Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen belebolondulok már...

Teljesen belebolondulok már abba, hogy a szüleim nem törődnek az egészségükkel! Mennyire irreálisak a félelmeim?

Figyelt kérdés

Megint elkapott a szorongás és az öngyilkossági vágy, mert ismét szembetalálkoztam magával a ténnyel, hogy bármi baja is legyen a szüleimnek későn/hirtelen fog kiderülni, de akkor már menthetetlen lesz a dolog.

3 éve költöztem külön, és azóta szorongok amiatt, hogy egyszer elvesztem őket. Vannak barátaim, van saját életem, de ez most mellékes, ezzel a szorongással akkor szakemberhez fordultam.


Biztosra veszem, hogy tele vannak egészségügyi gonddal. Anyukám szülei stroke-tól kezdve cukorbetegségen át minden népbetegséget végig szenvedtek, ennek ellenére anyukám szerint teljesen rendben van, ha 50 éves korára már nem teszi le a cigit. Állandóan stresszel, szedi 10 éve minimum a Quamatelt (nem hiszem, hogy ezt is jó tartósan szedni), zsírosan eszik. Apukám még durvább, ő évtizedeken át ivott, akkor hagyta abba amikor hasnyálmirigy gyulladása lett. Mostanában étvágytalan, 2 hete alig eszik. Én teljes stresszben vagyok, de szerintük én ezt is eltúlzom. ŐK veszik fél vállról, és túlzás hogy egy k...va hasi UH-t ha felemlítek is leordítják a fejem. Anyukám a nőgyógyászati szűrésekre is magasról sz...rik, 10 éve nem volt nőgyógyásznál. Tele vannak degeneratív ízületi panasszal, fáj mindenük, de egyszerűen nem mozgatják meg a kis ujjukat sem annak érdekében, hogy egészségesebbek legyenek, PLUSZ még én sem szoronganék ennyire! Már konkrétan ott tartok, hogy olyan szinten szorongok, hogy alig alszom. Kezdek beletörődni abba, hogy 100% hogy valami betegségük lesz, én pedig beleőrülök majd abba, hogy ha elrángattam volna őket időben orvoshoz, akkor megelőzhető lett volna.... A szorongásom alapját is az adja, hogy érzem hogy történni fog valami baj, a kérdés hogy mikor. A nagybátyàm és papóm is hirtelen halt meg (agyvérzés és tűdőembólia).


2018. dec. 15. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
A saját életeddel és a saját szorongásoddal foglalkozz, ne velük. Ha fitneszbajnok életmódot folytatnának, akkor más szorongási ürügyet találnál ki magadnak. Más embert nem tudsz megváltoztatni, az ő életük, az ő döntésük. Rossz életmódba se kötelező belehalni. Menj pszichológushoz, és igyekezz magadnak szerető társat találni.
2018. dec. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Könnyebb megoldásnak tűnik az, ha inkább most ebben a pillanatban felakasztom magam.
2018. dec. 15. 22:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez az ő életük, az ő döntésük. Te menj el orvoshoz, mert az idegeid nincsenek rendben. Ne azért vádold magadat, mert ők nem mennek orvoshoz. Az sem jobb, ha mindentől retteg az ember. Egyébként hiába is mennének orvoshoz, nehogy azt hidd, hogy sokat tudnak segíteni. Konkrétan meg sem hallgatják az ember problémáját és nem is tudnak segíteni olyan leterheltek, vagy nincs is hozzá meg a megfelelő tudásuk.
2018. dec. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem felakasztani kell magadat, hanem szaksegítséget igénybe venni egy pszichológus személyében. Már most kezdj el az interneten pszichológust keresni, írjál ki néhány telefonszámot és hívd fel. Pszichiáterhez is érdemes elmenni, hogy addig is, amíg egy pszichológus fogad, szorongásgátló gyógyszert kapj. Egyedül élsz?
2018. dec. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van kedved beszélgetni írj! Hasonló dolgokon szorongok én is, amellett hogy hipochonder is vagyok
2018. dec. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasznosabb lenne, ha nem egymással siránkoznátok, hanem az egészséges külvilággal tartanátok kapcsolatot!
2018. dec. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!