Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem rendeződik az alvás...

Miért nem rendeződik az alvás antidepresszáns+szorongásoldó kezelés mellett?

Figyelt kérdés

Nem értem. Alvászavarral mentem a dokihoz, azelőtt is ez volt a bajom, és vártam, hogy majd napi 5 Frontin megteszi a hatását. Nem tette meg.

Pedig Xanax Retardot is beszedek este. Annak hova tűnik a hatása?

Első napokban úgy aludtam mint a bunda, mi több a retardtól szédelegtem éjjel..

4 hete szedek mellé SSRI-t, kezdő dózissal. Próbáltuk megemelni 3 hétnél de rosszul lettem.

Még mindig van mellékhatása a gyógyszernek, egyszerüen nem akar beállni. Vagy az én mentális betegségem túl erős ezekhez a szerekhez. Mást már kiütött volna.

Este 1.5 mg alprazolamot szedek alváshoz. És minden éjjel idejekorán felkelek mint azelőtt amikor a depressziót diagnosztizálták.

A depi is meg van még, az alvászavar is, nappal is szorongok. Akkor mire vannak a gyógyszerek?

Pszichiáterem erre azt mondta, mi baj van azzal ha hajnalban felkel? Más is akkor kel.

Illetve közölte, hogy 4-6 hét mire beáll az SSRI.

És hogy nem emelhetek éjszakára a Frontinbol, továbbá nem tudja miért kelek fel hajnalban mint a kezelés előtt.

Mi van? Enyhén kétségbe vagyok esve.

Tényleg nem lesz jobb az alvásom?

3 évnyi alváshiányom van, ez így nem élet..


2019. jan. 5. 07:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Lehet lepontozni nyugodtan, engem nem érdekel. Ugyanakkor kevesen szedtek annyi féle, és olyan mennyiségű pszichoaktív gyógyszert, mint én. Sajnos a PSSDt is tapasztaltam.


Utolsó pedig, hogy kicsit tisztában legyen a dolgokkal: a zolpidem valóban az elalvást segíti, az átalvást sokkal kevésbé, kb 2, 2,5 óra a biológiai felezési ideje, a zopikloné viszont kb 6 óra, így előttem hozzászóló állításával ellentétben az Imovane segíti az átalvást. Igen széles a skála a Dormicumtól az Eunoctinig.


Hogy SSRI gyógyszerek a legbiztonságosabb antidepresszánsok, vagy jelenleg a legbiztonságosabbnak hitt antidepresszánsok, nem ugyanazt jelenti.


Nem először fodulna elő, hogy az orvostudomány téved. Egy ideig pl szilárd meggyőződés volt, hogy a morfinfüggőséget heroinnal a legcélszerűbb kezelni, aztán rájöttek, hogy mégsem.

2019. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Koszonom az SSRI ellenerveket, elolvastuk, de!

En 3 eve szenvedek egy osszetett mentalis betegsegtol es nem csak en hanem a gyerekem is. Konkret mi? Nem csak az a feladatom, h itthon siestazzak, mint amit felirt a pszichiater. Nekem sajat magamat es a beteg gyerekemeet is meg kell gyogyitanom.

Hosszu honapokig hezitaltam, nem vettem be az antidepit pedig a pszichiater ugy tudta..

Aztan mar annyira kikeszultem, hogy eldontottem en ezt igy nem folytatom tovabb.

Elkezdtem szedni a Stimulotont. Sokkal jobb, a triggerek elmultak, az idegrohamos duhongeseim is, az alvas is nagyjabol rendezodott. 3 honapja kaptam egy ideosszeomlast, nem mentem korhazba vele, na az akkori allapothoz kepest most 100x jobb antidepivel.

Tudok a kismillio mellekhatasarol, olvastam. Es sajnos azt is megtapasztaltam, hogy mindenkibol azt hozza ki, amiben a leggyengebb. Akar testileg akar mentalisan.

Lasd a felmenoim kozott 3 ongyilkos no van.

Nalam az antidepi semmilyen ongyilkossagi kesztetest nem hozott elo.

