Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikbetegség, agorafóbia?...

Ez pánikbetegség, agorafóbia? Kezd az agyamra menni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Szép jó napot/estét!

Valaki légyszi segítsen már akinek van/volt ilyene, vagy ért hozzá. Múlt évben elég sok negatív élményben volt részem, ami sajnos azt eredményezte hogy visszajöttek a kiskoromban jellemzo


2018. nov. 7. 13:58
 1/4 A kérdező kommentje:

Szóval tök jó hogy elküldte :D :

A kiskoromban jellemző szarulléteim amik főként akkor jelentkeztek ha egyedül kellett jönni-menni valahova.

Próbálom legyűrni, mert nem hiányzott, biztonság esetére elmentem dokihoz. Küldött teljes vérképre, tsh-t is nézett (pajzsmirigy) minden kitűnő. A vérnyomásom sosem volt magas. Mégis ha előre tudom hogy jaj menni kell valahova, előre rámjön a világ összes baja. Úgy ver a szívem, mintha matek zh-ra mennék be, szédülök stb. és a legrosszabb, hogy én is tudom, hogy indokolatlan.. Volt hogy emiatt mondtam le programot, instant jobban lettem. Szerencsére nem hagyom hogy eluralkodjon, próbálok reális maradni. Ti mit tudnátok még tanácsolni?

Köszi bocsi ha hosszú szép napot!

2018. nov. 7. 14:04
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak orvos tudja megmondani. Én is magamra aggattam régen ilyen-olyan bajokat, de mint később kiderült, egyszerűen a béka segge alatt volt a magabiztosságom. Orvos is mondta, hogy kutya bajom.
2018. nov. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elmész terápiára. Én is ilyen vagyok, most kezdtem eldolgozni és az utóbbi másfél hónap úgy mentembe és jöttem haza, hogy teljesen rosszul voltam, reggel induláskor instant hányinger-öklendezés, vonaton meg a villamoson folyton görcsölt a húgyhólyagom és azon paráztam, hogy be fogok pisilni, mindezek ellenére csináltam és jobban vagyok most már. Természetesen rengeteget segített a pszichológusom.
2018. nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Na nekem is hasonló volt, BKV-zástól, villamostól, vonatol minden bajom volt. Már az elindulás nehéz volt, ezért órákat késtem minden honnan. Konkrétan ott voltam h a metróra csúcsidőben felszállni már egy rémálom volt, vagy a 4-6-osra.

Beszélgettem pszichológusokkal, ismerősökkel. Végül egy pszichológus ismerős (praxison kívül) annyit mondott, h ha nem akarok terápiázni, meg gyógyszerezni, akkor van egy másik út is. Ami nem megy, nem kell erőltetni.

A munkahelyemen jeleztem, h pszichológiai probléma miatt nem fogok tudni bejárni, hacsak nem bocsátanak rendelkezésemre céges autót. A főnökséggel hosszú vita alakult ki (multinál dolgozok) ami odáig fajult hogy az anyacéghez is eljutott. Úgy volt hogy perre megyek velük, végül peren kívül egy szép summás végkielégítésben megegyeztünk. Persze ehhez kellett hogy legyen mögöttem egy elszánt ügyvéd, különben hülyére vesznek. A végkielégítéshez hozzátettem és beindítottam egy pici vállalkozást, plusz leköltöztem vidékre, távmunkát is sikerült találnom egy év keresgélés után.

Ma már úgy vagyok vele, hogy ha havonta egyszer vonatoznom kell, az olyan mint a fogorvos, túlélem valahogy. Cserébe élvezem a természet szépségeit nap mint nap, és még gyógyszereznem sem kell magam.

Szóval összességében sokkal boldogabb vagyok mint a városban, ahol sokkal több fizuért egy sokkal sanyarúbb életem volt.


Azt érdemes figyelembe venni hogy a pszichológiai betegségek csakúgy mint sok testi betegség egy figyelmeztetés hogy vmit nem jól csináltál. A kezeléssel a tünetet csökkentheted vagy el is múlhat, de attól az életed még rossz marad, és ez tudatalatt örökké ott marad.

2018. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!