Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért jön a pánik főleg este?

Miért jön a pánik főleg este?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy ritkán, havonta 1 max 2 alkalommal jön a pánik, ilyen 10-30 percesek,

szívtájéki fájdalom, nehéz légzés majd remegés, aztán lassan helyreáll.


(1-2 eset kivételével amikor este 20-23 között jött)

mindig ilyen éjszaka

23 és hajnali 2 között jött elő,

amikor még bár ébren voltam, de már fáradt.


Mi lehet az oka hogy ilyenkor szokott előjönni?

Fáradt az vagyok napközben meg reggel is, szóval nem az.


Nektek a nap mely szakában szokott előjönni?


2019. jan. 22. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert egyedül vagy és nincs ami lefoglaljon.
2019. jan. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Éjjel egy körül. De hogy miért azt nem tudom. Elmentem orvoshoz, kikúrált. Ahogy elkezdtem szedni a Zoloftot, a roham teljesen eltűnt. Rosszullét még időnként előfordult, de aztán az is leállt.
2019. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

# 1

nem vagyok egyedül :)

2019. jan. 22. 20:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Éjjeli pánikrohamod van. Ezzel menj el orvoshoz.
2019. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4

na ne mondd, ezt mondtam én is, nem azt kérdeztem mim van, hanem azt hogy miért esténként, a szaki sem mondott rá semmi okosat egyébként

2019. jan. 22. 20:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ember általában ilyenkor többet agyal, mint napközben.

Nekem jelenleg rengeteg szabadidőm van, így elég gyakran kalandoznak a gondolataim napközben is és hamar jön is a szorongás, meg a pánik, nem csak este / éjszaka.

2019. jan. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 az utóbbi időben inkább azt gondolom hogy a testi fáradtsághoz lehet némi köze
2019. jan. 24. 10:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Keringési probléma is lehet a háttérben. Pánikroham gyakoribb a nappali időszakban.
2019. jan. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Keringési probléma alatt mit értesz? miért lenne este más a keringésem?
2019. jan. 25. 22:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is este szokott előjönni. Napközben annyira visszafogom magam, hogy estére így jön ki a stressz, még láz is társul hozzá. De meg lehet előzni: ha délután találkozom valaki számomra kedvessel, akkor felszabadultan kiviháncolom magam, este pedig már csak fáradt vagyoj, nem ideges. Szóval neked is azt javaslom, kicsit kapcsolj ki munka után, és akkor nem lesz ilyen problémád.


Arra is gondoltam egyébként, hogy köze van a hormonokhoz, pl. estére felmegy a kortizolszintem vagy ilyesmi.

2019. jan. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!