Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan találjak ezek után...

Hogyan találjak ezek után értelmet az életben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom, hol kezdjem, túl hosszú lenne az egészet leírni. Januárban meghalt a 24 éves bátyám. Én most 21 éves vagyok. 6 szörnyű év előzte ezt meg, mert mentális beteg volt. Nem tudom itt leíri, milyen volt mindezt megélni. A lényeg, hogy teljesen kiüresedtem, nem látok értelmet az éltemben. Tanulok, bár nehéz koncentrálni, és az előző szakomat ott is hagytam a tragédia miatt. Van párkapcsolatom, de az sem zökkenőmentes így. Mégsem találok ezekben elég motivációt az élethez. Próbálok barátkozni, de annyira nincs energiám hozzá, mert sajnos mindig ideges leszek azon, hogy milyen naivak, a szaktársaim, és milyen problémáik vannak. Nem értem, miért ennyire igazságtalan az élet. Tudom, hogy vannak nálam milliószor rosszabb sorsú emberek. De akik körülvesznek, azok semmit nem értenek abból, amin én és a családom keresztülmentünk, mert semmi hasonlót nem kellett soha túlélniük. Félek, hogy mi vár még rám, és hogy fogom kibírni, és egyáltalán mi értelme az életnek, ha ekkora szenvedéssel jár?



2018. okt. 10. 18:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem a bátyád elvesztése miatt. Nagyon nehéz lehet. Megoldás az lehetne, ha megtudod beszélni szakemberrel a gyászt, a veszteséget, ami ért. Ha sikerül feldolgozni, újra megtalálod magad, könnyebb lesz. Sok erőt kívánok neked.
2018. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!