Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amennyiben fogyasztottam...

Amennyiben fogyasztottam alkoholt pár órán belül, bemehetek / bevitethetem magam a pszichiátriára öngyilkossági gondolatok miatt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok ebben a helyzetben, csak szeretném tudni. Akinek van erről konkrét információja, írja meg. Köszönöm.

(Nem olyan szintű ittassági állapotra gondolok, ami rosszulléttel jár, csak amikor ugye már nem 0% a véralkoholszint...)


2018. nov. 27. 11:16
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Azt még hozzáteszem, hogy a toxikológia undorító egy hely, egy mezei pszichiátriai osztály (legalábbis, ahol én voltam) ahhoz képest szanatórium ( kivéve a zártat, de én ott is jártam és nem volt annyira rettenetes).
2018. dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Hát azt gondolom, hogy nagyon gázos, ott bedrogozott emberek vannak, meg minden. Azért egy kis becsiccsentés miatt elég gáz lenne ott fetrengeni, mondjuk lesz*nám akkor már...
2018. dec. 2. 21:13
 23/30 anonim ***** válasza:

Tehát, a konklúzió:

Becsiccsentésért nem visznek be senkit, ki sem jön a mentő.

Öngyilkossággal fenyegetőzésnél viszont igen!

A részletek már kitárgyalva.

2018. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Nem a becsiccsentés miatt kell, hogy kijöjjön a mentő, hanem az öngyilkossági késztetés miatt. A kérdés az, hogy hova visz be?
2018. dec. 2. 21:49
 25/30 anonim ***** válasza:

Ezt sokszor még maguk a mentősök sem tudják...

Engem súlyos állapotban, egy egész éjszakán keresztül is szállítgattak egyik kórházból a másikba...Sehol nem tudták, hová is kéne tartoznom. Igaz, ez belgyógyászati dolog volt, de már a pszichiátriai problémák szövődménye. Ha jól emlékszem, 4 helyen jártunk.. Ez alatt akár meg is murdelhettem volna.

Egyértelműen pszichés dolognál - mint az öngyilkossággal fenyegetőzés - elsőként a pszichiátriára.

Öngyilkossági kísérletnél, - ha az mérgezéses eredetű, akkor először a toxira, ha egyéb, akkor esetleg még a sürgősségire (Bp: Honvéd - de azt ne adja az Isten....).

2018. dec. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Jézus... :/

Akkor talán van remény, hogy pár sör miatt a zártra visznek be egy ilyen helyzetben, és nem kell semmiféle toxikológián idétlenkedni gyakorlatilag józanon (iszok minden nap, már meg se érzem).

2018. dec. 2. 23:01
 27/30 anonim ***** válasza:
dehogy visznek pár sörért a toxikológiára :D ne nevettessetek már...
2018. dec. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Áh, a pár sörért sehová nem visznek, ezt már kitárgyaltuk!

Tehát, utoljára:

Öngyilkossági szándék vagy kísérlet esetén visznek be, mert ugye ez volt a fő kérdés.

Igyál meg egy sört és menj aludni!

2018. dec. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Édes jó istenem... Az a kérdés lényege, hogy pszichiátriai osztályra felvehetnek-e, miután már figyasztottam alkoholt. Tehát hogy erre milyen szabályozás vonatkozik.
2018. dec. 3. 04:22
 30/30 anonim ***** válasza:

A szabályozás sz@rt sem ér.

Én volt, hogy önként mentem be, mert rosszul voltam és nem akartak felvenni. Fél napot töltöttem egy széken kornyadozva, mert tudtam, hogy ha haza már nem tudnék menni.

A legbiztosabban vagy beutalóval tudsz bejutni, vagy úgy, ha valaki (családtag) bevisz, bevitet.

2018. dec. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!