Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholista vagyok? 16L

Alkoholista vagyok? 16L

Figyelt kérdés
12 éves koromban rúgtam be először, akkor fetrengtem rendesen. Azóta majnem 5 év telt el, és az elmúlt 2 évben sokat iszom. 3 hónapja már lecsúszik a napi 2 üveg bor, vagy pedig fél liter házi pálesz. Nagyon ritkán hányok. Ha nem iszok fél napig, akkor sincsenek elvonási tüneteim, nem tudom tovább hogyan működne, mert nem próbáltam ki egy napot alkohol nélkül. Persze van olyan, hogy nem piálok annyit, max 1 üveg bort, vagy csak 1-2 dl pálinkát, azt meg sem érzem. Még éh gyomorra sem. Szerintetek ez már alkoholizmus? Most őszintén... Nem vagyok agresszív pia nélkül, nem remeg a kezem sem, igazából nem is az alkoholért vagyok oda, hanem a hatásáért. Nem tudom mennyi idő alatt alakul ki a tényleges alkoholizmus, azért is kérdem...
2018. okt. 17. 21:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%

az #1-es pontosan diagnosztizálta az alkoholistát...jó, legfeljebb nem fél, hanem pohár...sör...bor ..pálesz.. a lényeg a rendszeresség.

az alkoholizmus gyógyíthatatlan, csak abba lehet hagyni, de akkor is alkoholista marad.akár a dohányzás... az is függőséget okoz, csak abbahagyható, de leszokni nem lehet.


tudom magamról.


szóval kedves 16 éves kérdező...te már igazi, profi alkesz vagy..a mennyiséget tekintve neked annyi.

2018. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Jesszus... Ha nem kamu, akkor sürgősen jelentkezz elvonóra, mert 10 éven belül belehalsz.
2018. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ez alkoholizmus, és sürgősen kérj segítséget. Az alkoholizmustény tényleg nem a mennyiség hanem a rendszeresség. Kérj segítséget szüleidtől, vagy valaki olyan felnőttől aki képes segíteni. Az alkoholizmusnak sajnos vannak bizonyos "mellékhatásai", amilyenek az elvonási tünetek is. Összefoglalva a tünetcsoport delirium néven ismert. Kezeletlenül halnak is meg benne emberek, mivel az erek rettenetesen kitágulnak, és akár el is pattanhatnak. Ma már szerencsére kevés ember jut el idáig, de minél előbb menj el orvoshoz vele (elvonó).
2018. okt. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy abbahagyjam-e vagy sem. Ez olyan, mintha azt mondanám nektek, hogy ne egyetek több húst vagy cukrot. Nyilván ki lehet bírni, de rossz lenne...
2018. okt. 18. 07:31
 15/24 anonim ***** válasza:
91%
Azért az alkoholt a húshoz/cukorhoz hasonlítani már elég nevetséges kategória... nekem úgy tűnik, véded a piát, és nem akarod beismerni, hogy alkoholista vagy.
2018. okt. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Beismerem, de akkor sem fogom letenni.
2018. okt. 18. 09:56
 17/24 anonim ***** válasza:
97%

Ha kiderülne, hogy a hús, vagy a cukor úgy pusztítja a májam, meg az agysejtjeim, esetleg olyan mások számára vállalhatatlan állapotba kerülök miattuk, mint az alkoholtól, akkor igen, abbahagynám egyik napról a másikra.

És igen, ha minden nap feljövök a netre, akkor is, ha nem kötelességem, akkor függő vagyok. Csak ennek a függőségnek maximum az a mellékhatása, hogy romlik egy kicsit a szemem, és kevesebb szociális kapcsolatom lesz. Sok mindenre rá lehet függni, de egyáltalán nem mindegy mi a hatása. Maga a függőség sem egy jó dolog, mert mentális problémákhoz vezet, de ha maga a függőség tárgya is ártalmas az egészségre, akkor végképp nem buli.


Tudom, nem vagyok a te élethelyzetedben, de nagyon elítélem, amit te csinálsz. Ha napi egy-két üveg bort megiszol, az már kiadásban is sok, tehát feltételezem nem éhezel. Nem tudom, hol vannak a szüleid, de ha egyébként rendezett a családi háttered, és csak "brahiból" iszol, akkor nagyon megérdemelsz tőlük egy pár atyai pofont. Ha nem jó a háttered azt nagyon sajnálom, de ez akkor sem megoldás semmire. 16 éves vagy, előtted az élet. Mégis milyen terveid vannak a jövőre nézve? Hogy fogod így eltartani magad, a saját lábadra állni, felelős felnőttként viselkedni? Mégis milyen perspektíva van ebben? Mihez akarsz kezdeni az életeddel? Napi szinten kerülgetem itt a közelben az aluljáróban a lecsúszott, minden nap részeg hajléktalanokat (ez nem egy általánosítás, ők konkrétan ilyenek). Rájuk még azt mondom oké, valamikor elcsúszott az életük, látszik, hogy nincs már belőle kiút, csak romlanak és romlanak le agyilag is, testileg is, miközben eltengődnek az ingyenkonyhán, kéregetésen. Már ott is felháborít, amikor azt látom, hogy a tisztességesen dolgozó utcaseprőknek kell feltakarítaniuk a naponta újratermelődő mocskukat, holott semmi olyan képesség nem kell ahhoz, hogy ők összetakarítsák, ami ne lenne (vagy ne lett volna meg) meg nekik (arról nem is beszélve, hogy eleve mocskot csinálni nem kellene). De hogy valaki 16 évesen, amikor ingyenes tanulhat, érettségit, szakmát szerezhet, és hasznos tagjává válhat a társadalomnak, ezt csinálja, az végképp felidegesít.

Nem szeretném, hogy majd amikor 17 év tanulás után dolgozni és adózni kezdek, az adóforintjaim az önhibájukon kívül beteg gyerekek, emberek gyógyítása, az oktatás fejlesztése, vagy akár az általános életszínvonal növelése helyett arra menjen, hogy valakit, aki önkényesen úgy döntött 16 évesen, hogy jó lesz az az alkoholizmus, támogassanak.

2018. okt. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nekem ez amúgy elég felfoghatatlan. Hogy lehet egy nap két üveg bort meginni?:D Vízből nem iszom annyit..
2018. okt. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
él még a kérdező?
2018. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Igen, élek. Csak az alkohol mellé volt egy kis gyógyszer túladagolásom, de az infúzió és a mentősök megmentettek.
2018. okt. 21. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!