2019. jan. 5. 15:09
 13/24 anonim ***** válasza:
Én is szedtem stimulotont 1.5 évig. Nem volt mellékhatása. Amikor néha elfelejtettem bevenni, csöngött a fülem, ennyi.
2019. jan. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%
Első, akkor talán nem feltétlenül az antidepit kellene okolni, mert nem áll fel, hanem az egyéb ezt azt. Csak egyszerűbb az SSRI-re kenni, mint mondjuk a fűre mert úgy tied lenne a felelősség nem az orvosoké. Tipikus szerfogyasztó mentalitás, mindenki hibás csak én nem.
2019. jan. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
78%

#Egyszer szívtam füvet, '99-ben. Nekem nem jött be. Akkor mire fogjam? Az úszásra, a terepfutásra, vagy talán arra a heti 2 darab kisüveges Dreherre, amit szombatonként ebéd után iszom meg?


Elhihetitek, hogy a saját valós tapasztalataimat írtam le, abszolút segítő szándékkal.

2019. jan. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Az alvasra visszaterve, tegnap este 9 utan lefekudtem aludni, most ugy csinaltam, hogy 0.75 mg Frontin plusz 2x0.5 Xanax Retard. Ugyanugy felkeltem 5.26-kor.

Szerintetek ez normalis? Eleg ennyi alvas?

Mert ugye tudjuk a benzok nem normalis alvast ideznek elo.

En anno annyit aludtam mint a bunda. Irodai munkat vegeztem, este 9.15kor lefekudtem es reggel 7 kor keltem.

Ehhez kepest az 5.25 kicsit korai...

Vagy akkor aludtam sokat?

Mondjuk amit szedek az porget, stimulal..

2019. jan. 6. 05:59
 17/24 anonim ***** válasza:

Én éltalában éjjel 2 körül alszom el, és 6 felé már kelek is. Én úgy érzem, hogy nekem ennyi alvás elegendő. Az alvásigény egyénenként nagy szórást mutat, és egy embernél is jelentősen változhat az élete során.


Alvásra én azt javaslom, az alprazolam tartalmú gyógyszerek helyett próbáld meg a Lendormint. Az szinte csak az alvásért felelős receptorokhoz kötődik, ezért is elegendő a 0,25 mg hatóanyag. És tapasztalatom szerint ez tartja meg az alvás természetes ciklusát legjobban a többi altatóhoz képest. Mondjuk az is igaz, hogy enyhén szólva nem a legolcsóbb altató. Mindenesetre szerintem egy próbát megér...

2019. jan. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Persze termeszetes van akinek eleg a 4 ora alvas is.

Nekem az a fura, hogy a betegsegem ellott 9-12orat aludtam, most meg antidepivel 8-9et...

Keveslem. Nappal meg hulla vagyok a sok nyugtatotol.

Sajnos ha a pszichiater nem ir ki nekem altatot, akkor nem kapok. Bar nem is biztos, hogy ra szeretnek szokni.

A pszichiater szerint majd az antidepi megoldja az alvast is.

Jo nem panaszkodom mert tenyleg 9tol alszom mondjuk 5ig, fel orat ebredezek.

De nonszensz, kislanyom itt alszik a szobaba en meg a sotetbe ulok plusz 3 orat mire felkel. (Amerikai konyhas egy nagy szobank van csak)

2019. jan. 6. 07:00
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Basszus kérdező... Egy felnőtt normál alvásigénye 8 óra. Ennél nem kell többet aludni. A 10-12 óra alvás már a depresszió tünete.

A probléma megoldása az, hogy nem fekszel le kilenckor.

2019. jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

De a depresszio elott is 9-10 ora volt az alvasigenyem. Ennyi a biologiai oramnak a kivanalma.

Ma reggel 5 utan felkeltem megkaveztam es a fotelba ulve bealudtam delelott 10ig.

Ebben szerintem semmi normalis nincs.

En 8 ora alvassal keptelen vagyok elni, szedulok faj a fejem..

De ez sem allapot, hogy a stimuloton "felkelt" hajnalban..

Ez nekem igy nem elet.

2019. jan. 6. 20:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!