Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiút ebből? A pszichológus...

Van kiút ebből? A pszichológus tényleg segíthet?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta egy senkinek érzem magam. Az apám elhagyott, volt aki zaklatott szexuálisan. Többen. A barátaim mind elhagytak, a párkapcsolataim sorra mentek tönkre megcsalás miatt, részükről.

Az iskolában folyton bántottak, hogy csúnya vagyok, folyton mondták, volt aki hányást imitált, ha meglátott, ismeretlenek is. Felnőtt emberek is szóltak már be.

Most 26 évesen se tudtam túltenni ezen magam, a mai napig is a halálon gondolkodom. Csendes és zárkózott ember lett belőlem, ezért a munkahelyeimen sem szeretett senki, hiába dolgoztam jól, hiába vagyok amúgy egy kedves, intelligens és udvarias nő. Sehol sem tudok megfelelni. Semmi nem megy jól.

Jártam már pszichológusnál még 16 évesen, anorexia és súlyos depresszió miatt, de nem találtam hasznosnak, mindenféle hülyeséget belém akart magyarázni. A legnagyobb gondom továbbra is az, hogy nem érzem úgy, hogy használna bármit is, mert a ronda undorító fejemen senki nem tud segíteni, max. csak egy plasztikai sebész. Arra jelenleg nincs pénzem. Akikkel beszéltem, szerintük segítene nekem és el kéne mennem, de ők nem érthetik meg, hogy nekem annyi a legfőbb bajom, hogy ocsmány vagyok. Nagyon.

Most az indította el ezt bennem újra, hogy egy ismeretlen pasi írt a facebook-os képem alá, hogy ronda fa..szopó k..urva vagyok. Fogalmam sincs miért. Én tudom, hogy ronda vagyok, kur..va nem. Miért kell a külseje miatt bántani egy embert? Soha a büdös életben senkit nem bántottam volna emiatt. Soha.

Tudom, hogy néhány ember kegyetlen, de az az érzésem, hogy nekik fogalmuk sincs arról, hogy mit tettek velem... És emiatt dühös vagyok. Hogy nem én tettem tönkre mindent, nem a személyiségemmel van a baj, hanem mások döntöttek helyettem. Kezdve a gyerekkkori abúzustól át a folyamatos lerondázásig.

Mások mindig azt mondják, hogy ne törődjek az idiótákkal és hogy sok embert bántanak, de ez nem ilyen egyszerű. A szép nőket senki nem bántja értelemszerűen. Akkor miért higyjem el, hogy ha valaki mégis azt mondja rám, szép vagyok?

Fogalmam sincs mit tegyek... Szeretnék meghalni, de néha szeretnék csak boldogan élni, bántás nélkül... Próbáljam meg utoljára a pszichológust? Segítene? És utána elmennék a plasztikai sebészhez? Nem tudom.

Tudom, hogy jönni fog olyan komment, hogy öljem meg magam akkor. Korábban is mondták már az osztálytársaim. Meg is próbáltam, többféle módon, de nem sikerült.


2018. nov. 10. 17:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
9-es, már meggyógyultam azóta (10 éve volt ez). 154 centi vagyok és 50 kiló körül. Miért fontos ez?
2018. nov. 10. 17:57
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha olyan pszichológushoz mész, aki kiképzett mélylélektani terapeuta (pl. integratív), az valószínűleg rendbe tesz.
2018. nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Miért fontos ez?"

Mert összefüggésben lehet a lelki problémákkal. De örülök, hogy legalább kilóra megvagy. :)

2018. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Olyan ronda nem lehetsz, ha - ahogy írod - már több párkapcsolatod is volt. Ronda nőkkel nem akarnak a pasik kapcsolatot.
2018. nov. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Igen, kilóra már rendben vagyok.


