Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki mi miatt vagdossa magát?...

Ki mi miatt vagdossa magát? Mire jó az önvagdosás? Mi a jó benne?

Figyelt kérdés
Én ezt sosem értettem. Megvágni saját magadat szerintem értelmetlen. Később pedig megbánhatjátok,mivel megmarad a nyoma.
2019. jan. 19. 09:09
 1/8 anonim válasza:
Hát általában a depressziós emberek vágják magukat, de nem mindig.. úgy érzik nincs már dolog ami éltesse őket. Amúgy a vágdosással adrenalint termel a szervezeted, és így rá lehet kattanni.......
2019. jan. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A testi fájdalom, enyhíti a lélek szenvedését.
2019. jan. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindig lelki gondok állnak mögötte.


1) az illető magányos, nem figyelnek rá, szomorú és figyelemre vágyik, ezért vagdossa magát, hogy szavak nélkül elmondhassa a környezetének. Ez az enyhébb formája szerintem, mert a célja főleg a figyelemfelkeltés. Nem is rejtegetik, sőt, szeretnék, hogy észrevedd és megbotránkozz.


2) Direkt úgy csinálják, hogy ne tudd meg, rejtegetik stb. Nem ékszerként hordják, hanem szégyellik, de nem tudnak leállni vele. Annyira szenvednek belül, hogyha fizikailag bántják magukat, akkor azzal csökkentik a belső fájdalmakat, elterelik róla a figyelmet. Szabályosan függők, élvezik, szeretnének leállni vele, de nem tudnak.


Én így figyeltem meg, hogy ez a kettő típus van. Egy kis ideig én is csináltam és nagyon sok ismerősöm is, úgyhogy tapasztalatból írtam ezeket, és nem ítéltek el senkit.

2019. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as jól mondja. Én mindkettő vagyok, magányos is és az utolsó is, az első miatt vágom magam de mégse mutogatom. Végülis nem viccből mondtam hogy magányos vagyok, mert nincs is aki észrevegyek. Sok bántást kapok neten is régebben kiskoromba saját anyám még le is köpött párszor :D Szóval nem csoda hogy ez ilyen bizonyítási vágy, mint ahogy most sörről 60fokosra akarok átszokni (18 leszek szóval le se fogják szarni..) Másrészt ott a vér.. Mikor kb 5-10 centin volt vagy 40 vágás akkor se tartotam elég véresnek, úgy éreztem például hogy rohadt gyenge vagyok és még erre se vagyok képes.. 1-2 hete már nem csinálom, rosszabbul vagyok lelkileg kb már ahoz sincs kedvem, bennem van hogy kéne.. Szóval lényegébe, sok az opció nem mindenki ugyan az miatt csinálja és nem mindenki csak figyelemfelkeltést akar, ahogy mondtam nekem se barátnőm se barátaim nem voltak szóval nincs aki észrevegye, akinek mutogassam vagy ilyesmi.

Csak éld bele magad hogy unalmas szar az életed, nem vagy képes semmit tenni, nem vagy olyan mint mások, a korodbeli tini tömegcsitriket elitéled barátnőd se lehet, ugyanígy hasonló okok miatt barátaid se lehetnek, depressziós vagy nem tudsz meglenni emberek között szóval így max interneten van esélyed ismerkedni, de még ez se jön össze, nem érzed jónak magad se kívűl se belül.. Egyedül vagy, ha például az utcán mész arra gondolsz hogy mellette igy soha nem lesz senki, mert nem is lesz, folyton az van a fejedbe hogy nem vagy jó mert mindenki csak gyűlöletet ad, és olyan mint ha egy börtönbe lennél bezárva, a kulcs kívűl van de nincs meg mondjuk az az egy bizonyos valaki aki elvenné és kinyitná (tudom ez hülye fogalmazás de költő veszett el bennemXD) szóval valami olyasmit képzelj el ami neked fáj, szorozd meg 100-al a nap minden percébe és akkor talán megérted. Bár addig jó ameddig nem érted és nem csinálod!

Bocsi, hosszú lett

2019. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is csináltam tizenévesen. Levezettem benne a fájdalmam, és az egész úgy működött, mint egy függőség. "Szerettem" csinálni ha rosszul éreztem magam.
2019. jan. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagdosom magam,más módon okozok fájdalmat,pont azért,mert nem akarom ,hogy mások észrevegyék .

Én azért csinálom ,mert úgy gondolom megérdemlem ,kicsit jobban is leszek utána,de nem tart sokáig .

2019. jan. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os mesélj, miért érdemelnéd meg?
2019. jan. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erre nem tudok racionális választ adni , általában véve értéktelen embernek tartom magam,nem vagyok jó szinte semmiben , szociális életem,vagy társas kapcsolataim nincsenek .Ennek ellenére én nem depresszió vagy apátia miatt csinálom, általában dühroham /feszültség/stressz miatt bántom magam , úgy érzem ezt kell tennem,nincs rá ésszerű magyarázat . Az eszemmel tudom,hogy igazából baromság,de ez kell az agyamnak ,hogy lenyugodjon.
2019. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!