Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel lehetne csökkenteni a...

Mivel lehetne csökkenteni a krónikus fáradtságérzeten?

Figyelt kérdés

Először is azt szeretném elmondani, hogy nem vagyok már fiatal (25 éves vagyok) és nem vagyok fizikailag sem túl jó állapotban és sportos sem vagyok. (Gondolom ez részben hozzájárulhat a dologhoz.)



A helyzet az, hogy általában nem tudok ébren lenni annyi, mint más normális ember. Régen ezzel semmi gond nem volt, még egyetemre jártam vagy középiskolás voltam. Simán fent tudtam lenni akár 20 órán keresztül is. Amióta dolgozom (Ülő munkát végzek ami néha megterhelő, néha viszont kb alhatnék is munka közben, ami sajnos előfordult már.), szóval amióta dolgozom nem tudok fent maradni annyi időt, mint más normális ember. Normálisan táplálkozom, próbálok egészségesen étkezni, de néha azért becsúszik egy-egy olyan étel ami egyáltalán nem egészséges. Éjjelente olyan 6-7 órát szoktam aludni, ami nem tűnik soknak de régen bőven elegendő volt ennyi sőt.. kevesebbel is elvoltam.


Mostanában sokszor fordul elő, hogy munka után hazaérek vagy csak szimplán hétvégén ülő helyzetben elalszom a gép előtt netezés, filmezés vagy valami hasonló tevékenység közben. Ilyenkor általában fél-egy órás alvás szokott következni ami nagyon sokszor rémálommal vagy annyira intenzív alvással jár, hogy felébredek néha közben akár háromszor vagy négyszer is, de nem tudok magamhoz térni, egyszerűen nem megy.


A legrosszabb talán az, ha orgazmusom van. Utána én magatehetetlenül elalszom, ha nem állok fel, hanem maradok ülő helyzetben. Ezt körülbelül úgy kell elképzelni, hogy ilyen 10-20 másodperccel utána már alszom. A folyamat általában ugyan az, mint előbb. Rémálom, vagy nagyon mély alvásba zuhanok amiből egyszerűen nem megy a felébredés.


Éjjel alszom el a legnehezebben 21:00 és 24:00 között.


Sokszor előfordult olyan is, hogy szombaton felkelek olyan 8 óra fele amikor kellemesen kialudtam magam és eltelik a napból amikor nem csináltam semmit, csak pihentem vagy filmet néztem olyan 3-4 óra és dél fele már megint elalszom akaratlanul ülő helyzetben.


Szeretnék tanácsokat kérni, hogy mivel tudnám ezt enyhíteni és mit kellene szednem? Gondolok itt esetleg valami vitamin tablettára, vagy ilyesmire.


Köszönöm, ha valaki veszi a fáradtságot és végigolvassa a szenvedésem és ír valami hasznosat.



2018. nov. 9. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Vizsgáltasd ki magadat. Nézesd meg a szívedet is. Aludj többet akár gyógynövény teák segítségével.
2018. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Én (is) szellemi munkát végzek. Napi szinten emberekkel kell dolgoznom, ami sok mentális/lelki energiát elvesz.

Én is ugyanazt tapasztaltam, amit leírtál: krónikus fáradtság.


Én sem voltam egy nagy sportoló, sőt.


Viszont egy-két ismerőssel elkezdtem eljárni úszni.

Azóta olyan, mintha kicseréltek volna.


A szellemi munka és az emberekkel való kapcsolat kimerít. Viszont fizikailag nem fárasztottam le magam eléggé.

Az úszás helyre tett. Nem is megterhelő, sőt élvezhető.

Heti 3x1 órát úszom és minden rendben, huss krónikus fáradtság.

2018. nov. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Hát talán nem kellett volna évekig csak 4-6 órákat aludni. Ahogy a 6-7 is kevés egyébként. Meg hát, ha már 9-10 körül fekszel és 6-7 órát alszol, akkor ezek szerint 4 körül kelsz, ezzel én is haldokolnék.
2018. nov. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem fekszem le 9-10 között, hanem olyan 11-12 fele szoktam és reggel 6:30-kor kelek fel. Ez olyan 6-7 óra alvást jelent.


Egyébként többen tanácsolták a mozgást, de az a helyzet, hogy alig várom, hogy hazaérjek a munkából és a szobámba lehessek. Teljesen sötét van mire hazaérek és falun lakom ahol nincsen semmi lehetőség ahova el tudnék menni úszni. Dolgozni a városban dolgozom, de az meg hazajutás/busz szempontjából problémás dolog. Bár tudom, hogy ez csak kifogás, mert végül is meg tudnám oldani taxival de, ha én még munka után elmegyek úszni, akkor lesz 7 óra mire hazaesek és kb semmire sem marad időm, csak arra, hogy lefürödjek és egy kis gépezés és alvás. Ebbe hosszú távon beleörülnék.

2018. nov. 9. 21:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a kozlekedes megoldhato, akkor a "kis gepezes" HELYETT ussz.

Mi is azert fogtunk ossze, mert egyiknek van autoja es osszedobjuk a penzt. Kulonben en sem tudnek elmenni uszni.


Ha vegkepp nem megoldhato, akkor mozgaskepo SETALJ, temposan vagy BICIKLIZZ.

Amikor kimarad az uszas vmi miatt akkor azok vmelyikevel potolom.

En is sotetben indulok neki, foleg oraallitas ota.

De hosszu tavon megeri.

Remelem, sikerul vmit elkezdened.

2018. nov. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszermellékhatás is lehet. Esetleg depresszió tünete is.
2018. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 VZ2 ***** válasza:
Szerintem is a 'kis gépezés' a gond. Persze, hogy sz@rul vagy, ha a munka után még 5-6 órát gépezel naponta, ami a mozgás szempontjából a tolókocsit jelenti kb. vagy még azt sem. Nézz magadba,hogy számítógép / internet függő vagy-e.
2019. jún. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 VZ2 ***** válasza:
Nem kell rögtön úszni, a bringázás is megteszi egy ideig.
2019. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Dögölj meg
2020. ápr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!