Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lesz valaki alkoholista...

Mitől lesz valaki alkoholista vagy drogfüggő?

Figyelt kérdés
Mivel olyan sok az alkoholista amúgy is ebben az országban,felvetődött ez a kérdés.
2019. jan. 2. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Genetikai adottság, társadalmi réteg, rosszul működő család, gyenge stressztűrés... ez egy nagyon összetett betegség. Nincs egy konkrét oka. Senki sem választja magának önként mint sokan gondolják.

Ebben az országban az számít jó fizetésnek, ha valaki nem a létminimumon tengődik. Én 12-15 órákat dolgozok. Van hogy heti 70 órát. Használtam drogokat éveken át. Úgy éreztem másként képtelen lennék elkezdeni egy újabb napot, túlélni a nyomást és az elvárásokat.

2019. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem akarunk beállni a sorba. Nem akarunk küzdeni az életben, hanem inkább kifogásokat keresünk. Olyan helyzetbe hozzuk magunkat ahonnan tényleg nehéz lenne kimászni, és a világra fogunk mindent. Menekülünk minden elől, és nem akarunk szembenézni az élettel. Mert nehéz!
2019. jan. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es

Szerintem ez nem ennyire egyszerű, hogy egy döntés kérdése lenne, hogy akarunk vagy nem.

2019. jan. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért?

Ha igazán le akarnék szokni, bemennék egy rehabra, és végigcsinálnám.

Utána elkezdenék dolgozni, és kivizetném a tartozássimat.

Talán pár év múlva még egy párkapcsolatban is belemehetnék, és egyenesbe tehetném az életem...

De bevallom őszintén elegem van. Nem akarok már harcolni. Várok inkább, bujkálok a világ elöl, és várom hogy eltűnjek inenn. Mert belül feladtam!

2019. jan. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez butaság, az elsőnek van igaza. Sokat gondolkodtam rajta, mert számos rokonom alkoholista és pontosan emiatt van. Mert azt az életet, amit élnek, azt a munkát, amit csinálnak azt csak bódítószerekkel lehet elviselni és a biofüvet meg a többi gyilkos cuccot leszámítva az alkohol a legolcsóbb mind közül.


Olyan is van, aki nyugtatókon él. Azt se mondanám egészségesnek.


Én is évről-évre egyre nehezebben bírom, csak én sajnálom a pénzt. Nem csak alkoholra, hanem mindenre. Emiatt ugyanúgy nem jutok egyről a kettőre, ugyanúgy elérhetetlen álom egy saját lakás, de elmondhatom magamról, ha nagyon pozitív akarok lenni, hogy


- Nem szorulok senki segítségére, nem kell senkitől kérnem semmit. Ez nekem fontos, nem tudnék a tükörbe nézni, ha mástól kéne kérnem bármit is. Akár egy szelet kenyeret.

- Ha kilakoltatnak az albérletből ki tudom fizetni a kauciót személyi kölcsön nélkül.

- Nem rokkanok bele a munkába, nem megy a munka az egészségem rovására, nem hajtom túl magam 3-400 órákkal.


Viszont nem járok nyaralni, nem járok szórakozni, nem ülök be SOHA sehova, ruhákat is csak a legszükségesebbeket vásárolom, barátnőm sincs, mert az is pénzbe kerül, mindig csapvizet iszok és a legolcsóbb élelmiszert vásárolom.


Ez az ára annak, hogy nem végzek olyan munkát, amit csak alkohollal vagy drogokkal lehet elviselni azért, hogy legyen plusz pénzem kompenzálni, ami szintén pénzbe kerül, hogy így benne ragadjak ebben az ördögi körben.


És számomra ez ugyanúgy nem élet, mintha havi 3-400 órát kéne dolgoznom (mellette természetesen ugyanúgy fizetni egy albérletet ahova akkor már tényleg csak aludni járok haza) vagy kimenni egy idegen országba, ahol még magyar szót sem hall az ember és még jobban spórolhat, mert még minden sokkal drágább és ugyanúgy nehéz, sok és kizsákmányoló a munka.


Úgyhogy ne mondja nekem senki, hogy "ha alkoholra van pénz, akkor túl jó dolgod van meg akkor költhetnéd másra is", mert ez nem így működik.


Az alkohol ugyanúgy egy szükséges feltétele, hogy valaki HOSSZÚTÁVON ilyen munkákat tudjon végezni, mint az öltöny annak, hogy valaki öltönyös munkakörben tudjon dolgozni. Bill Gates vagy Mark Zuckerberg megteheti már a pozíciójában, hogy nem visel öltönyt, de a többségnek előírás.


Itt is fogsz találni kivételt, de nem véletlenül áll 70-80%-ban alkoholistákból nagyon sok szakma.

2019. jan. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elet monoton es sokszor unalmas, faraszto. Nincsenek korulottunk normalis emberek, akik a pozitiv iranyba terelnenek.

En unalombol lettem drogfuggo (leszoktam mar). Elegem volt abbol, hogy az eletem kb. abbol all, hogy munka, eves, alvas, internet... Elkezdtem "bulizgatni", majd nemsokara mar mindennapos program lett a zulles, amihez persze tarsasag is mindig volt. Meg persze a drogok jo erzessel toltenek el, minden szorakoztato, erdekes, legalabb is egy darabig, azutan mar csak jonnek a problemak... En nem talalkoztam meg olyan emberrel, aki nehanyszor mar hasznalt dorgokat es rossz tapasztalatnak elte volna meg.

Az alkoholizmus talan azert akkora problema Magyarorszagon, mert az embereknek az alkohol konnyen elerheto. Plusz az egesz rendszer adja a lovat a kulturalatlan ivaszat ala, ahelyett, hogy felismernek a problemat es lepeseket tennenek eziranyba. Nyugat-Europaban peldaul elvetve van egy-ket alkoholista, mert a pia nagyon draga es a tarsadalom sem tamogatja az alkoholfogyasztast.

2019. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 jope83 válasza:
2019. jan. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!