Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tegyek?

Mit kéne tegyek?

Figyelt kérdés
Egy elég fiatal (16 éves) fiú vagyok,és szeretnék tanácsot kérni az ügyben hogyha nem találom az életemet fontosnak,igazából úgy vélem és félek attól hogy nincs nagyon tehetségem semmihez.Illetve folyamatosan azon jár az agyam hogyha meghalnék akkor az csak pozitív hatású lenne mindenki számára,sok mindenkinek köztük a szüleimnek is megkönnyithetném a dolgaikat,hisz nem kéne annyi pénzt költsenek,annyit idegeskedjenek miattam.Régebben is éreztem ilyet aztán viszont az utóbbi napokba újból előkerült.Fizikailag is hát finoman nem vagyok egy szép látvány.Ebben az ügyben kérném a tanácsokat

2018. szept. 16. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy te így érzed,de a szüleidnek fontos vagy és előtted az ÉLET.Ha akarsz tudsz változni,nem kell ilyen sötéten látni a dolgokat...
2018. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez csak a korodból adódik. Én is átmentem ezen ennyi idősen, és szerintem mindenki.

Azért vagy ezen a világon, mert fontos vagy. Mindenki fontos, mindenki ugyanannyit ér. Mindenki okkal van itt.

Tudom hogy ez most egy sz.r időszak, nem egyszerű végigélni ezt a kort, de gondolj arra hogy minden nappal erősebb vagy. Ezek az élet kihívásai, amiket meg kell tanulni kezelni. Sőt, meg kell tanulni élvezni ezeknek a legyőzését.

Én sem hittem annak aki anno azt nondta hogy majd jobb lesz, de eldöntöttem hogy bármilyen sz.rul is érzem magam, nem fogok megtörni, és végül tényleg jobb lett. Persze most is vannak rosszabb időszakok, mindenki életében vannak kortól függetlenül, de az élet sajnos nem könnyű.

Talán úgy gondolod hogy a szüleidnek jobb lenne, de ennél nagyobbat nem is tévedhetnél. Én el sem tudom képzelni hogy hogy lehet azt túlélni, ha valaki elveszíti a gyerekét. Ennél nagyobb tragédia nincs is.

Fizikailag is változni fogsz még (hé, a férfiak amúgy is olyanok mint a jó bor, a korral csak egyre jobbak lesznek ;)) és különben sem mindenkinek csak a külsőségek számítanak, hiába élünk egy ilyen hülye világot. Meg lehet találni azokat az embereket akik akkor is elfogadnak és szeretnek, ha egy szemed, vagy három füled van :)

Egy harcos vagy, harcolj hát!

2018. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbálj meg tenni ez ellen az érzés ellen. Minden nap tegyél valami jót valaki ismerőssel. Apró dolgok is lehetnek, vagy például egy kis segítség a házimunkában. Nem könnyítenéd meg a szüleid dolgát, ha nem lennél. Minden szülő imádja a gyerekét, és soha nem lehet kiheverni egy gyermek elvesztését. Fizikailag meg tudsz változtatni a külsődön. Kezdjél el sportolni, ez a mentális egészségre is jó hatással van.
2018. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!