Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik azok az élethelyzetek,...

Mik azok az élethelyzetek, amikor az öngyilkosság a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

1. Nem hiszek semmilyen Istenben, túlvilágban, ezek az érvek nem érdekelnek. Ha létezik Isten, akkor akkorát köpök a szeme közé, ha találkozok vele, hogy nem győzi majd törölgetni.

2. 10 éve hallgatom, hogy lesz jobb. Mikor aktívan teszek érte csak egyre rosszabb lesz minden. Egy ideig jobb, aztán utána ezerszeresen kapom vissza a fájdalmat, nyomort és negatívumokat.

3. Végül pedig akik lazán fogják fel "az élet egy játék" ezt a gondolatmenetet tovább gondolva, néha a játékban is jobb resetet nyomni, amikor már BIZTOSAN vesztésre állunk.

4. Ha semmi, de tényleg semmi nem teszi boldoggá az embert, csak az, amit BIZTOSAN nem érhet el, akkor még kicsi örömöket sem tud találni az életben.


Úgyhogy nem kérek semmi mellébeszélést, csak olyan válaszokat (mert biztosan van rajtam kívül is még több ilyen ember, csak a világban ezt is divat elfedni, mint a hajléktalanok helyzetét, ha nem látjuk, akkor "nem létezik").



2018. nov. 24. 19:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ez mind megvan, amiket felsoroltál.
2018. nov. 27. 11:30
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan! Innen szép a nyerés!
2018. nov. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha elérsz internetet, hogy ezt így ki tudd írni, akkor már annyira rossz nem lehet a helyzeted. Tudod mi az a gulág? Ahová kényszermunkára vittek embereket embertelen körülmények közé... Na ott örömbajnokságot szerveztek! Az ottani "örömbajnok" egy nap alatt 17 örömöt gyűjtött össze!!!

Amit még tudni kell, hogy az életnek minden feltétel nélkül van értelme. Legfeljebb az a kérdés, hogy miben éljük át.

Nemrég olvastam Karczag Györgytől az idegen páncélban c. könyvet. Élvezetes olvasmány volt, annak ellenére, hogy eléggé kritizálta a vallást, én pedig hívő vagyok*. De a lényeg, amiért említem, hogy ott volt szó rabról, akinek esélye sem volt, hogy kikerül a börtönből. Enni is alig kapott valamit. Amikor más rab, akinek több jutott adott neki valami plusz falatot, akkor annak is nagyon örült. Azt mondta: még mindig jobb élni így is, mint meghalni.

*Mondjuk nekem ez sok reményt ad, de megértem, ha csalódott vagy az élettel, már csak ezért sem hiszel. De tudd, hogy ha létezik i(I)sten, akkor az definíció szerint csak jó lehet (esetleg egyes vallások szerint semleges), és semmiképp nem ő az oka annak, hogy Neked rossz volt.


Remélem még tudod olvasni soraim, de mindenesetre itt hagyom, hátha valaki talál benne magának való gondolatot.

2018. dec. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nem tudtam mi hiányzott. Ez az okoskodó "ha interneted vagy, nem vagy szegény". Ilyenkor tényleg nem tudom eldönteni, hogy ennyi 50 év fölötti, technikai analfabéta ember ír ide a Gyakorira, aki esetleg vidéken lakik, ahol egyetlen szolgáltató ad havi 15 ezerért 5 megabites netet és ennyi vagy csak szándékos trollkodásból írják? Ember, internethez ma már bármelyik hajléktalan, betűzöm H A J L É K T A L A N hozzáfér. A kukákban simán találni működő Androidos telefont, tabletet, azzal Budapesten legalább 2-300 helyen van ingyenes nyilvános WiFi. Ha nem bűzölögsz 5 méteres körzetben és nem vagy részeg, még a könyvtárakba is beengednek.


Úgyhogy nem a szegénység az oka, még a legszegényebb afrikai országban is hozzáfér az internethez az, akinek IGÉNYE VAN RÁ. A legtöbb lecsúszott ember azért lecsúszott, mert alkoholista, dohányzik és sötét mint a nagy éjszaka és még fejlődni sem akar. És ez az utolsó pont a legszomorúbb, mert lehet bárki akár analfabéta is, ha megvan benne a fejlődni vágyás. De az ilyen emberekben nincs. És az ilyeneknek hull az ölébe sokszor a lehetőség. Még a mentő is az ilyenekért ér ki időben, amikor a saját hányásában fulladozik valamelyik kapualjban a kannásbortól.

2018. dec. 23. 00:01
 15/15 Hasty ***** válasza:
Nincs az az élet helyzet amire az öngyilkosság lenne a megoldás. Se ha levágják a kezed se ha fogyatékos vagy! Aki ezt írta már ne is haragudjon de nem normális! Minden helyzetből van ki út. Amikor az ember krízist el meg az életében akkor "leszukul a tudatallapota" nem látja reálisan át a helyzetét. De van kiút mindenből! Érdemes lenne ellatogass egy szakemberhez, akinek ugyanezt elmondhatnad, talán tudományos alapokra támaszkodva tudna neked tanácsokat adni. Esetleg egy enyhe gyógyszeres kezelést, vagy pszichoterápiat ajanlana.
2019. jan. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!