Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gáznak számít, ha azért nem...

Gáznak számít, ha azért nem vezetek, mert nem akarok meghalni?

Figyelt kérdés

18 vagyok, diagnosztizált bpd-s, kb 7 hónapja járok pszichológushoz.


Kb 1 éve van jogsim.

Lényeg a lényeg, szörnyen ügyetlen és közveszélyes vagyok a volán mögött. Egyszer volt is egy balesetem, amikor árokba csúsztam az autóval (telefonoztam vezetés közben (halál üres volt az út, szóval mást nem veszélyeztettem)). Lényegében azóta rettegek vezetni és nem is alaptalanul. Ugyanis hiába tudom, hogy veszélyes, hiába félek, ha beülök az autóba folyamatosan csinálom ugyanazokat a veszélyes, meggondolatlan dolgokat, azért, mert leblokkolok és nem tudok gondolkodni. Rosszabb esetben kapok egy pánikrohamot vezetés közben és főúton le kell lassítanom 10 km/h-ra, mert annyira rettegek, hogy meghalok vagy pedig bexanaxozva ülök be, ami szintén nem a legjobb megoldás.


Szóval, egyértelmű számomra, hogy legalább egy huzamosabb ideig nem nagyon kellene erőltetnem a vezetést. Viszont a családban többen is már-már erőszakosan rákérdeznek, hogy ugyan miért fizették ki a jogsimat, ha egyszer sem használom? Fogalmam sincsen, hogy magyarázzam meg nekik egymilliomodjára, hogy nem akarok megölni másokat, azért nem vezetek... A jogsis pénzemet pedig majd visszafizetem, ha lesz állásom, ha már ennyire fontos.


Kérdésem tehát egyrészt, hogy szerintetek helyesen cselekszem-e, hogy nem erőltetem a vezetést, vagy pedig pont, hogy erőltetnem kellene?

Másrészt hogyan magyarázzam meg az embereknek, hogy miért nem vezetek, anélkül hogy belemennék a kínos részletekbe?


2018. nov. 2. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon hálásak lennénk, ha nem vezetnél ilyen állapotban. Amúgy többen halnak meg úgy, hogy gyalog mennek és elütik őket, vagy ki sem mozdulnak otthonról és infarktust kapnak. Előbb gyógyulj meg, aztán vezess. Egyébként hogy kaptál így jogsit?

Nem kell sokat magyarázkodni, senkinek semmi köze hozzá, hogy miért nem vezetsz, punktum. Most nem akarsz, majd később, kész.

2018. nov. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Köszönjük, hogy nem vezetsz.

"hogyan magyarázzam meg az embereknek, hogy miért nem vezetek" - egyszerűen, őszintén: nem akarlak titeket egy életre nyomorékká tenni, megölni. Abba fogják hagyni a számonkérést azonnal.

2018. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is jobb hogy nem vezetsz

Képzeld el mi lenne ha a te lelkeden száradna valaki élete vagy testi épsége

Majd ha készenállsz akkor

2018. nov. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gáz?? Dehogy! Pont, hogy felelősségteljes vagy.

Tudod, ha mindenki így ismerné magát, és ilyen felelősségteljes lenne, rengeteg haláleset elkerülhető lett volna.

Másoknak meg minek kell magyarázkodni? Megmondod, hogy nem szeretsz vezetni, és kész. Aki meg kötözködik, annak meg kell mondani, hogy neki is van saját élete, és jobban tenné, ha azzal foglalkozna... mert egyelőre még Te döntöd el, hogy mit szeretnél, és mit nem.

A család meg ha ennyire értetlen, spórold össze a jogsi árát, és fizesd vissza nekik. Addig meg próbáld őket figyelmen kívül hagyni. Mondjuk eleve szép család, aki inkább látná holtan a gyermekét, csak hogy ne kelljen pár nyamvadt forintra azt mondani, hogy felesleges volt...

2018. nov. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben inkább felvállalnék néhány részletet, pl. hogy félsz tőle, próbáltad egy ideig, de nem ment, baleseted is volt már. Ennél tovább nem kell magyarázkodni, tényként elmondod és kész.

Oké, hogy "senkinek semmi köze hozzá", de szerintem az ember csak saját magával szúr ki, ha minden hibáját szégyenletesnek tartja és titkolja. Nem kell tökéletesnek lenni, senki nem az, csak rohadtul próbálnak úgy tűnni...

A szülőknek meg tényleg max visszafizeted az árát, ha ennyire nem megértőek. De a pszichológus is biztos tudna benne segíteni, mit kezdj a szüleiddel meg ezekkel a helyzetekkel.

2018. nov. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem jogsim sincs.

Szerintem mindenkinek magának kell tudnia mik a határai.


Én leblokkolnék egy stresszhelyzetben.

Szociális fóbiás vagyok.


Szerintem nem kell mindenkinek vezetnie.

2018. nov. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó tudni, hogy nem én vagyok az egyedüli, akinek hasonló félelmei vannak. Nekem évek óta van már jogsim, sose vezettem vizsga óta, vagyis egyszer kétszer, de a nagy kihagyás után alapvető dolgokkal nem voltam tisztában (indításnál kell-e kuplungot nyomni stb., erre a kuplung témára teljesen rá voltam parázva, rettegtem, hogy lefullad). Lényeg a lényeg, hogy én önmagában autóval utazni is rettegek, ha főúton utazunk, kb. úgy pásztázom a terepet, mintha én vezetnék, nem tudok másfele figyelni, a kanyarokban félek, hogy felborul az autó, ha jön szembe egy kamion akkor végem van. Én is sokat kapok, hogy akkor minek lett a jogsim kifizetve. Városban azért el tudnék vezetgetni. Egyébként én szorongással küzdök már lassan két éve, volt egy depressziós időszakom is.
2018. nov. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!