Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most mit tegyek? Hogy találjak...

Most mit tegyek? Hogy találjak erre megoldást?

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit hosszú lesz köszönöm ha végig olvasod. A problémám az hogy szorongok ideges vagyok

és pánik rohamaim is vanak. Tavaly kezdődött az egész azóta járok pszichiáterhez és pszichológushoz.

Pánikbetegséget és depressziót állapítottak meg nálam. Amire fel írtak gyógyszert amit azóta is szedek.

Egészen eddig jól voltam sokkal nyugodtabb is lettem. Azt hittem.teljesen meg gyógyultam. Már el is döntöttem hogy nincs szükségem tovább gyógyszerre és le állok vele. Nem is járok többet orvoshoz.

Most viszont megint el kezdődtek a pánikrohamok.

Egyre többször ideges vagyok feszült, minden miatt aggódok.

Ehhez jönnek még a rosszullétek is amikor remegek, alig kapok levegőt, ilyenkor mindig sírok is amit nagyon nehezen tudok abba hagyni.

Néha szédülök is és ájulás érzetem van attól félek hogy mindjárt el ájulok.

Teljesen kétségbe esek és már szinte félek a következő rohamtól hogy mikor leszek megint rosszul. Attól is félek hogy egyszer annyira rosszul leszek hogy a pszichiátriára kerülök emiatt. Nagyon remegek ilyenkor és már attól is tartok hogy akkor jön rám a rosszullét amikor nem vagyok itthon.

Volt már erre példa mostanában amikor nem aludtam itthon.

Teljesen ok nélkül rám tört a sírás alig bírtam abba hagyni és úgy éreztem engem senki nem szeret.

Aludni pedig nem tudok rendesen. Éjjeli kettő után tudok csak el aludni és akkor is rendszerint késő délelőttig délutánig alszok. Nem tudok felkelni időben annyira fáradt vagyok.

Ráadásul ingerült is szoktam lenni, meg nagyon érzékeny vagyok könnyen meg lehet bántani.

Könnyen meg sértődök minden apróságon.

És úgy vettem észre hangulat változásaim is vannak. Van amikor jókedvem van vidám vagyok meg feldobott aztán hirtelen rossz kedvem lesz és kedvetlen leszek, nincs kedvem beszélni sem.

Sokszor rám sem lehet ismerni annyira más leszek. Van amikor a hangulatom óránként változik vagy naponként.

Nagyon nehezen uralkodom magamon főleg amikor dühös vagyok vagy csalódott.

Mintha sokkal erősebben élném meg az érzéseket főleg a negatívakat azért reagálok túl mindent.

Ráadásul még elég súlyos családi gondok is vannak itthon mert bántanak érzelmileg.

És mindig én vagyok a hibás mindenért, mindent rosszul csinálok, és persze szerintük nem érek semmit.

A lényeg hogy nem tudom folytassam_e a kezelést mert a gyógyszer hiába szedem már nem használ.

Vagy hagyjam abba az egészet viszont akkor lehet hogy még rosszabbul leszek.

Ebben szeretnék tanácsot k



2018. nov. 14. 18:00
 1/3 A kérdező kommentje:

Ebben szeretnék tanácsot kérni azoktól is akik már voltak hasonló helyzetben.

Vagy akiknek sikerült ebből ki gyógyulniuk teljesen azok is le írhatják hogyan sikerült nekik.

Előre is köszönöm annak aki végig olvasta.

2018. nov. 14. 18:05
 2/3 anonim ***** válasza:
Beszélj az orvosoddal! Szedd a nyugtatóidat éjszakára is, és beszéld meg az orvosoddal hátha antidepresszánst kell váltani. És ne hisztizz, ha úgy érzed elborul az agyad, pánik jön rád, nyugtasd le magad - mondogasd, hogy "jól vagyok", koncentrálj másra - és ne hagyd eluralkodni magadon az idegességet sem, ha valaki felbosszant. A nyugtató csodákra képes napközben és alváshoz is, meg persze a pszichoterápia. Jobbulást kívánok!
2018. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a régi gyógyszer már nem használ, akkor az orvos megmondja, hogy dózist vagy hatóanyagot kell-e váltani. Pszichoterápia, KIP, családállítás, stb.
2018. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!