Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mentális egészségem szó...

A mentális egészségem szó szerint romokban van, nincs pénzem terápiára, nem tudok elutazni más városba, mit tegyek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, és a szüleim (különösen az anyám) gyakorlatilag születésem óta bántalmaznak érzelmileg (régen fizikailag is bántalmaztak). Ha bármi problémám van, mindig engem hibáztatnak és egyszerűen nem hajlandóak segíteni semmiben. Azt hiszik mentális betegségük csak "őrülteknek" van. Ehhez még hozzájött a tanáraim bántalmazó bánásmódja is.

Gyakorlatilag 13 éves korom óta nagy eséllyel depresszióban, szorongásban és poszt-traumatikus stresszben szenvedek (nagy eséllyel, ugyanis soha nem diagnosztizáltak, mert nem jártam rendes pszichiáternél) a bántamazásuk miatt. Az évek alatt ez egyre rosszabb lett és ma már olyan szinten hatással van az életmre, hogy egyszerű dolgok elvégzése is nehezemre esik.

A memóriám borzasztó rossz, gyakorlatilag alig emlészem bármire is, teljesen mindegy mennyi idő telt el azóta, abszolut nincs motivációm semmire, elvesztettem az összes kedvemet arra, hogy azt csináljam amit szeretek, mert már egyszerűen semmi nem okoz örömöt. Az emberektől félek, mindig azt hiszem, hogy gyűlölnek mindenki. Rémálmaim vannak a szüleimmel, tanáraimmal és egyéb ismerőseimmel, akik szintén rosszul bántak velem.

Nincsenek barátaim, ugyanis a szüleim burokban neveltek és ötletem sincs egyátalán hogy kéne szocializálódni. Nem tudom ezt elmondani senkinek. Nincs pénzem, se munkám és ezen a ponton talán vállalni sem tudok, hacsak nem kapok sürgős segítséget. A szüleim nem tudhatnak róla.


Tényleg nem tudom mit csináljak. Bizonyítékom sincs, mert maradandó sérülései nincsenek, az érzelmi bántalmazást meg nem lehet bizonyítani.


Kérlek segítsetek!



2018. okt. 8. 19:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Es egyébként miből gondolod, hogy mentális egészség nélkül nincs munka? Szerinted minden ember, aki dolgozik teljesen rendben van? Nem szorong, nem depressziós, nincs szociofobiaja, nincs stressz az életében? Na nehogy már.... Ez ne legyen már kifogás. Dolgozni kell, mert különben az ember semerre nem halad és egyszercsak az utcán talalja magát.
2018. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Jó, nem kell szétoffolni szegényt. Azok alapján, amit leírtál, nem nagyon lehet rámondani, hogy figyelemhiányos lennél. Annyit viszont meg tudsz tenni magadért, hogy elmész a háziorvosodhoz, ő neki el kell mondanod a problémáidat, és azok alapján tudod kérni (vagy magától fog adni) beutalót pszichiátriára (valószínűleg intézménybe kerülsz kb. 1 hónapra, szerintem azokat után, amit leírtál, egy nyaralás lenne).


Ezen kívül még egy lelki társ tudna sokat segíteni, akinek sok mindent el lehet mondani. Higyjétek el, depressziós embereknél nem célravezető ez a hozzáállás, hogy ("költözz el, mér nem dolgozol? más is dolgozik! stb.") , mert ők máshogy élik meg ezeket (legtöbbször bántásnak veszik, ami még jobban rontja a helyzetet).


Ha tudok segíteni írj nyugodtan, sajnos barátom révén megtapasztaltam, és borzalmas. A szerencse, hogy te változtatni akarsz, és el akarsz menni orvoshoz, vele ellentétben. :/

2018. okt. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Vannak segítő szervezetek. Interneten keress ilyeneket, hívd fel őket.Mondd el a problémádat.

Vagy tényleg a háziorvosodnak mondd el.Ha nem tudod neki elmondani, írd le, és add át neki a papírt.Kérd benne, hogy segítsen.

Gondolkozz, talán van a környezetedben olyan valaki, aki rendes nagyon, akár régi tanárod,szomszéd, bárki.Beszélj vele, hogy segítsen.Soha nem tudhatod, lehet valaki tudna tenni érted valamit. Mondjuk egy munkahelyre beajánlana.

De az tényleg igaz, ebből te tudod magadat kirángatni!

Határozd el, hogy nem akarsz így élni, és tervezd meg apró lépésekben, mit tehetnél magadért.

Szerintem első a munka. Ne azt mondd, hogy így nem tudsz dolgozni!Nincs veled semmi baj , értelmesen leírod a problémáidat, megállnád a helyed egy munkában simán, és még barátokat is szerezhetnél.Csak ne akarj egyszerre mindent megváltoztatni, csak apró lépésekben.

Én is voltam hasonló helyzetben.Nem volt munkám, se pénzem.Teljesen kilátástalan volt az életem.Csak feküdtem, sírtam, nem ettem, stb.

Elkezdtem munkát keresni, de nem találtam.Kitaláltam, bemegyek helyekre, és megkérdezem, van-e munkalahetőség.Odamentem, és tízszer körbejártam az épületet, nem mertem bemenni, hazamentem.Hosszú ideig ezt csináltam.

Majd nagy nehezen bementem munkaügyi központba.Beregisztráltak, és 2 hónap múlva szóltak, közcélú munka lenne.Rettentően féltem, teljesen bepánikoltam, és mint aki világát se tudja, úgy mentem el az első nap.Nagyon kedvesen fogadott mindenki, elkezdtem dolgozni, iszonyat sokat dolgoztam, mert annyira örültem a munkának, a kevés pénznek is, és rettentő jó munkatársaim voltak. A szorongásom feloldódott köztük, és jól lettem.1 év múlva mikor ez a munka megszűnt, már sokkal könnyebben tudtam új munkát keresni, önéletrajzot elküldeni.És sikerült is nemsoká.

Szóval egyszerűen ne hagyd el magad!Rázd meg magad, és lépj!

2018. okt. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!