Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Soha nem lesz normális életem?...

Soha nem lesz normális életem? Beszámíthatatlan vagyok?

Figyelt kérdés
Csak virtuálisan tudok már kommunikálni rendesen. Élőben képtelen vagyok hangot kiadni a számból amit tudok az max 1-2 mondat. Nagyon elvgyok zárkózva. Szinte reggeltől estig itthon vagyok és vagy játszok vagy telefonozok mindegy csak virtuálisan legyek benne egy világban. Nem tudok a valóságban létezni mert akkor elkezdek szorongani és agresszív leszek. Nem tudok számítógépes játékok illetve telefon nélkül élni. Agresszív fantáziáim vannak,és általában csak a fantáziavilág van nekem meg a virtuális. Már 1-2 lassan 3 éve ez megy. Emberi kapcsolataim fele leépült emiatt,kevés barátom van,barátnőm sose volt. Tanulás és a koncentráció egyre nehezebben megy. Mit kéne tegyek? Milyen betegség ez?
2018. szept. 26. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz menni, de sürgősen. Nem beszámíthatatlan vagy, hanem függő. De a családodhoz meg az iskolatársaidhoz, tanáraidhoz se szólsz?
2018. szept. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak a családtagjaimhoz de ő hozzájuk is csak ritkán. Ha suliba vagyok akkor a telefont nyomom és senkihez se szólok maximum ha feleltetnek de mindig írásban írom meg a dolgozatokat.
2018. szept. 26. 22:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy szociális fóbiád is van. Meg ki tudja, mi még. Én mindenképp mennék a helyedben pszichiáterhez is meg pszichoterápiára is. Nem vagy beszámíthatatlan, de ezzel muszáj valamit kezdeni minél előbb, mert így később nagyon nehezen fogsz tudni dolgozni. A virtuális világ menekülés a valóságból, bár ezt biztosan te is tudod. Mint ahogy az alkoholisták elmenekülnek a világból az "alkoholos mámorba", úgy te pedig ebbe. Nyilván megvan ennek az oka, hogy mi elől kell neked oda menekülnöd, azért kell a terápia, hogy meg tudj bírkózni a dolgokkal és ne kelljen előlük menekülni.
2018. szept. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Sürgôsen kezeltetni kell magad. Kérd pszichiáter segítségét.
2018. szept. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Köszönd meg a szüleidnek ezt! Ha nem akarod, hogy a te gyereked is majd így végezze, változtass! Ez nem betegség, semmilyen szakember nem indokolt! Vàltoztass amìg a szülőkkel élhetsz, ez csak akarat kèrdése, rajtad mùlik senki máson.

Technika OFF! Indulj a természetbe, fuss, ismerkedj az àllat meg a növény világgal közben fokozatosan az emberekkel is.

Felismerted, hogy amit teszel nem helyes, ez dijjazandó!

Mostmár csak egy legyen előtted:

TE DÖNTÖD EL INNENTŐL MI LEGYEN VELED azt viszonyt ne feledd: A szülők örökké nem fognak élni, ne akarj nagyot zuhanni.

2018. okt. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A virtuális világ menekülés a valóságból, bár ezt biztosan te is tudod. Mint ahogy az alkoholisták elmenekülnek a világból az "alkoholos mámorba", úgy te pedig ebbe."


Sajnos nálam ez kombinálva áll fenn... :( Egyik nincs a másik nélkül... Vagy legalábbis ha csak alkohol van, úgy egész jó, de ha "kockulok", az józanul dög unalom... pedig szeretem, de amióta rájöttem, hogy ha kombózom a kettőt, sokkal jobb, azóta utálok józanul játszani... hát ez van...

2021. ápr. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!