Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gondolok arra, hogy az...

Miért gondolok arra, hogy az öngyilkosság a megoldás az életre? Mit kellene tegyek? F

Figyelt kérdés
Már évek óta szenvedek depresszióval,volt több öngyilkossági kisérletem is,amit titokban csináltam,de voltam már pszichiátrián is. Egyszerűen nem akarok már ezen a világon élni. Már nem tudom,hogy mit tegyek. Kértem segítséget,de szerintem az nem segítség,hogy bemegyek a pszichiátriára,és gyógyszerekkel kisérleteznek rajtam,hogy hátha jobban leszek. Már volt idén vagy 10 öngyilkossági kisérletem. Egyszerűen nem tudok lemondani arról,hogy ne legyek az. Az akarok lenni évek óta. Pszichológus nem igazán segített. Borzasztó ez az állapot. Pszichoterapeutával is beszélgettem,sajna a tanácsai nem igazán segített. Sportolás,szórakozás ezek is voltak. Egy ideig segítettek,de megint vissza estem. Volt egy lány az életemben,de én úgy gondoltam hogy jobbat érdemel nálam,ezért megszakítottam vele a kapcsolatot. Mert én nem kérek ebből az életből. Se boldogságot,se családot, semmit se. Semmi tervem nincs az élettel. Nincsenek életcéljaim. Higyjétek el,én már rengeteg segítséget kértem. Nem tudom,hogy miért nem segítettek. Szoktam olvasgatni arról,hogy ki lett öngyilkos. És hogy milyen problémával lettek azok. Próbáltam lefoglalni magamat mással,de egyszerűen nem megy. Nem akarok élni,nincs kedvem semmihez se. Úgy gondolom,hogy mindenre a halál a megoldás. Nézegetek depressziós filmeket. És az egész életemre ez megy rá.
2018. dec. 4. 12:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
24%
Depresszióra nincs ok, miért van, csak van és ezzel együtt kell megtanulni élni. Meglehet, de kell hozzá tudatosság. Ez egy fent és lent állapot. Fel kell ismerned mikor jön a zuhanás, és készülni rá, sajnos ezt fel kell fogni, azzal a tudattal, hogy utána vége és jobb lesz. Stabil állapot nem igazán jellemző. Írtad, hogy sportoltál, szórakoztál. Egy ideig segítettek csak. Ne hagyd abba, ha a jobb időszakodat éled sportolj újra. Ha jön a rosszabb időszakod, akkor próbáld kitapasztalni mik azok a helyzetek, gyógyszerek, bármi, ami ezt csillapítja, és nem még felpörgetni magad a negatív gondolatiddal magad, ami miatt még rosszabb helyzetbe kerülj. Hidd el, lehet pont egy barátnő lesz az, aki túl segít a nehéz időszakodon. Próbálj olyan dolgokat csinálni, amit szeretsz, és ne a negatív dolgokon agyalj, mert az lehúz, és nem előre visz.
2018. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan pszichológus kell, aki beszélget, hanem aki konkrét terápiát is alkalmaz. A beszélgetős izék nemigen segítenek, legalábbis én nem adok ki pénzt ilyenre már. Kell mellé antidepis gyógyszer is, anélkül nem fog a szerotonin vagy dopaminszinted feljebb menni. Endogén depresszió is létezik, ehhez nem kell ok.
2018. dec. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%
"csináld amit szeretsz" "keress hobbit" "költözz nyugis helyre" ezeket annyiszor halottam már én is én is csődtömeg vagyok fingom sincs mi az amit szeretek ami leköt régen volt ami lekötött de tönkre tették. és hogy költözzön ki a világ másik végére,szigetekre ha nem tud oda kijutni? ezt is elmondhatná nekem valaki
2018. dec. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
45%
Ennyi öngyilkossági kísérlet után már úgy se leszel ténylegesen öngyilkos. Aki tényleg meg akar halni az pl fogja magát és kiáll a gyorsvonat elé.
2018. dec. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
55%

Egy történet, nem pontosan emlékszem rá, de leírom.

A katonáknál egy katona egy falból kilógó hatalmas szögre felakasztotta magát.Eltelt egy kis idő, majd egy másik katona is így halt meg.

Később követte őket még egy katona.Nem tudom már hány.

A vezetés nem értette, pszichológust hívtak, mit csináljanak. Az gondolkodott kicsit, majd azt mondta:Húzzák ki a szöget a falból!

Innentől senki sem lett öngyilkos.

Nálad a "szög" az agyadban van.Bármi történik, csak az öngyilkosság jut eszedbe, mint menekülési út.

Ha egyszerűen csak elhatároznád, hogy többet nem gondolsz erre,ha te is "kihúznád azt a szöget", akkor látnál jót is az életben.

2018. dec. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#13: én elsőnek itt érdeklődnék, hogy hogy lehet külföldön segíteni az üdvhadsereg kötelékében:

[link]

Segíteni mindig jó a rászorultakon (lelki bajokra meg kiváló gyógyír) és ráadásul talán kijuthatsz olyan országokba is, ahol esetleg izgalmas egy kicsit az élet.

2018. dec. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!