Hidd el, hogy akarnak kapcsolatot. A legeslegelső barátom neten ismert meg és nagyon sürgős volt neki, hogy kirakja a képemet myvipre (ja myvip😏) és odaírja, hogy barátnőm. Akkor olyan naív voltam, hogy nem esett le mivan. Másfél hónapig jártunk össz-vissz, de nem sűrűn találkoztunk. Nem tűnt fel az sem, hogy ha át is mentem, mindig fontos volt neki, hogy elmenjen biciklizni jó 2 órára... Később tudtam meg miért. Egyszer arra sétáltam a barátaimmal és megláttam őt az exével és odavágott nekem egy hello-t, mintha csak futólag ismerne... Szakítottam vele aznap, a csaj már este ott aludt. Később írta öcsémnek, hogy nem érti hogy tudott velem lefeküdni. És hozzátett egy hányós fejet.

A második hasonló volt. Ő azért jött velem össze, mert épp szakított az exével és kellett valaki. Sokáig beszéltek még telefonon és hazudott nekem erről. Csak később derítettem ki. Akkor kezdett el verni. Közben folyton megcsalt és megalázott, egyszer megpróbált megerőszakolni, de ütöttem, ahogy csak bírtam. Egyszer közölte velem, hogy örüljek, hogy velem van, mert senki más nem jönne össze egy ilyen lánnyal. Hozzám csak a zsíros hajú, pattanásos, szemüveges kockák illenek.

Szóval de, lehetek ilyen ronda, hiszen ők is megerősítették, csupán csak én voltam a legelérhetőbb áldozat, mert látszott rajtam, hogy az a típus vagyok, aki hagyja magát. Nem szólt többről. Ronda vagyok és ezt ők is tudták.


Mindenesetre köszönöm mindenki válaszát. Kedvesek vagytok.

2018. nov. 11. 06:44
 16/18 A kérdező kommentje:
12-es, köszi, utánanézek. Még sosem hallottam ilyen pszichológusról.
2018. nov. 11. 06:49
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért hiszed, hogy ronda vagy, és hogy senkinek se kellesz, mert két ilyen kapcsolat van a hátad mögött, amikbe nem lett volna szabad beleugranod. Azt mondod, az első másfél hónapig tartott csak. Ennyi idő arra se elég, hogy a legalapvetőbb dolgokat kiderítsd valakiről - főleg akkor, ha nem is sűrűn találkoztok. Másfél hónap még azelőtt el kéne, hogy teljen, hogy egyáltalán megcsókold. Az exekről is ebben a másfél hónapban kéne tájékozódni, és meggyőződni róla, hogy már nem tartják a kapcsolatot, ha tiszta helyzetet akarsz. Amikor meg a legelső alkalommal kezet emel rád valaki, azonnal le kell lépni, de azonnal! Te meg akkor is benne maradtál a kapcsolatban és hagytad, hogy megalázzon, megcsaljon, még megerőszakolni is megpróbáljon. Ezzel érted el, hogy most lelkileg ott tartasz, ahol. És még mindig azon rágódsz, hogy ezek a kretének miket mondtak rólad, és még mindig elhiszed, hogy igaz az, amit ők mondtak, hogy senki se jönne össze veled, meg hasonlók. Sokkal több ésszel lenne csak szabad belemenned egy következő kapcsolatba - de szerintem jól tennéd, ha egy ideig most el is felejtenéd a pasizást.


"a párkapcsolataim sorra mentek tönkre megcsalás miatt, részükről."

Azért két esetet nem neveznék "párkapcsolatok sorának"...


"a munkahelyeimen ... hiába dolgoztam jól ... Sehol sem tudok megfelelni. Semmi nem megy jól."

Dehogynem: pont most írtad, hogy a munkahelyeiden jól dolgoztál. Ez maga a megfelelni tudás. Csak nem veszed észre, mert az önbecsülésed a béka alatt van.


"Jártam már pszichológusnál még 16 évesen, anorexia és súlyos depresszió miatt, de nem találtam hasznosnak, mindenféle hülyeséget belém akart magyarázni."

Nem kellett volna abbahagynod a pszichológushoz járást. Ha abban nem bíztál, akihez akkor jártál, akkor keress másikat. Tíz év alatt rengeteg mindenben tudtak volna segíteni, de most sem késő.


