Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ennyi önbizalomhiány...

Miért van ennyi önbizalomhiányos fiatal?

Figyelt kérdés
Nincsen önbizalmuk,vagy éppen önértékelésük,és ez onnan nyílvánul meg,hogy mennyi like van a posztjain facebookon,instán mennyi követője van,és ez nekik önbizalmat ad,illetve "értékesnek" érzik saját magukat. Miért alakult ez ki? Itt a lányokra gondolok leginkább.
2018. dec. 26. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

Pont az insta/fb/youtube miatt szerintem.

Rengeteg "híresség" van, tökéletes képekkel és "élettel". Sokan hozzájuk hasonlítgatják magukat, nem látják be,hogy ők sem úgy néznek ki állandóan..

Mindenki a legjobb oldalát pakolja fel a közösségi oldalakra, ez is a gond szerintem.

Az lájkok száma is tényleg sokaknál meghatározó.

Szerintem ez még kb az első olyan generáció,aki ebben nő fel, nem tudják kezelni.

Szerintem a későbbiek már jobban átlátják,hogy mi a valóság és mi a kamu..

2018. dec. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A probléma az hogy az emberek nem önmagukból indulnak ki, hanem másokhoz hasonlítgatják egymást, egy pontig nem lenne ez gond,de néha túl szélsőséges, és az internet világa fertő, ha az egyénnek nincs erős önképe szélsőséges képeket alakít ki magáról. Itt kezdődnek a bajok.
2018. dec. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!