Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholista vagyok? 16L

Alkoholista vagyok? 16L

Figyelt kérdés
12 éves koromban rúgtam be először, akkor fetrengtem rendesen. Azóta majnem 5 év telt el, és az elmúlt 2 évben sokat iszom. 3 hónapja már lecsúszik a napi 2 üveg bor, vagy pedig fél liter házi pálesz. Nagyon ritkán hányok. Ha nem iszok fél napig, akkor sincsenek elvonási tüneteim, nem tudom tovább hogyan működne, mert nem próbáltam ki egy napot alkohol nélkül. Persze van olyan, hogy nem piálok annyit, max 1 üveg bort, vagy csak 1-2 dl pálinkát, azt meg sem érzem. Még éh gyomorra sem. Szerintetek ez már alkoholizmus? Most őszintén... Nem vagyok agresszív pia nélkül, nem remeg a kezem sem, igazából nem is az alkoholért vagyok oda, hanem a hatásáért. Nem tudom mennyi idő alatt alakul ki a tényleges alkoholizmus, azért is kérdem...
2018. okt. 17. 21:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Ha alkoholizmusról beszélünk, sosem a mennyiség a lényeg, hanem a rendszeresség. Tehát ha valaki csak egy félpohár sört iszik meg minden nap, bizony alkoholista, akárcsak Te.
2018. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Dehogy lesz valaki alkesz egy kis sörtől. Akkor Te meg internetfüggő vagy, ha naponta feljössz ide akár egy percre is...
2018. okt. 17. 22:06
 3/24 anonim ***** válasza:
23%
Gratulálok első válaszoló.. Te is életedbe egy pohár sört ittál össz.
2018. okt. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%
Hiába pontoztok le, aki minden nap iszik az alkoholista, hiszen FÜGGŐ. A mennyiség nem számít... ha minden nap csak egy füves cigit szívok el, nem pedig 10-et, akkor nem vagyok függő?
2018. okt. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Az nagyobb eséllyel alakít ki függőséget. Teljesen más.
2018. okt. 17. 22:09
 6/24 anonim ***** válasza:
96%
Az alkohol 10x sunyibb drog, mint a fű, hidd el.
2018. okt. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
78%
Igen. Az vagy.
2018. okt. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
63%
Igen, szerintem az vagy, bár elsőre azt gondoltam 16 évesen még nem lehet valaki alkoholista, én is ittam ennyi idősen, de nem napi 2 deci rövidet, ez nagyon sok és gusztustalan is ha egy lány ilyen igénytelen, remélem majd kinövöd.
2018. okt. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld ki, hogy nem iszol, és megfigyeled a tested reakcióját.

Amúgy az alkoholisták nagyja nem a pia miatt iszok, hanem a hatásáért. Az igazán lecsúszottak meg minden mindegy alapon csúsztatják magukba reggel a fél deci szilvás kulakost. A hatása miatt. Nekem a leírtak alapján alkoholistának tűnsz sajnos, de ha esetleg nem vagy, ideje lenne visszavenni a fogyasztásod, mert tönkrevágod a májad, meg a gyomrod. Egy részeg ember látványa taszító, és ha te nem is érzed, a környezetd orrát megcsaphatja az az undorító piaszag, vagy a viselkedéseden is meglátszhat.

2018. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Szerintem márlehet ezt az állapotot annak nevezni. Sajnálom, hogy ilyesmi alakult ki nálad, jó lenne valahogy ezt megfékezni, mert borzasztó szövődményei lehetnek ennek. :(
2018. okt. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!