Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már elég sok ideje vágom az...

Már elég sok ideje vágom az ereme. Már az eleje óta imádom ezt, meg hogy utána folyik a vér a kezemből. Ezt miért van? Illetve mennyire baj?

Figyelt kérdés
És milyen káros hatásai vannak az egészségem re nézve?

2018. nov. 14. 19:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
48%
Hány éves vagy? Lassan már igazán felelősséget kéne vállalnod magadért. Nem foghatod az egész életedet a szüleidre... Mi leszel, ha nagy leszel?
2018. nov. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nem akarok mindent a szüleim re fogni
2018. nov. 16. 06:47
 13/24 anonim válasza:
43%

Miért kell mindig beírni hogy fordulj orvoshoz ? Ha annyira jó szakemberek lennének az országban talán nem lenne ennyire sok mentális beteg.

Olyan könnyű oda írni hogy menj orvoshoz pedig ott nem fognak neki segíteni max kap nyugtatót .

2018. nov. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy élvezem és nem tudok leállni vele.
2018. nov. 16. 16:35
 15/24 anonim ***** válasza:
Le akarsz állni vele?
2018. nov. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Miért kell mindig beírni hogy fordulj orvoshoz ?"

Mert nem mindenki úgy születik, hogy tudja, mikor, mivel kell/érdemes orvoshoz fordulni, és lehet, hogy még meg sem fordult a fejében, hogy ez is lehet egy megoldás a problémájára.


"Ha annyira jó szakemberek lennének az országban..."

Az a tanács, hogy fordulj orvoshoz nem mond semmit arról, hogy jók-e a szakemberek az országban vagy nem. De még ha egyes vélemények szerint nem is jók: egy tizenháromévesnek még mindig jobb egy "nem annyira jó" szakemberre hallgatnia, mint a teljesen hozzá nem értő saját magára.


"Olyan könnyű oda írni hogy menj orvoshoz pedig ott nem fognak neki segíteni max kap nyugtatót ."

Szerinted. Vagy valami egész más fog történni. Nem nagyon hinném, hogy szakember vagy. Akkor meg honnan tudhatnád?

2018. nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
62%

Mentális problémákra nem könnyű megoldást találni

páran már írták hogy semmit nem csinálnak velűk az orvosok akik hasonló betegség gél mentek orvoshoz.

Az meg hogy begógyszerezik őket az szerinted megoldás?

2018. nov. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Mentális problémákra nem könnyű megoldást találni"

Pont ezért nem itt kell keresni a megoldást rájuk, ahol talán egy tízéves fog válaszolni, aki semmihez se ért... (Hiába 16 év a korhatár a gyk-n, tény, hogy fiatalabbak is használják.) Tudsz jobb módszert, mint olyannál érdeklődni a megoldásról, aki ért hozzá?


"páran már írták hogy semmit nem csinálnak velűk az orvosok akik hasonló betegség gél mentek orvoshoz."

Nem az a kérdés, hogy itt hányan mit írnak, hanem az, hogy akik orvoshoz fordulnak (a gyk-sok és mások) hasonló (vagy épp másféle) gondokkal, azoknak a többségén segítenek-e az orvosok vagy nem, a válasz pedig az, hogy a nagy többségen segítenek, tehát igen, érdemes orvoshoz fordulni.


"Az meg hogy begógyszerezik őket az szerinted megoldás?"

Nem tudok jobb megoldást, mint a szakértőre, vagyis az orvosra bízni, hogy gyógyszer kell-e a bajra vagy más. Ha tudnék jobb megoldást, mondanám. Te tudsz?

2018. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

Nem tudok de az se 100 százalékos hogy orvos meggyógyítsa max ha valami magánorvosi megy.

Én való életből tudom hogy akinek van mentális probléma nem olyan mint egy csonttörés sokkal nehezebb belőle kigyógyulni

2018. nov. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"az se 100 százalékos hogy orvos meggyógyítsa max ha valami magánorvosi megy. Én való életből tudom hogy akinek van mentális probléma nem olyan mint egy csonttörés sokkal nehezebb belőle kigyógyulni"

Én meg a való életből tudom, hogy a magánorvosok se tudnak 100%-os biztonsággal mindenkit meggyógyítani (nem mintha az állami orvosokról ezt állítottam volna...). Sőt, még a csonttöréseket se tudják 100%-osan rendbe tenni se az államiak, se a magánorvosok.

Akkor is, még mindig: az orvos a legjobb megoldás, mert sokkal biztosabb, hogy az orvos segíteni tud akár testi, akár mentális problémán, mint az, hogy a gyk. Ezt is a való életből tudom.

(Nem az a kérdés, hogy x lelki bajon nagyobb eséllyel tud-e segíteni egy orvos, mint y típusú csonttörésen, hanem hogy ugyanazon az x lelki bajon az orvos tud-e nagyobb eséllyel segíteni, vagy másvalaki.)

2018. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!