Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan hogy valaki...

Létezik olyan hogy valaki meggyógyult a tourette-szindrómából?

Figyelt kérdés
2018. szept. 28. 19:50
 1/3 A kérdező kommentje:
például ha magas helyen vagyok, akkor le akarok ugrani onnan. Nyilván nem teszem ezeket meg, de folyton ott a késztetés, ezért ha valami nem köti le 100%-osan a figyelmem, akkor totál szét vagyok csúszva. De vajon elérhető e az, hogy mindig minden percben közel 100%-ig egy valamire fókuszáljak, akármit is csinálok?
2018. szept. 28. 20:10
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben szenvedek én is. Nagyon nagy önuralommal le lehet győzni, egyszerűen ne gondolj ezekre a dolgokra és próbálj mindent tisztán látni, racionálisan. Tudom, hogy nehéz, mert hiába nem akarsz ilyet tenni, a késztetés jön. Egyszerűen csak tereld el a figyelmed és foglalkozz mással. Tudasd magaddal, hogy ez nem normális, TE pedig az vagy és ilyenekre NEM gondolsz. Erős vagy és szabad, te irányítod a dolgaid nem pedig késztetések. Erre szoktam a leginkább gondolni, amikor rám törnek a késztetések.

Régebben ha megláttam bármilyen szúróeszközt magamba akartam szúrni (megjegyzem: IMÁDOM AZ ÉLETEM) dehát a kényszerérzetek azok szörnyűek ugye... azt gondoltam én több vagyok ennél, én ilyet nem tennék, majd szépen lassan elmúlt... persze vannak megmaradt tüneteim, pl folyamatosan kapirgálom a bőröm, a fogaimat addig csikorgatom, szorítom, amég meg nem fájdul, de ezek már annyira régi rögeszmék, hogy sajnos általánossá váltak..

2018. szept. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem tourette szindróma
2020. júl. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!