Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék a vagdosási...

Mit tehetnék a vagdosási kényszer ellen?

Figyelt kérdés
Olyan ősz körül elkezdtem vagdosni magamat. Azóta 1x már kibírtam, hogy hónapokig nem történt újabb vágás, de mostmár nem.Az utóbbi 1 hónapban nagyon rossz lett a helyzet. Mikor rámjön a vágy, természetesen küzdök ellene, de majdnem mindig a penge győz. De ez az egész úgy történik, hogy lassan nembírom már hogy állandóan csak a vágásra gondolok, elkezdek sírni a nagy lelki fájdalom miatt, hogy tegyem már meg, próbálok küzdeni ellene, de ha sokáig így szenvedek akkora fájdalom lesz bennem hogy néha üvöltök már miatta. Olyan mintha megőrültem volna. Néha nagyon nagyon boldog vagyok, aztán egyszercsak mély depresszióba zuhanok. Számomra talán csak a halál megoldás. Kérlek segítsetek!! :'(
2010. jún. 24. 11:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem sok segítségre lelsz majd, ide pszichiáter kell MOST.
2010. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Igazából nem tudom miért érzel olyan nagy vágyat a penge iránt. Nem divat emo vagy ?Ha nem akkor valóban menj pszichológushoz, bár szerintem a kényszeres vagdosók nem tennék így közzé, szóval én divatra tippelek.
2010. jún. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem divat, ez kényszerbetegség! Pszichiáterhez menjél, amíg nem merészkedel odáig, hogy valóban felvágd az ereidet.Ja és van benne egy nagy adag depresszió is! Ne halogasd az orvoshoz látogatást! Biztosan fogsz segítséget kapni!
2010. jún. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Közöm sincs az emo-hoz. Másképp öltözködöm és igazából nem is tudom az emósok "szabályait".

Azért próbálkozom itt, mert barátaim igazából nincsenek, nincs kivel tudnék beszélni, a pasim is elhagyott mert nem volt így szüksége rám. Szerinte csak hisztiztem nem hitte el, hogy nem direkt csinálom.

2010. jún. 24. 11:55
 5/30 anonim ***** válasza:

Keress fel pszichiátert! Vagy esetleg a háziorvosodnál kérdezd meg, ő kit ismer, kit ajánl - minél hamarabb intézd el, akár már ma.


Nem szégyen, egyáltalán nem az, mert csak ő tud segíteni (a pszichiáter orvosi egyetemet végzett, biológiai hátteret kiválóan ismerő, diagnosztizáló szakember), nem gyakorikérdések.hu olvasók adnak megoldást.

2010. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:

Azonnal próbálj meg más megoldást találni!! El tudom képzelni mit érzel, főleg mert most én is hasonlóan érzem magam..:( De a vagdosás az nem megoldás semmire. Kérlek próbáld meg valahogy máshogy, másmin kiélni a magadba fojtott haragot, mert ez talán csak még több problémához vezethet.. Nem próbáltál még beszélni a szüleiddel? Tudod, ilyen komolyabb beszélgetések. Engem mindig ez emelt ki az ilyen helyzetekből, vagy az, ha valami brutálisat rajzolokx)) Bár úgy ahogy Nálad, gyakran nekem is megfordul a fejemben ez a dolog, mert amit ithhon átélek néha az már a saját egészségemet veszélyezteti..csak valahogy rögtön el is hessegetem. Szóval csak fel a fejjel, tegyél be valami nyugtató zenét, vagy öntsd ki a lelked az egyik haverodnak/"oszd meg a bánatod, és megfeleződik"/, vagy tisztázd valakivel komolyan a problémádat.

Egyébként ezeket mi váltja ki belőled? Úgyértem mik érnek, hogy ilyen "eszközökhöz" folyamodsz?:S

2010. jún. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Amikor elkezdtem ezt az egészet a szüleim gyorsan elvittek pszihiáterhez, de én úgy érzem semmit se segített. Ő azt mondta, hogy már nem muszáj járnom(ez akkor volt mikor "szünet" volt a vagdosás terén) csak ha szeretnék néha beszélgetni. Hát.. azóta se voltam nála. Útáltam oda járni. :S
2010. jún. 24. 12:04
 8/30 anonim ***** válasza:
A háziorvosodhoz menj el. Mondd el neki azt is, hogy az xy pszichiáterben nem bízol. Ő majd keres neked másikat.
2010. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom elhinni, hogy nem divatból csinálod. Egy normális háztartásban ma már nincs sima penge. Egy normális embernek nem jut eszébe vagdosni magát. Persze sokminden összejöhet, épp van otthon penge és te épp nem vagy normális.

Így vagdosni a legnagyobb hülyeség. Semmi értelme, és még csúnya is. Ha öngyilkos akarsz lenni, legyél (nem adok tippeket mert még a végén megtennéd), ha nem, akkor meg hagyd békén magad.

A pszichiáter meg most már nem szeretem kérdése, hanem szükséges. Itt a nyár, akár bentlakásos kezelés sem ártana neked, egy kis pengementes környezet.

2010. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
Szerintem nem kellene szegényt így lehurrogni, ha igaz ha nem.Én kinezológust is felkeresnék a helyedben.Nekem is voltak lelki problémáim és segített, nem egy alkalom, ez tény, ha érdekel írj privátot, tudok telefonszámot adni. De lehet nem ártana a szüleiddel elmennetek valahova, kizökkenni a hétköznapokból, hátha akkor te is kicsit felszabadulsz és nem a pengével leszel elfoglalva, hanem új dolgokkal!Valami sportot is ajánlanék, hogy levezesd a feszültséget!
2010. jún. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!