Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy gyógyuljak ki a depresszi...

Hogy gyógyuljak ki a depresszióból?

Figyelt kérdés
Kihez forduljak, mit tegyek, mit gondoljak? Úgy érzem egy sötét börtönben vagyok, ahonnan már reményem sincs kitörni. Minden és mindenki olyan rossz, nincs senkim aki támogatna
2018. nov. 15. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is, ha már elismerted, hogy baj van, menj el a háziorvoshoz, kérd ki a tanácsát. Sok esetben írnak erre gyógyszert, szorongáscsökkentőt stb, de szerintem az ilyenek nagyja önmagában nem is használ, inkább egy pszichoterapeuta+gyógyszer kombináció segít, illetve a társaság,és olyan dolgok, amik boldogságot okoznak, bármilyen hobbi, ami ezt eléri.
2018. nov. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy? Olvasd el Elizabeth Wurtzel: Prozac ország c. önéletrajzi könyvét, sorstárs. Ha nem vagy már fiatal akkor is ajánlom.


Jung a következőket mondja a neurózisok okáról:


"A vallás a lélek el- és felismerése, és egyszersmind a lélek lényegének megnyilatkozása és megnyilvánulása. - A nagy összefüggés elvesztése a legfőbb neurotizáló tényező."


„Életük delén, azaz 35 éven felül túli pácienseim közt egyetlen egy sincs, akinek végső problémája ne a vallásos lelkiség volna. Végső soron mindegyik abba betegszik bele, hogy elvesztette azt, amit eleven vallások mindenkor megadta híveiknek, s egyikük sem gyógyult meg igazán, aki nem nyerte vissza vallásos lelkületét, aminek természetesen semmi köze felekezethez vagy egyházi hovatartozáshoz.”


„Osztom azt a meggyőződést is, hogy az igazi vallásosság a legjobb gyógyszer minden lelki szenvedésre.”


(Gondolatok a szenvedésről és gyógyításról)

2018. nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A sorstársat úgy értettem, hogy az író a sorstárs. Én nem vagy depressziós, de a könyv elolvasása után jobban megértem mi ez. Genetika is okozhatja a depressziós hajlamot, neki az édesapja volt az.
2018. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
mondjuk kezdetnek hagyd abba a nyafogást és azt vedd észre hogy NEM vagy beteg.
2018. nov. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
írjál egy életkort
2018. nov. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!