"egy ismeretlen pasi írt a facebook-os képem alá, hogy ronda fa..szopó k..urva vagyok. Fogalmam sincs miért."

Mert egy kretén! Miért kell neked folyton az ilyenekkel foglalkozni? Tiltsd le és kész. Leszaromtabletta.


"mások döntöttek helyettem"

Ne hagyd, hogy mások döntsenek. A sok kretén csak elmondja a véleményét. Az attól még nem döntés. Ha valaki szerint ronda vagy, attól még nem vagy az, attól még nem kell úgy döntened, hogy valóban ronda vagy. Szard le a véleményüket. Főleg az ismeretlen barmokét.


"Mások mindig azt mondják, hogy ne törődjek az idiótákkal és hogy sok embert bántanak, de ez nem ilyen egyszerű. A szép nőket senki nem bántja értelemszerűen."

Ezt mégis honnan veszed? Ja, hogy régebben te is szép nő voltál, és megtapasztaltad? :) Akkor elhiszem.


"Akkor miért higyjem el, hogy ha valaki mégis azt mondja rám, szép vagyok?"

Na ugye, hogy volt, aki azt mondta! Te meg mégis a kretének véleményére adsz ahelyett, hogy az ilyen véleményeket tartanád szem előtt.


"Fogalmam sincs mit tegyek... Próbáljam meg utoljára a pszichológust? Segítene?"

Igen, próbáld meg. És ne "utoljára", hanem következő lépésként. Ha esetleg megint úgy éreznéd, hogy nem tud segíteni, akkor még mindig mehetsz másikhoz. Meg harmadikhoz, stb. Van belőlük elég. Csodát tenni nem tud egyik se, de nagyon sokat segíthet, hogy jobban érezd magad a bőrödben.


"És utána elmennék a plasztikai sebészhez?"

Igen, az is segíthet (nem azért, mert "tényleg" ronda vagy, hanem mert "úgy érzed", hogy ronda vagy).


"Tudom, hogy jönni fog olyan komment, hogy öljem meg magam akkor."

Bennem fel se merült, hogy ilyen komment jöhet... Ez a baj, látod, hogy eleve úgy vagy beállítva, hogy szinte keresed az idióták véleményét, szinte az ad elégedettséget, ha valaki megint azt mondja, hogy ronda vagy, halj meg, mert akkor megint igazad van, mert te megmondtad előre, hogy ez lesz; ahelyett, hogy azokra a véleményekre adnál, amik normális emberektől jönnek. Előbb mindig azt nézd meg, hogy ki mondja, hogy miért mondhatja, hogy mi lehet vele a célja - és csak aztán azt, hogy mit mond.


"Tudom, hogy jönni fog olyan komment, hogy öljem meg magam akkor."

És akkor mi van, ha jönni fog? Akkor majd szépen beveszel egy nagy adag leszaromtablettát, rákattintasz arra a kis piros izére ott a jobb oldalon, és törölteted. Ha privit ír, letiltod. És nem hagyod, hogy rossz hatással legyenek rád mindenféle ismeretlen barmok. Nagyon jól tudod, hogy mindenféle kis tízévesek is ide járnak időnként szórakozni, beszólogatni, el se olvassák, hogy mi a téma, csak baromkodnak, mint a játszótéren. Kit érdekel? Felnőtt nő vagy, tudd a helyén kezelni az ilyesmit.

2018. nov. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha segítségre van szükséged, akkor kérj! Nincs mit veszíteni.

Én is nemrég kedtem el pszichológushoz jàrni (teljesen màs okok miatt) a vàltozàst még nem érzem, de jól esik úgy beszélgetni hogy valaki megért. És ha 1-2 óràig/napig/percig jobban érzed magad tőle màr az is jelent valamit.

Nem tudom a rondasàg alatt mit értesz. Ha van valami amim tudsz vàltoztatni a külsőddel kapcsolatban ami neked sem tetszik (pl öltözködés, arcàpolàs, hajviselet...) akkor kezd el, hàtha nagyobb lesz az önbizalmad.

2018. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!