szociológia. Igazából attól is félek hogy nem lesz meg a négyes átlagom, és átvesznek önköltségesre. Akkor ott kéne hagynom, mert a szüleimnek nincs pénze erre. Nagyon teljesíteni akarok. Nekem a gimivel vegyes érzelmeim vannak. A barátaimmal tartom a kapcsolatot, egyikükkel együtt is lakok. A tanárokat szerettem is meg nem is. Volt egy-kettő, akiket imádtam, de olyan is volt, akit -akkor még- gyűlöltem. Bár inkább a tanárt, nem a személyt. Nem mondnám magam egy közösségi embernek, de antiszoc sem vagyok. Most költöztem Szegedre, remélem, itt sikerül majd kicsit nyitottabbnak lennem. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. aug. 31. 19:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem raknak át fizetősre 4es átlag alatt.
2018. szept. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

en sokkal konnyebben vettem az akadalyokat egyetemen, mint gimiben, hiszen azt tanultam, ami erdekelt.


igaz, bulizni ritkan jartam, de sok jo baratom, ismerosom lett, sot, ott jottem ossze egy evekig tarto kapcsolatommal.


tanulni kell, de nekem nem jelentett oriasi sokkot a gimis tanulas utan.


sok sikert!


(szinten szte btk:))

2018. szept. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!