Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki kitöltötte ezt a...

Valaki kitöltötte ezt a tesztet? The Ritvo Autism Asperger Diagnostic Scale-Revised (RAADS-R).

Figyelt kérdés

Mint kiderült, évről-évre kitöltöttem újra és újra, és az eredmény mindig magasabb volt. Pár éve még 155-170 között mozgott, jelenleg 196-ot mutat (most fejeztem be).


19 éves lány vagyok, INTJ. Néhány fórumon már összehozták a személysiégtípusokkal, azért írom. Az IQ-m jelenleg 167 - pszichiáter állította ki (azt mondták az Aspiesokra ez is jellemző).

Mit gondoltok érdemes orvoshoz mennem vele, ha igen akkor miképpen? Aspergeres vagyok, vagy lehetek? Régen már vizsgáltak vele, de elvetették a magas intelligencia hányados miatt.



#mentális ##asperger ##autism ##mentaldisorder
2018. nov. 23. 17:36
 1/5 A kérdező kommentje:

Az eredmények még idetartoznak:


RAADS-R: 196 ( [link]


AQ: 39.0 ( [link] )


EQ: 6.0

2018. nov. 23. 20:09
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kitöltöttem mindegyiket. Introvertált vagyok, Myers-Briggs szerint ISTJ-A. Bár viselkedésemben asszertívvá váltam a társadalmi elvárások miatt, belül non-stop szorongok. Ez főleg a nem tudatos cselekvéseimben nyilvánul meg (pl. stresszhatásra gondolkodás nélkül dalolászni kezdek vagy dadogok, csavargatom a hajam, dölöngélve nyugtatom magam; az álmaim 85%-ában menekülök). Egyedül a RAADS-R teszten kaptam ASD-gyanús eredményeket, ami alapján orvosi kivizsgálást ajánl a teszt.

Összpontszám: 96 (határérték: 65)

Nyelv: 7 (határérték: 4)

Társas kapcsolatok: 28 (határérték: 31)

Szenzoros/motorikus: 39 (határérték: 16)

Behatárolt érdeklődési terület: 22 (határérték: 15)


AQ: 21 (határérték: 32)

EQ: 57 (a neurotipikus nőké átlagosan 42,3)


Tehát eléggé vegyesek az eredmények. Úgy gondolom, a RAADS-R csak a nagy mértékű szorongásomat téveszti össze az Aspergerrel, mert ilyen EQ értékkel kizártnak tartom.


Nálad viszont minden jel arra mutat, hogy ilyesmi áll fenn. Az a kérdés, hogy ez mennyire okoz neked vagy a környezetednek problémát a mindennapi életben. Mert ha komoly hátrányod származik belőle, akkor mindenképp érdemes orvoshoz fordulni, de ha igazából nincs nagy gond, csak érdekel a téma, akkor nem feltétlenül éri meg pénzt, időt és energiát pazarolni valami olyasmire, ami nem olyan fontos és nem is lehet rajta túl nagy mértékben változtatni.

2018. nov. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Látom, régi a kérdés, de válaszolnék, ha megengeded :)


Nekem ezek az eredmények jöttek ki:


[link]


[link]


[link]

2019. márc. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem raads-r böl:

teljes pontszám: 175

Nyelv: 18

Társadalmi.: 87

Érzékelő. : 43

Konkrét érdekek: 27

2020. márc. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Többit is kitöltöm. Pill

(Aspergeres vagyok)

2020. márc. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!